הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ישיבת מועצת העיר: זעקת אב לילד החינוך המיוחד לקריאות "לסרי-תתפטר"| לצפות ולבכות

אלי זריהן, תושב העיר אשדוד ואבא לילד בחינוך המיוחד כבל את עצמו הערב ליציע אולם המועצה וזעק מדם ליבו, למען ישנו חברי מועצת העיר את ההחלטה להעביר את ילדי החינוך המיוחד לכיתות בתוך בתי ספר.

"השאירו את ילדינו בכיתות הגן הנוכחיות, תשנו את ההחלטה שלכם", זעקו ההורים לילדי החינוך המיוחד הערב בישיבת מועצת העיר. ההורים הביעו את מחאתם וצעקו: "לסרי הביתה". הסיבה שבחר זריהן לכבול את עצמו היא ההוראה שמקבלים הפקחים העירוניים להוציא החוצה כל תושב שמעז לצעוק ולהפריע למהלך ישיבת המועצה. זריהן הבין, כי אם יכבול את עצמו באמצעות אזיקים לעמוד ביציע התושבים באולם המועצה, איש לא יוכל להוציאו משם. ואכן כך היה.

לפני מספר שבועות, התקבלה החלטה בעיריית אשדוד להעביר מספר כיתות גן של ילדי החינוך המיוחד לכיתות ייעודיות בתוך בתי הספר. אין מדובר בשילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים עם כלל האוכלוסייה, אלא בעברת כיתות הגן לתוך כתלי בית הספר על כל המשתמע מכך (צלצולים, ילדים גדולים יותר במרחב בית הספר ועוד). ההורים לילדים ביקשו מראש העיר ומראש מנהל החינוך לבטל את ההחלטה ולהשאיר את הילדים בכיתות הגן הנוכחיות, למען המשך התפתחותם התקין ונכון לרגעים אלו, נענו בשלילה.

מדוע הילדים לא יכולים להישאר בכיתות הגן הנוכחיות? קצת גידול האוכלוסייה ידוע ומוכר לכולם – מדוע במנהל החינוך התעלמו מהנתונים? מדוע לא צפו מראש את הצורך בכיתות נוספות? מדוע ההחלטה התקבלה בסמוך לפתיחת שנת הלימודים החדשה? מדוע ההחלטה לא התקבלה מראשיתה בשיתוף ההורים?

האם חברי הנהלת העיר הולכים לישון טוב בלילה, נוכח זעקות השבר של ההורים, שבכל מקרה עוברים אתגרים לא פשוטים? האם ייתכן שבעיר אשדוד ימשיך לכהן ראש עיר שנכון לרגעים אלו לפחות, לא מסוגל לפתור בעיות של ילדים רכים וטהורים? את מי ישרתו כיתות הגן הנוכחיות? והאם נכונה השמועה, שחלק מכיתות הגן יהפכו לבתי כנסת?

לפני כשבוע, נערך סיור של ראש העיר וממלא מקומו בבית ספר הראל, בשיתוף ההורים והסיור הסתיים מבחינת ההורים ללא פתרון מניח את הדעת.

את ההורים לילדי החינוך המיוחד ליוו חברי "מחזירים את אשדוד לאשדודים" : סיוון מרילי, גיא סער ועו"ד אורית אלמוזלינו-רייז.

זעקה של אב | לצפות ולבכות:

תמונות מתוך ישיבת מועצת העיר הערב:

 

 

 

 

 

 

 

 

למקרה שפספסת כתבה נוספת בנושא:

עימות בין גבי כנפו להורים לילדי החינוך המיוחד במהלך סיור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.