רעידת אדמה צפויה בעקבות דו״ח מבקר המדינה על פרויקט ״רי-ווי״

כוננות ספיגה בקרב בכירים בעיריית אשדוד לקראת פרסום דו״ח מבקר המדינה בנושא ״רי-ווי״. עיריית אשדוד על הכוונת של משרד מבקר המדינה: מסתמן דוח ביקורת, שהשופט (בדימוס) יוסף חיים שפירא היה אחראי עליו ואילו המבקר החדש שנבחר עתיד לפרסם בקרוב, וצפוי לכלול ממצאים מבדיקה שנציגיו ביצעו בעיריית אשדוד אודות ליקויים, לכאורה, שנפלו במסגרת ביצוע פרויקט התחבורה ״רי-ווי״ בעיר אשדוד.

פרויקט ״רי-ווי״: האם יזכה הפרויקט לשם ״הונאת הציבור הגדולה ביותר״ באשדוד בשנים האחרונות?

בחודש נובמבר 2016 סערו הרוחות בעיר אשדוד, עת החלו העבודות על פרויקט התחבורה ״רי-ווי״ על ידי ראש העיר ומנכ״ל העירייה. ״זאת תהיה בשורה של ממש״, הבטיח ראש העיר והוסיף: ״תתחילו לדווש״. מאז ועד היום כלל לא ברורה עלות הפרויקט במדויק רק ידוע שמדובר בעשרות רבות של מיליונים שנשפכו לריק, התועלת של הפרויקט לא ברורה אף היא, אם קיימת כזו, ומלבד כבישים הרוסים, פקקי ענק וכבישים רחבים וטובים לתנועה שהפכו לצרים, מפותלים, מסוכנים ורוויי תאונות דרכים- לא רואים דבר.
לפני כ-10 ימים, הבטיח ראש העיר, כי ״ציר הרצל ייפתח לתנועה, ויהי מה״. מאז,אגב, אירעה תאונת דרכים קשה נוספת על הרצל ואדם בן 66 נפצע קשה. למה התכוון ראש העיר באומרו, כי ״ציר הרצל ייפתח לתנועה״? האם המשמעות היא, שהאוטובוסים החשמליים שהובטחו לתושבי העיר יגיעו בתום 60 ימים מיום ההבטחה של ראש העיר? בוודאי שלא. אם כך, מה הבשורה הגדולה של הפרוייקט מלבד בזבוז מיליונים על גבי מיליונים של כספי ציבור?

תושבי העיר זעקו מהרגע הראשון על החובבנות אשר בה היה נראה שהפרוייקט מתבצע. ככל שהזמן חולף והמיליונים ״נשרפים״ בשטח, עולה החשש שמא מדובר בפרויקט הגרוע ביותר שהיה אי פעם בעיר מבחינת השפעתו של ירידה באיכות חיי התושבים כולם, ריבוי תאונות הדרכים והפקקים וכמובן, כמות המיליונים העצומה שבוזבזה ללא הכרה וכמעט ללא תכלית הנראית לעין בגדול.

האם ההכנות לקראת הפתיחה של רחוב הרצל לתנועה הינן הכנה לקראת דו״ח מבקר המדינה החמור שמסתמן, כי אמור לצאת בקרוב כנגד עיריית אשדוד בעניין ״רי-ווי״?

בסופו של דבר, נראה, כי מישהו בעיריית אשדוד מתכונן, לכאורה, לקראת הוצאת דו״ח מבקר המדינה, שמסתמן, כי אמור להתפרסם בקרוב, תוך הטחת האשמות על משרד התחבורה. כמה קל, כמה נוח. האם נהיה עדים בקרוב למשחק פינג-פונג בין עיריית אשדוד למשרד התחבורה? ומי יעמוד באמצע המאבק, אם אכן ״משחק״ כזה יהיה? הציבור האשדודי, כמובן. כרגע, הציבור רואה ומבין את הדברים כהווייתם הנוכחית ועל אף שזמן השקת הפרויקט חלף עבר לו, נכון לעכשיו: ״אין פרויקט תחבורה ציבורית ולכאורה, הכל בגדר פיקציה״.

מה עומד מאחורי ההכרזה הריקה מתוכן של ראש העיר, כי יפתח את ציר הרצל?

מי שמכיר את פרויקט התחבורה הציבורית מבין, שלא קיים כזה באשדוד. לפי נקודת המבט כעת נראה, כי כל הפרויקט או לפחות מרביתו, ירד לטמיון, למעשה, עם הביטול של הפרויקט בכיכר אילן רמון (השפיץ בסיטי), התקלות הרבות בעבודה על ציר הרצל וצמצום רוחב הנתיבים שם, ביטול הציר המזרחי של השכונות הוותיקות שלא נכנסו בכלל לפרויקט בניגוד לתכנון הראשוני, ביטול חלק משבילי האופניים שתוכננו תחילה וכיוצא באלו. בקרוב מאוד, מסתמן, כי אמור להתפרסם דו״ח מבקר המדינה, שעל פניו מי שראה את הטיוטה הסופית לפני פרסום יכול לספר מנקודת מבטו, כי הוא חריף ביותר ומכוון בנושא ה״רי-ווי״ כנגד עיריית אשדוד וראשיה. האם הכרזתו של ראש העיר על פתיחת ציר הרצל, בזמן שאנחנו יודעים שאין עדיין אוטובוסים חשמליים, עלולה להתפרש כהכנה לקראת פרסום דו״ח המבקר? ההבטחות של ראש העיר הן, למעשה, עלולות להישמע בקרב חלק מהתושבים, בגדר הונאה גדולה משום שהם שבעים מהבטחות ופרויקט תחבורה ציבורית נכון לימים אלה – אין.

ראש העיר מבטיח:״ציר הרצל ייפתח במהלך יולי״ כל זאת, כאשר האוטובוסים החשמליים כלל לא הגיעו לעיר.

פרויקט ״רי-ווי״ – הבדיחה על חשבונכם

כאמור, דו״ח מבקר המדינה חריף ביותר, שמסתמן, כי אמור הוא להתפרסם בקרוב צפוי לחשוף את הכשלים בניהול ובביצוע פרויקט ״רי ווי״ וכן את ההונאה הגדולה של הציבור (וכמובן על חשבון הציבור) . למען האמת, מי שמתגורר בעיר אשדוד, עוקב אחרי ״אשדוד היום״, נאלץ לחוות את האימה בעודו מנסה לנהוג על כבישי הרצל (מה שלא היה בעבר) ורואה את ה״עבודה בעיניים״ במו עיניו לא באמת מחכה למבקר המדינה, שיספר את הסיפור שכולם כבר רואים, וזה עם כל הכבוד הראוי. עם זאת, הדו״ח הינו חשוב לצורך עבודת רשויות האכיפה אשר הציבור מצפה, כי יבצעו אף הן את עבודתן הציבורית בנושא הזה.

לאן נעלם אילן בן עדי מנכ״ל העירייה לאחר שהוכרז על ידי ראש העיר כמנהל פרויקט ״רי-ווי״? על השאלה הזו נשיב מחר.

מנכ״ל העירייה אילן בן עדי: ״נרדם בשמירה?״

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

תגובה אחת

  1. חשבתם שצריך תואר ד"ר או עו"ד בשביל לנהל עיר תתחילו להתעורר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים