הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כיצד יגיב ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי על הצהרתו של אלי נכט לתמוך בגדעון סער?

מהלך פוליטי מיוחד בעיר: סגן ראש העיר לעתיד אלי נכט החליט לתמוך בגדעון סער בבחירות הקרובות ובהחלטתו, הותיר את ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, לבדו בתמיכה בליכוד ובנתניהו. הניתוח הפוליטי-מקומי המלא

הבחירות הקרובות לכנסת ישראל הובילו לפיצול פוליטי משמעותי ביותר בעיר. ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, הכריז על תמיכה מלאה בראש הממשלה, בנימין נתניהו ובמפלגת הליכוד. לעומתו, ממלא מקומו גבי כנפו החליט לוותר על חברותו רבת השנים בליכוד, חבר לגדעון סער והחליט לתמוך בו תמיכה מלאה.

יש הגורסים, כי מדובר בפיצול מושכל. כלומר, כזה המתואם, לכאורה, בין השניים ובמחשבה לפצל את הכוח ולא להשאיר את כל הביצים בסל (פוליטי) אחד. בין אם הסברה הזו נכונה ובין אם לא, באופן עובדתי, הפיצול בין לסרי לכנפו הוביל ליצירת שני מחנות של תומכים: אנשי הליכוד הוותיקים שנשארו מצביעי מח״ל ואחרים שבחרו לחבור לכנפו ולתמוך בגדעון סער ובמפלגתו.

איזה מחנה יצליח להשיג יותר קולות בעיר? הבחירות הקודמות כבר הוכיחו לנו פעם אחר פעם אחר פעם, שאשדוד היא עיר של ליכוד. עם זאת, לא מן הנמנע, כי התמודדותו של גדעון סער, בוודאי צפויה לנגוס נתח משמעותי מבסיס התמיכה של הליכוד.

המשמעות של הפיצול הפוליטי בעיר היא גדולה. לראש העיר ד״ר יחיאל לסרי, יש חמישה סגנים בשכר. הראשון – אבי אמסלם, יו״ר ש״ס באשדוד ונציג המפלגה; השני – יחיאל ויינגרטן – הנציג של אגודת ישראל בעיר; השלישי – שמעון כצנלסון– נציג ישראל ביתנו בעיר; גבי כנפו – נציג ״תקווה חדשה״ (גדעון סער) בעיר. לכל אלו, לפי ההסכם הקואליציוני שנחתם בתחילת הקדנציה הנוכחית, בחודש מאי הקרוב, עתיד לכהן כסגן חמישי של ראש העיר – עו״ד אלי נכט, אשר הודיע היום, קבל עם ופייסבוק, כי הוא יתמוך בגדעון סער לראשות הממשלה.

מכאן, ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי נותר התומך היחיד במפלגת הליכוד ובראש הממשלה בנימין נתניהו מבין הנהגת העיר ואילו *כל* סגניו החליטו לתמוך ברשימות אחרות. מה זה אומר על המשך כהונתו של ד״ר לסרי? מביני העניין בפוליטיקה יודעים, שעובדה זו איננה מבשרת טובות בעבור ד״ר לסרי. התמיכה של מפלגת הליכוד ביחיאל לסרי לראשות העיר, כולל העברת התקציבים המשמעותית אליו בבחירות האחרונות והתקציבים העצומים שמועברים כל הזמן לעיר אשדוד ועל בסיסה, העיר ממשיכה להתפתח, מוענקים לו על סמך תמיכה מלאה במפלגת הליכוד בבחירות. אם כך, כיצד יקבלו בירושלים או ספציפית בבלפור את העובדה, שראש העיר החמישית בגודלה בארץ, לא מצליח, לכאורה, להביא איתו למפלגת הליכוד אפילו לא את הסגנים שלו? כיצד יגיבו בכירי מפלגת הליכוד נוכח העובדה, שבעיר אשדוד, מבין כל שדרת ההנהגה, נותר איתם ביחד ראש העיר- הא ותו לא?

ובחזרה לאלי נכט.

ההסכם הקואליציוני של ראש העיר מול אלי נכט, על פי רוב, לא התממש. הובטח לו לכהן כיו״ר תאגיד המים ״יובלים״ והבטחה זו לא התממשה. בנוסף לכך, בחודש מאי הקרוב, אמור אלי נכט, אם ירצה השם, להכנס לתפקיד הנכסף לו הוא מחכה ומצפה, סגן ראש העיר בשכר. לפני מספר חודשים, הכריז ב״אשדוד היום״ ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו, כי הוא ימליץ לד״ר לסרי להוציא את אלי נכט מהקואליציה בשל התבטאויות של נכט, בניגוד לעמדתם של כנפו ולסרי. הכרזה זו הגיעה לאחר שגבי כנפו, כיו״ר הקואליציה, איים להוציא את נכט מאולם המועצה, עקב שאלה שהאחרון הֵעֵז לשאול בזמן ישיבת המועצה. היחסים הקרים בין נכט לכנפו לא בישרו טובות לנכט והוא הקפיד להלך על ביצים בנושאים רגישים בעיקר. ההמתנה של נכט, יחסית, בשקט, ככל הנראה תועיל לו. החלטתו של נכט לתמוך בגדעון סער לא הגיעה בריק מוחלט ולא יהיה מוגזם לשער, שידו של גבי כנפו קשורה למהלך. כנפו בהיותו ראש מטה הבחירות של סער, זקוק לכל תמיכה, בוודאי של אנשי ציבור עירוניים בגדעון סער. כעת, עם תמיכתו של אלי נכט בגדעון סער, ניתן לשער, כי צעד זה עשוי להוביל לחימום משמעותי ביחסים בין גבי כנפו לאלי נכט. יתכן, כי התמיכה הזו, תניב לאלי נכט את מימושו של יתר ההסכם הקואליציוני, קרי, מינוי לתפקיד סגן ראש העיר. מי יודע?

האם התמיכה הזו מבשרת על חימום משמעותי לקראת הבחירות המוניציפליות ב-2023?

חבר המועצה וסגן ראש העיר לעתיד אלי נכט הוא בגדר שובר שיוויון בבחירות הנוכחיות לכנסת ישראל. בעוד יחיאל לסרי נותר בודד בתמיכה במפלגת הליכוד, ממלא מקומו גבי כנפו, הצליח להביא איתו ביחד סגן ראש עיר נוסף לתמיכה בגדעון סער. התמיכה של נכט בסער לא אמורה להביא לסער כל כך הרבה קולות משום שבסיס התמיכה של נכט בעיר נשען בעיקר על אוכלוסיה של עולים חדשים, שמצביעים, על פי רוב, למפלגת ״ישראל ביתנו״. עם זאת, יש פה אמירה ברורה, שמציבה באופן ברור את היכולות של גבי כנפו, לגרום לפוליטיקאים נוספים בעיר ללכת עמו יד ביד אף אם היחסים ביניהם בעבר היו קרים, כאמור. אז, למי קראתם קוסם? היתכן, כי העבודה האינטנסיבית של כנפו לטובת סער, מבשרת את תחילת הקמפיין שלו עצמו לראשות העיר לקראת בחירות 2023? האם הפיצול האמור בבחירות הנוכחיות בין כנפו ללסרי, לראשונה ב-12 שנות שלטון, מבשר על תחילת הסוף של השותפות הפוליטית בין השניים?

להלן דבריו של אלי נכט, סגן ראש העיר לעתיד, בנושא החלטתו לתמוך בגדעון סער בבחירות הקרובות לכנסת:

לאורך מספר מערכות בחירות אני, הסיעה שלי באשדוד והתנועה הארצית שאני עומד בראשה, ״עתיד ישראל״, לא נטלנו חלק ולא הבענו תמיכה באף מפלגה, מתוך הבנה שהמערכה לא הולכת להיות מוכרעת מחד, והיעדר של מנהיגות ראויה מאידך.

אז במה שונה המערכה הזו?
לא יתכן שהמדינה תמשיך להתנהל בסחרור מטורף ממערכת בחירות אחת לאחרת, ללא צפי להכרעה.
אם לא תהיה הכרעה גם הפעם, בעוד מספר חודשים צפויה לנו מערכת בחירות חמישית (וגם זו כנראה לא תהיה האחרונה). כל זאת, בתקופה הכי קשה ומורכבת למדינת ישראל, מבחינה כלכלית, בריאותית, חברתית, פוליטית וכ'ו.

הפעם, מבין שלל הפוליטיקאים שמתיימרים לייצג אותי ואת הציבור כולו, יש מישהו שאני יכול לקרוא לו מנהיג.
מישהו שהיה נאמן לעקרונותיו ולשותפיו לאורך השנים, מישהו שפיו וליבו באמת שווים, מישהו שלשם שינוי אפשר להאמין למוצא פיו ולא עוד 100% סיסמאות בחירות ואפס דאגה לצרכי הציבור.

לא אעבור על כל מפלגה ומפלגה על מנת להסביר מה מפריע לי בה או מדוע לאורך השנים הם כשלו כישלון חרוץ להוריד את יוקר המחייה המטורף, למגר את העוני המחפיר הקיים בשכבות רחבות באוכלוסייה, להתניע את הכלכלה ולהוציא את האנשים לשוק העבודה, לייצר מקומות עבודה, להפוך את ישראל לפנינה תיירותית, לשקם את מערכת החינוך שעובדת בתפיסות של המאה ה- 19, לשקם את מערכת הבריאות הקורסת, לייצר תחרותיות במשק, להוריד חסמים ביורוקרטיים, להוריד רגולציה מיותרת, וכמובן האתגר של היום להתנהל באופן אחראי, שקול ורציונאלי בפתרון משבר הקורונה, ולא תזזיתי ואינטרסנטי המונע כל העת מלחצים פוליטיים.

אני מאמין שבעת הזו רק מנהיגותו של גדעון סער יכולה להיות מענה נכון וראוי לתחלואי החברה הישראלית.
גדעון הוא זה שיכול לאחד סביבו את מירב השותפים הקואליציוניים הציוניים והשפויים, ולא יצטרך ליצור שעטנז פריטטי לא מתפקד ממקום של מצוקה והטעיות.

מבין כל המועמדים הטוענים היום לכתר ורוצים להחליף את בנימין נתניהו גדעון סער הוא המנוסה ביותר, עם רקורד ברור של עשיה והצלחות: מזכיר ממשלה בשתי ממשלות, אחד מהפרלמנטרים המוצלחים ביותר במדינת ישראל בעשרים השנים האחרונות, שר חינוך שהוביל רפורמות גדולות, שר הפנים, חבר קבינט מדיני בטחוני ועוד. לא במקרה גם בליכוד גדעון סער סומן כבר לפני הרבה שנים כיורש האולטימטיבי לבנימין נתניהו כמנהיג המחנה הלאומי בדור הבא.
אני, וכל חבריי ושותפיי בדרך, בחרנו לתמוך במפלגתו ובמנהיגותו של גדעון סער, יחד עם זאב אלקין והשותפים האחרים למפלגה, זאת במטרה להביא לשינוי, אחדות, לכידות ודאגה אמיתית לזולת.

נעניתי לבקשת גדעון סער לעמוד בראש מטה העולים הארצי של המפלגה ויחד להוביל ולהשפיע על עתיד המדינה שאנו כה אהובים על מנת לחזק אותה ולהשאיר אחרינו מקום טוב יותר עבור ילדינו, מקום בו ההורים הפנסיונרים שלי יכולים להתקיים בכבוד והילדים שלי יוכלו להרשות לעצמם לקנות בית. מקום בו רוב המשכורת לא תלך על קניות לסופר ומקום בו חלומם של אנשי המקצוע המצליחים לא יהיה הגירה לגרמניה, קנדה או ארה״ב.

אני קורא לכולם להצביע בבחירות הקרובות ל׳תקווה חדשה׳, אנחנו את הבחירה שלנו עשינו!

אם תרצו לקחת חלק יותר פעיל במפלגה, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר כאן.

אולי תתעניין ב...

אגף העליה והקליטה ארגן מופע חנוכה חינם לילדי אשדוד

אגף העליה והקליטה, אשר הממונה עליו היא חברת המועצה סטלה וינשטיין, ארגן מופע חנוכה לילדי …

8 תגובות

 1. אלי נכט מסתמן כפוליטיקאי חכם ישר והגון. בחירה נכונה שתחזקאת נכט בכל רמה פוליטית.

 2. גדעון סער זה האדם היחיד שיכול להחליף את ביבי המושחת.
  צאו להצביע לתקווה חדשה

 3. אפילו נכט הבין שליברמן לא מייצג ולא דואג לסקטור אותו הוא מתיימר לייצג, המגזר של עולי בריה"מ. ליברמן וכצנלסון מדברים נגד חרדים ובפועל לא עושים דבר בכדי למנוע מהם להשתלט על המדינה ועל העיר אשדוד. בזמן אמת שניהם פועלים לכאורה לטובת האינטרס האישי שלהם ןלא לטובת המגזר אותו הם מייצגים. מעניין מתי כל המגזר הזה יבין שהנציגים שלהם רק עושים עליהם סיבוב

 4. מערכת בחירות לכנסת אינה דומה לבחירות למועצת העיר.
  ניתן להגיד שפוליטיקאים שונים עושים ״ניסוי כילים״ עם מפלגות חדשות ושנות, ניכנסים למטה בחירות שלהם, בכדאי לבדל את עצמם מההנהגה הקיימת בעיר ולסמן מסלול חדש עבורם.

  בבחירות הבאות שעומדות בפתח יקבעו אזרחי ישראל באיזה מנהיג הם יכולים לבטוח שיש לו הניסיון , המוניטין הבינלאומי והמדיני,המנהיגות הפנים ארצית, ויכולות אישיות ומוכחות של מנהיגות והצלחה.
  ברור לכל שלא ניתן בעת משבר כה גדול לסמוך על יאיר לפיד ועל גדעון סער, הם לא מסוגלים להנהיג את המדינה.

  רק בינימין נתניהו חייב להיות המנהיג שיוביל וירכיב את הממשלה.
  ליכוד חזקה והצלחתה בבחירות משרתת את האינטרסים של כלל אזרחי ישראל וגם של אשדוד.

  לכן כולנו יחד חייבים לצאת ולהצביע מחל, בראשות בנימין נתניהו.
  רק נתניהו מסוגל לעשות סגר במדינה בבטחון ובכלכלה.
  רק לנתניהו יש יכולות ונסיון להתמודד מול איום הגרעין של אירן .
  אשדוד מצביעה ליכוד.
  אשדוד מתביעה נתניהו
  בהצלחה לליכוד!!

 5. צריך להצביע למועמד שישלח את חאראדים הביתה. סער בטוח לא כזה, הוא ישב איתם ועוד איך ישב. יש רק 2 בחירות – ליברמן או לפיד. כל השאר מזרונים של כת השטן.

 6. מעולה כל הכבוד החלטה מעולה

  מר גדעון סער המנהיג הבא👍🇮🇱❤❤

 7. גם את נכט קנו…….
  כצנלסון בכלל בגד בחצי אשדוד.
  מה יהיה מהעיר שלנו….

 8. מישהו חזק מבפנים

  בול שיט ! ספין שקוף וזול! זריית מלח לעניין !
  מי שחושב שדחקו את לסרי לפינה – או אידיוט או מעמיד פנים או משלה את עצמו או הכל ביחד!
  נכונים- תקשיב טוב: אתה לא תהיה סגן ראש עיר. תפסיק לחלום בהקיץ.
  גם ״ השותף ״ שלך לתמיכה בסער כביכול, יכשיל אותך והכל מתואם עם לסרי
  גם אם תתפקד לליכוד ותתמוך בחסרי וגם בביבי – לא תהיה סגן ראש עיר בחיים לא!
  אם תיחמנו אותך ולא איפשרו לך לשמש יור יובלים , למה כתה חושב שתקבל סגנות ? לא עקום ולא יהיה! למה כי לסרי שפוט של החרדים והם שונאים אותך !! את מי יעדיף חסרי- אותך או החרדים ?
  נכט- הם הצליחו להשתיק אותך. אתה שותק ומבליג כבר חודשים רבים הם הצליחו לשתק ולא לך אותך. רק כי הם יודעים כי אתה מת להיות סגן.
  אתה תהי סגן כשלסרייהינגיניקולטג. כנפו משטה בך ובז לך. אל תבנה עליו.
  צא ותילחם ! דאג לבוחריך עולי ברהמ . חשוף את המזימות דל לסרי והחרדים. רק כך אולי תזכה להיות סגן בקדנציה בבאה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.