הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כוח צעיר ומשמעותי מצטרף למועמד שמעון כצנלסון| ריאיון עם יגאל פורמן ולאון גלמן

יגאל פורמן ולאון גלמן, ממובילי מחאת השבת, החליטו להצטרף למועמד לראשות העיר שמעון כצנלסון

״לפני כחצי שנה התחלנו במאבק ״מחאת השבת", לאחר שירינו את יריית הפתיחה למחאות עם השיירה הראשונה של 150 רכבים כנגד התחרדות העיר, דאגנו לעזור לחברינו אשר הובילו יום לאחר מכן את יום המחאה בביג ולראשונה באשדוד הצלחנו לאחד את כולם למחאות ענק מול העירייה״.

מדוע לדעתכם אנשים הגיעו לשיירות הרכבים ולהפגנות?

״חשוב להבין האנשים, שבאו להפגנות והשיירות באו לא בגלל סגירת הביג. סגירת הביג בשבת היה רק הטריגר, הקש ששבר את גב הגמל.
אנשים יצאו, כי הם לא מוכנים שעסקנים חרדים יכתיבו להם כיצד עליהם לחיות ולא מוכנים לראות איך אשדוד לאט לאט הופכת לבית שמש״.

 

מה ההישג הגדול של המחאה לדעתכם?

״ההישג הגדול של המחאות, שהובלנו הוא לא בכך שלסרי ויתר על סגירת הביג בשבת, הרי לכולם ברור כי זה הוא צעד טקטי בלבד שנועד להסיט את האש ממנו.
ההישג של המחאות היה בכך שהמגזר החילוני והמסורתי סוף סוף התעורר והבין עד הבחירות, שגונבים לו את העיר. התמיכה בלסרי צנחה פלאים והסקרים ניבאו עליה ניכרת
באחוז המצביעים הצפוי בבחירות הקרובות. אלו הן ההצלחות האמיתיות של המחאה״.

 

מה צפוי להיות בבחירות הקרובות, לדעתכם?

״לא סוד, כי אשדוד מזמן סומנה על ידי רבני המגזר החרדי להיות בית שמש הבאה. החילונים והמסורתיים שוב יתפלגו בהצבעה. ואם יהיה שקט התרגיל הקבוע יעבור. קולם יפוצל בין מועמדים רבים בזמן שהחרדים כרגיל יצביעו כגוש אחד. בנוסף, ריבוי מפלגות קטנות יעלים עוד כ 17,000 אלף קולות של החילונים שפשוט ילכו לפח, כי לא יעברו את אחוז החסימה כפי שהיה בבחירות הקודמות, ואם בבחירות
הקרובות הם שוב יצליחו יהיה להם מספיק זמן להעביר חוקים שיעודדו הגירה שלילית של המגזר החילוני והגירה חיובית של החרדים כפי שזה כבר קורה היום רק במימדים גדולים יותר.
ויודעים מה?! כפי שמסתמן כרגע הם יצליחו!
מסתמן, שבבחירות הקרובות יהיו כמה מועמדים שמייצגים את החילונים והמסורתיים, שמפצלים קולות ביניהם, וכמובן ריבוי של מפלגות קטנות שלא יעברו את אחוז החסימה ויחזקו בכך את הרשימות החרדיות ,כפי שקורה בכל מערכת בחירות״.

 

מדוע לא הצטרפתם לרשימה של פעילי המחאה ? 

״ההחלטה לא להצטרף לרשימה החדשה,שחברינו למחאה הקימו, נבעה בדיוק מהשיקולים האלה. רשימה חדשה מסתכנת בכך, שלא תעבור את אחוז החסימה והקולות פשוט ילכו לפח, אנחנו צופים רק דרך אחת למנוע את הסיכון הזה,
להתאחד עם רשימות קטנות אחרות אשר בינן לבין המטרות שלשמן אנשים יצאו למחאות אין קשר וספק את מי באמת הן מייצגות.
אנחנו הבנו,כי הפתרון היחידי הוא איחוד מועמדים, מועמד אחד מול לסרי אשר כל החילונים והמסורתיים מתאחדים סביבו.
אני רוצה להדגיש, על מנת להבין את התמונה הכוללת על מה שקורה בעיר ולא לפעול על סמך שמועות״.

 

במי תתמכו בבחירות הקרובות?

״בחודשים האחרונים דאגנו להיפגש עם יאיר לפיד, סופה
לנדוור, מנכ״לית ישראל ביתינו אינה זילברגרץ, אבי גבאי ורבים וטובים אחרים.
כמובן נפגשנו גם עם שמעון כצנלסון והלן גלבר, המועמדים הראשיים לראשות העיר וזאת בעיקר על מנת להבין ממקור ראשון על כוונתם להתאחד וכוונתם לייצג את המגזר החילוני.
בפגישה בינינו שמעון כצנלסון אמר בבירור, כי הוא מוכן ללכת לסקר משותף אשר יקבע, מי המועמד שילך ראש בראש מול לסרי ואם יפסיד בסקר המשותף יסיר את מועמדותו. הוא מבין את הסכנה בפיצול קולות (הוא גם הכריז על כך
בעיתונות), בזמן שהלן גלבר נמנעה מלענות על השאלה ונתנה לנו תשובה מעורפלת שלא אומרת דבר.
בשאלת התחרדות העיר, חשוב לציין, כי שמעון כצנלסון לאורך כל המחאות הביע את תמיכתו במחאות ואף הגיע לתמוך לעומת הלן גלבר אשר כנראה משיקולים פוליטים לא דיברה כלל. גם בפגישה שמעון בבירור אמר, כי לא יתן לאשדוד להתחרד והכריז על כך הרבה פעמים בזמן שהלן לא אמרה מילה נגד ההתחרדות וספק את מי היא באמת מייצגת.
הציבור החילוני והמסורתי של אשדוד הוא כוח, כוח שהפולטיקאים צריכים להתחשב בו ולפחד ממנו. וזאת הסיבה שאנחנו צריכים לחזק רק את הפולטיקאים והרשימות, שמייצגות את מה שהמחאות נלחמו בעבורן ולא לתת לפולטיקאים ולאנשים קטנים לגנוב דעת ולרכוב על גל המחאות בשביל אינטרסים אישיים.
מנהיג מחאה, שמכריז על תמיכתו במועמד שלא תמך במחאות ולא אמר דבר וחצי דבר על התחרדות העיר אמור להרים אצל אשדודים גבה.
עד היום נמענו מלתפוס צד פוליטי, אך היום כאשר ברור לנו מי הפולטיקאים,שמייצגים את האינטרסים שלשמם האנשים קמו ויצאו לרחובות החלטנו שהגיע הזמן לבחור צד ולתמוך בשמעון כצנלסון ורשימתו אשדוד ביחד.
בבחירות האלה, בואו ונוכיח לכל העסקנים החרדים שסימנו את אשדוד,שהמגזר החילוני והמסורתי יכולים להתאחד וביחד וניתן עתיד חדש לאשדוד״.

לפי מידע, שהגיע למערכת ״אשדוד היום״, יגאל ולאון צפוים להיות חלק מרשימתו של כצנלסון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.