הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כיצד אריה מימון ישן הלילה? נתוני החינוך בירידה; שששקט מהממונה על החינוך וחברי המועצה

ירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות, ירידה בזכאות לבגרות מצטיינת, נתוני חינוך פחות מהממוצע הארצי לצד תקציבי עתק. מה הסיבה שראש העיר, סגניו והממונה על החינוך פשוט שומרים על שתיקה בנושא? וכן, כיצד אריה מימון ישן בלילות שחלפו מאז פרסום התמונה החינוכית בעיר אשדוד, שמעולם לא הייתה עיר מגוריו, אומנם, אך הוא בתפקידו כראש מנהל החינוך כבר שנים רבות?

התמונה החינוכית באשדוד, אשר עולה מהנתונים שהתפרסמו על ידי משרד החינוך לא מחמיאים, וזו בלשון המעטה. ירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות לצד ירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות מצטיינת ובכל אופן כבר שנים מתחת לממוצע הארצי בנתון זה, אינם מבשרים טובות לעיר אשדוד ולבני הנוער הלומדים בה בפרט. ומה עם קברניטי העיר? שששששקט. הס לנו מלהעיר אותם/להם.

נראה, כי להצטלם עם סיר דגים חריפים לשבת, לציין פסטיבל ריקוד או לשחרר עובדי ניקיון לביתם ביום חם כל אלה ביחד, הגם שהם חשובים ומעניינים, חשובים קצת יותר לראש העיר וחבריו מאשר התמונה החינוכית הבינונית ומטה בעיר אשדוד. אחרת כיצד ניתן להסביר את העובדה, שכל אלה גם יחד צויינו לאחרונה בעמודי הפייסבוק השונים של נבחרי הציבור ואילו מילה אחת לא על התמונה החינוכית?

האם ועדת החינוך התכנסה מאז החלה הקדנציה? האם ישנה היערכות מיוחדת לקראת תחילת שנת הלימודים? האם מישהו מראש העיר ו/או סגניו עומלים על תכנית חינוך ייחודית לעיר? ייחודית לבתי ספר מסויימים? או שמא מישהו בטוח, כי לשקוד על השמרים מוביל להצלחה יתרה כלשהי? לצאת לחו״ל לצורך חתימה על הסכם כלשהו או יריד עליה כלשהו או ליצור ברית ערים תאומות נשמע סקסי בהרבה מאשר לדאוג לחינוך בעיר ועדיין, לא נמצא אף לא צדיק אחד במועצת העיר שידבר אחרת? שיציג עמדה כלשהי בנוגע לתמונת החינוך באשדוד? מה העניין להיות איש ציבור אם מרבית הזמן פשוט עסוקים ב….לשמור על הדממה? מילא חברי הקואליציה המנועים מראש מלהביע את עמדתם וסיבותיהם עמם, אך מה קורה עם חברי האופוזיציה? ידוע, כי להיות חבר באופוזיציה הינו תפקיד כפוי טובה וסזיפי, ככזה המצופה ממנו לשמור על השמנת השייכת לציבור אבל האם מישהו מהם בלע את לשונו? ככל הידוע לנו, לא.

לראש העיר יש 5 סגנים בשכר: אבי אמסלם, הרב יחיאל ויינגרטן, שמעון כצנלסון, גבי כנפו ושרון מרק, שהיא גם ממונה על החינוך- מכל אלה גם יחד, כולל גם ראש העיר, לא שמענו מילה, לפחות לא בעמודי הפייסבוק הממומנים שלהם, על נושא החינוך בעיר והתמונה החינוכית כפי שפורסמה.

תכנית חינוך חדשנית? תכנית אד-החוק לשיפור ההישגים שנמצאים בירידה? תכנית לעידוד גיוס לתפקידים משמעותיים בצה״ל? ישיבת מועצה דחופה בנושא? שום כלום.

לשם האיזון וההשווואה נציין, כי חובה זו חלה לא פחות גם על חברי האופוזיציה, אשר גם מהם לא שמענו ולו מילה אחת בפומבי בנושא. כולם חשופים לנתונים, כולם מכירים ויודעים את המצב וכולם, לצערנו הרב, שותקים. למה?

קריית מלאכי ואשדוד זהות באחוז הזכאים לתעודת בגרות

לא חשבנו, כי נידרש להשוואה הזו, אך בכל זאת היא זועקת הן בשל הסמיכות של שתי הערים והן בשל התהום שאמורה להיות ביניהם בכל הנוגע להישגי החינוך. קריית מלאכי, עיריית פיתוח בואך עיר קטנה בת 24,000 תושבים עם אחוז גבוה מאוד של עולים חדשים וכן אחוז לא מבוטל של חרדים, מתהדרת באחוז זכאות לבגרות זהה לזה של אשדוד? אכן כן. בעיר אשדוד, עלות הדירות מגיעה למיליונים רבים ולעיתים אף לא רחוקה מהעלות בתל אביב, התקציבים להם אשדוד זוכה הינם תקציבי עתק בטח ביחס לקריית מלאכי. מה הסיבה, אם כך, לאחוז הזכאים לבגרות הנמוך באשדוד? מי ייקח אחריות?

עם תקציב של מעל מיליארד ומאה מיליון שקלים בעיר אשדוד, הציפייה הייתה להיות בין ערים המצטיינות בארץ בעולם החינוך. התמונה החינוכית, כידוע, רחוקה בהרבה מהציפיות.

67.4% זכאות לבגרות בלבד, המהווים ירידה באחוז הזכאים מהשנה שעברה ובוודאי נמצאים מתחת לממוצע הארצי.

גם במדד הבגרות המצטיינת חלה ירידה והיא עומדת על 4.1% בלבד ובכל מקרה מדד זה נמוך בהרבה מהממוצע הארצי העומד על 8.2%.

אחוז הזכאים לתעודת בגרות עם אנגלית ברמה של 5 יחידות לימוד עומד על 34.4% שזו אומנם עליה מהשנה שעברה אך פחות מהממוצע הארצי העומד על 37.7%.

אחוז הזכאים לתעודת בגרות עם מתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד עלה מהשנה שעברה ועומד על 15.9% וכעת נמצא מעל הממוצע הארצי העומד על 15.5%.

אחוז הגיוס לצה״ל אצל בנות נמצא אף הוא בירידה ועומד על 48.3% בלבד.

אחוז הגיוס לצה״ל בקרב בנים הינו נתון הנמצא בעלייה ביחס לשנה שעבר, אך עדיין נמוך בהשוואה לערים אחרות, ועומד על: 77.7%.

תמונה של אריה מימון מתוך עמוד הפייסבוק שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.