הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

כבוד לעיר: מוטי מלכא קיבל פרס מפעל חיים של ארגון אמני ישראל

מנכ״ל המשכן לאומנויות הבמה מוטי מלכא קיבל אתמול (שלישי) פרס על מפעל חיים לאמני ישראל מאיגוד אמני ישראל (אמ״י)

מלכא נמצא בתפקידו כמנכ״ל המשכן מזה 8 שנים, כאשר דאג להקים את המשכן לאחר סאגה שנמשכה שנים בבנייתו. כזכור, כספי ציבור רבים הושקעו בבניית המשכן ומשום מה לא הצליחו לפתוח ולמסד אותו עד שמונה מלכא למנכ״ל ההקמה ולאחר מכן למנכ״ל המשכן. מאז ועד היום, כבר חמש שנים, העיר צועדת קדימה בכל הקשור לתרבות מגוונת, הופעות, הצגות ועוד.

מלכא היה ממקימי ומייסדי התזמורת האנדלוסית, ביחד עם ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי עוד בטרם נבחר לכהן כראש העיר. בנוסף לכך, מכהן מלכא כיו״ר העמותה לפיוט ושירה.

סגנית ראש העיר, שרון מרק, בירכה את מלכא לרגל קבלת הפרס:

ברכות חמות מוטי מלכא זוכה פרס מפעל חיים אמ״י תש״פ!
בהערכה גדולה
ותודה על הזכות וההזדמנות להיות ולהרגיש בת בית בהמשכן לאמנויות הבמה אשדוד!

יו״ר אמ״י כיום הוא יעקב מנדל.

אמ"י (איגוד אמני ישראל) הוא איגוד ישראלי שנוסד בשנת 1979 במטרה לייצג את כלל האמנים המבצעים בישראל, בהם שחקני במה ומסך, זמרים ובדרניםרקדניםקוסמים ומדבבים. שבעת המייסדים היו יפה ירקוניששי קשתאילי גורליצקישלמה ארציבני אמדורסקירותי הולצמן ובעלה ד"ר שמעון ברק

הארגון נאבק על תנאי עבודתם ושכרם של האמנים במדיות התיאטרון הקולנוע הרדיו והטלוויזיה וכן בבימות הבידור. חותם על הסכמי שכר עם גופים שונים בעולם הבידור, מעניק ייעוץ משפטי חינם והלוואות ללא ריבית והצמדה לחבריו. יוזם סדנאות העשרה וימי עיון לאמנים ומנתבם למפעלי גיוס כספים עבור האגודה למלחמה בסרטןוראייטי ישראלצה"ל וארגונים הומניטריים אחרים. עבור פעילותו זו הוענק לו בשנת 1988 ״פרס התנדבות״ על ידי יו"ר הכנסת.

מדי שנה מעניק האיגוד פרסים מטעמו, ובהם פרסי הוקרה ופרס מפעל חיים עבור תרומתו של אמן לאורך שנות יצירותיו. עם מקבלי הפרס בעבר נמנים: אבי קורןאפי נצרמולי שפיראשמואל צמחאלכסנדר יהלומייעקב אלפריןלבנה פינקלשטייןאנריקו מסיאס ורינה שיינפלד

לאחר פטירתו של אהוד מנור בשנת 2005, החלה אמ"י להעניק מלגות בסך 4,000 ש"ח, כל אחת, תחת השם "פרס אהוד מנור לעידוד היצירה" עבור חבריה בחמישה תחומים: זֶמֶר, משחק, מחול, אמנים ותיקים מכל התחומים, קוסמות לוליינות ומופעי ילדים. עם מקבלי הפרס נמנים, רונית אופיר ורוחמה רז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.