כל התמונות והפרטים על טקס חניכת בית החולים עם ראש הממשלה וגם על הביקור לאחריו…

ברוב פאר והדר נפתח היום באופן סופי וחגיגי בית החולים "אסותא" באשדוד.

היום ייזכר בהיסטוריה של  אשדוד כיום החשוב ביותר שהיה בעיר בשנים האחרונות. אולי הכי חשוב. קשה לחשוב על פונקציה חשובה יותר מבית חולים בעיר והעובדה שלא היה עד היום, כבר 61 שנים מאז הקמת העיר, מעצימה את תחושת השמחה והחגיגיות.

 

ההתכנסות החלה בשעה 09:30 בפאתי בית החולים. לאירוע היה ניתן להגיע רק עם קבלת הזמנה אישית, עקב סידורי הביטחון המורכבים הכרוכים בהגעה של ראש הממשלה למקום כלשהו.

בקהל המוזמנים, היה ניתן לזהות אחוז קטן, יחסית, של אשדודים והם היו בעיקר בעלי תפקידים בכירים בעירייה: מנכ"לים של חברות עירוניות, המשנה למנכ"ל העירייה, פקידות בכירה ואנשי תקשורת.

בנוסף, הוזמנו כלל חברי המועצה מכל הקשת הפוליטית ומעט פעילים אשר נטלו חלק במאבק הקמת בית החולים בעיר.

ראש הממשלה הגיע עם רעייתו שרה נתניהו ותחושת החגיגיות והשמחה אפפה גם אותם.

מנחה הערב היה הזמר המוערך יהורם גאון. שיר נכתב במיוחד ליום החג – פתיחת בית החולים על חולות הזהב של אשדוד.

רב העיר – כבוד הרב שיינין קרא פרק תהילים אשר במהלכו היה ניתן לזהות מבין היושבים בקהל מי אשדודי, שכן רבים מתושבי העיר מחו דמעה, ללא טיפת ציניות (גם כותבת שורות אלו ביניהם).

הנאום של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו – ראש הממשלה לא הצהיר על תמיכה ביחיאל לסרי לראשות העיר

במהלך הנאום, ציין ראש הממשלה, כי ההחלטה להקמת בית החולים אומנם הייתה, תודות לחוק בית החולים באשדוד, אשר עבר בזכות השרה סופה לנדבר, אך כל החלטה היא בגדר עקרה עד אשר תתוקצב. ראש הממשלה ציין, כי העובדה שהוא תקצב את בית החולים באשדוד, הובילה להקמתו והודה גם לשר האוצר לשעבר יובל שטייניץ.  שמו של משה כחלון שר האוצר הנוכחי כמובן הודר ולא צוין אפילו לא כבדרך אגב.  ראש הממשלה הודה לכל העוסקים במלאכה והקפיד לציין את כולם, גם את ראש העיר לשעבר צבי צילקר (הוזכר בתפקיד ולא בשמו). חציו הראשון של נאום ראש הממשלה עסק בהעברת מסרים ברמה הארצית – ירושלים היא בירת ישראל. ראש הממשלה הודה לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בעברית ובאנגלית. במקום נכחו גם אנשי תקשורת ברמה הארצית ולכן העברת המסרים בעניין נדרשה, כמו גם בסמיכות האירועים להצבעה שעתידה להיות היום באו"ם בעניין הצהרתו של טראמפ.

במישור הפוליטי – לא הייתה "לחיצת יד" משמעותית בין ראש העיר לבין ראש הממשלה. בנאומו, לא הזכיר ראש הממשלה תמיכה ביחיאל לסרי לראשות העיר ויש להניח, כי מפגן הכוח והאהבה שערך ראש העיר לשר האוצר משה כחלון לפני כשבועיים, יהיה כעת בעוכריו אל מול ראש הממשלה.

 

הנאום של שר הבריאות לשעבר – יעקב ליצמן – סרקזם לכיוון ראש הממשלה

שר הבריאות לשעבר כבוד הרב ליצמן, אשר תקצב את בית החולים בתוספת של עוד 400 מיליון שקלים על מנת להפוך אותו לציבורי לחלוטין, לא מש מעיניהם של הנוכחים במקום. נוכחותו של השר לשעבר הייתה וקיימת והתודה וההערכה גם. השר לשעבר ספק "עקץ" את ראש הממשלה באומרו: "עכשיו, כשאתה גם שר הבריאות אתה בוודאי יודע על הפערים הקיימים במערכת". האווירה הייתה חיובית והפרגון לרב ליצמן מראש הממשלה היה גדול והוזכר גם בנאומו.

 

הנאום של ראש העיר יחיאל לסרי – יישר כח ליועצים!

בעבר, היו מספר טקסים והרמות כוסית בבית החולים בעיר עוד לפני שאוכלס. לפי מיטב ידיעתנו, חברי המועצה לא הוזמנו מעולם ובכלל כמות הנוכחים האשדודים במקום הייתה מצומצמת. היום, ראש העיר אשדוד הפליא בנאומו והזכיר את כל השותפים לעשייה המבורכת בהקמת בית החולים, כולל צבי צילקר. ראש העיר הקפיד לא לשכוח איש ועובדה זו סייעה לו רבות לפתיחות בקרב לבם של הנוכחים במקום מכל הקשת הפוליטית.

"גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום" אמרו בעבר בהקשרים אחרים וניתן להסיק מכך על הנאום הקריטי הזה של ראש העיר ביום החג המבורך הזה ולפרגן לו על כך.

עוד ציין בנאומו ראש העיר וחשף שיחה עם אמו (שתבדל"א) כאשר שאל אותה לדעתה האם עליו להפסיק להיות רופא ולרוץ לראשות העיר.

לשאלתו זו ענתה אמו של ראש העיר, כי התאמץ כל כך הרבה שנים להיות רופא ואסור לו לזנוח את המקצוע גם לא עבור משרת ראש העיר.

ראש העיר המשך לספר, כי ניסה "לדחוק" בה מעט ולשאול שוב אם יוכל לסייע בהקמת בית חולים בעיר האם אז תיתן את ברכתה ללכתו לפוליטיקה?

אז ענתה האם: "בית חולים? זה כן! בהצלחה, הבניני".

או אז התרגש ראש העיר ונחנק מדמעות, שלא היה ספק באשר לאמיתותן וליציאתן מעומק ליבו.

ראש העיר הגיע לכנס מלווה ברעייתו אירית אלכסנברג.

יצאנו די מבולבלים בעניין הכיוון הפוליטי של ראש העיר. לפני כשבועיים, הצטלם כאשר הוא מחובק בכנס אותו עזר לארגן עבור שר האוצר משה כחלון ואילו היום, לפחות מהנאום הפומבי שלו, העלים את דבר קיומו של השר כחלון, שהוא שר האוצר הנוכחי ודרכו עברו כספים רבים לצורך הקמת בית החולים בעיר. האם לא רצה ראש העיר להכעיס את נתניהו? או שמא זה כבר מאוחר. "שועלים פוליטיים" רמזו לנו, כי לדעתם, ראש הממשלה לא אהב את הכנס הפוליטי שערך ראש העיר עבור שר האוצר משה כחלון וזאת בלשון המעטה.

מה יהיו הסנקציות, אם בכלל, נדע רק בהמשך הדרך.

הביקור של ראש הממשלה אצל פעילי הליכוד שלום ומרינה טל,  תושבי העיר, בתום הטקס:

בתום הטקס, ראש הממשלה ורעייתו ביקרו בביתו של תושב העיר, בן העדה הגיאורגית, כאשר מרבית הנוכחים במקום היו בני העדה.

הכנס אורגן, כך מספרים, על ידי מר יהודה נניקשוילי, שהוא אח של אברהם נניקשוילי שותפו לעסקים של ג'קי בן זקן. מה הייתה מטרת הכנס? האם מדובר בכנס פוליטי "מן המניין" או שמא הרבה מעבר… רמז – את התשובה לכך נוכל, אולי, לתת בעתיד לבוא. כרגע אנחנו מנועים. בין הנוכחים, היו גם מורדי מושיאשוילי, רפי קטשוילי – המשנה לראש העיר לוד, אירמה צור, אירמה מיכאלי, בדרי בן, ריקי חן, מרינה דביר, רינה דביר.

כמובן שכל נכבדי הקהילה הגיאורגית היו במקום. קייטרינג : פפוקה; האומן: דויד מיכאלי.

תמונות מהביקור של ראש הממשלה בביתם של שלום ומרינה טל, פעילי הליכוד, בכנס אשר ארגן יהודה נניקשוילי-

 

מעמד גזירת הסרט בנוכחות ראש הממשלה ורעייתו, שרת העלייה והקליטה ויו"ר אסותא מר שוקי שמר:

אירמה צור – פספסה את ההזדמנות שלה להיות חברת מועצה; איריס נפתלי – בפעם הקודמת, הביקור של ראש הממשלה נתניהו היה אצלה בבית-

ראש העיר לשעבר מר צבי צילקר – לא הוזמן לגזירת הסרט של בית החולים, אך נכח בטקס:

בנו של הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי

הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי בתשובה האם ירוץ לראשות עיריית אשדוד : "מחמיא לי אבל לא רלוונטי"

ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו – לא היה בין הנואמים ולא הוזכרה תרומתו להקמת בית החולים, אם קיימת-

יהודה נניקשוילי (אח של אברהם) – מארגן הכנס – כנס פוליטי שגרתי או הרבה מעבר? 

ממלא מקום ראש העיר הגיע "חמוש" ברעייתו לאה אשר סירבה בתוקף רב להצטלם:

צילום התמונה הראשית: עודד קרני

 

 

אולי תתעניין ב...

שוב תאונת דרכים על שדרות הרצל

שדרות הרצל הפך לכביש דמעם מאז יצא פרוייקט רי ווי לדרך לפני כשנתיים מאז החלו …

שינוי גודל גופנים