ישיבת מועצת העיר: זהירות, היבריס!

ישיבת מועצת העיר נפתחה אתמול (רביעי), כאשר הנושא המשמעותי על הפרק – בניית רבי קומות בלב שכונת הווילות ברובע טו'.

חטא ההיבריס, במובנו המודרני הוא רגש של גאווה וגבהות־ לב מוגזמים, הגוררים בעקבותיהם עונש ותבוסה. ביוון העתיקה, התייחס המושג לפגיעה בוטה בזכויות הזולת, אשר מביאה להשפלתו.

בשולחן הנהלת העיר, בו יושבים ראש העיר, ממלא מקומו, סגניו ואנשים נוספים, יש יותר מאחד אשר נראה, כי הם חוטאים בגבהות – לב מוגזמת. גבהות הלב מגיעה גם כלפי הציבור בכך, שמקבלים החלטות ללא התייעצות קודמת עם הציבור המושפע מהן ישירות כמו פרויקט התחבורה, בניה ברובע טו', כישלון פרויקט הפרדת הפסולת ועוד. גבהות הלב מגיעה גם כלפי חברי מועצה אחרים, אשר חושבים אחרת מדעת הנהלת העיר ומייצגים אף הם ציבור גדול של תושבים שבחר בהם.

יידע כל נבחר ציבור, כי על גבהות לב משלמים מחיר. הרבה פעמים, משלם אותו אדם בכיסא, שכן הציבור רגיש ליחס משפיל באשר הוא.

נראה, כי חברי הנהלת העיר נמצאים במצב מורכב, לפיו הם מבינים שהבחירות מתקרבות והשלטון כלל וכלל לא מצוי "בכיסם". אחרת מה הסיבה שלהם לנסות ולמלא את היציע בתושבי עיר אוהדים, ביניהם גם עובדי עירייה, אשר מעולם לא מצאו לנכון להגיע לישיבות המועצה כקהל?

הכוכבים האמתיים של ישיבת מועצת העיר – תושבים אכפתיים

את האווירה הלהיט דרך היציע מר אשר נהון, שהוא אח של איריס נפתלי ואיש ליכוד מובהק וצרח על אחד מתושבי העיר אשר הגיע במטרה להביע את מחאתו על הבניה הצפויה ברובע טו'.

הרוחות סערו ביציע שהיה מלא בתושבי העיר ולאחר מכן נרגעו כולם, ללא צורך באנשי אבטחה.

 

חבר המועצה אלי לחמני הגיב על הדברים ואמר: "משטר דיקטטורי שצריך להתבייש בעצמו, שמביא אנשים שלו שידברו ולהשתיק את האחרים".

ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו השיב: "דווקא אתה מכיר את הכללים. לעירייה יש הנהלת עיר ואנחנו מגיעים פעם בחודש כדי לאשר את ההחלטות. נפל כשל שלנו, שאנשים שלנו עזבו בטרם הסתיימה הישיבה ולכן ההחלטה לא עברה. ההחלטה על טו' תעבור היום מכיוון שזאת החלטה של הנהלת העיר שקיבלה החלטה כפי שהיא אושרה על פי תכנית מסודרת. השימוש במושג דיקטטורה לא מתאים".

לחמני השיב: "כאשר שלטון מביא את אנשיו שיגיבו פה זאת טהרן ולא משהו אחר".

חברת המועצה הלן גלבר: "לא ניתן לבנות אפילו לא יחידת דיור אחת, כי אין קרקעות לצרכי ציבור. הקרקעות האלה כבר נוצלו בפרויקטים אחרים ולכן לא ניתן. אני מודיעה לכם: הקרקע ברובע טו' יועדה לצרכים אחרים. מקסימום ניתן לבנות 100 דירות ולא 750. מה התחשיב שהיה? האם המנהל ישלם כסף לתושבי העיר? היצע הדיור מוגדל ואין יכולת לא כלכלית ולא על בסיס השטח הציבורי".

עוד הוסיפה גלבר כך: "למעלה קורה משהו רע מאוד ביציע. אתם מנסים להזמין את העובדים שלכם, לסרי שולח להם הודעות או מי מטעמך, פעילי ליכוד. אתה לא מכבד את הדמוקרטיה. לא יכולים לאשר את רובע טו'. אין יכולת להתקדם עם הקרקע הזאת תעצרו את זה. אנחנו נהיה בהליכים משפטיים ארוכים שאף אחד לא ייהנה מזה".

על אף הפצרות האופוזיציה, ההחלטה לבנות רבי קומות בלב שכונת הווילות ברובע טו', עברה ברוב קולות.

לאחר מכן, השיב גבי כנפו על דבריה של הלן במעין יוהרה בלתי מוסברת והקדים להגיד, כי בדרך כלל הוא איננו משיב לדבריה אבל הפעם החליט כן. על אף שנראה, כי היחסים בין כנפו ללסרי הם לא כשם שהיו בעבר, בחר כנפו להגיד כך : "אנחנו גאים בראש העיר. שמחים שהוא בחר להיות פה ולא בבית החולים".

"מבני ציבור ומתנ"סים ברובע טו' – יש לנו שיקולים עמוקים בעניין הזה ואנחנו עושים פעולות ואנחנו קיבלנו את המושכות להוביל את העיר. הביקורת שלך הלן היא חשובה, מחדדת ולכן נולדה האופוזיציה.  את לא חייבת לסמוך עלינו".

לאחר מכן, נאם חבר המועצה ויו"ר האופוזיציה בפועל – אלון חסן. כאשר חסן מדבר במועצה – יש שקט. הנוכחים במקום מבינים ששווה להם להקשיב לאדם שידע מלחמה או שתיים בחייו וכזה שיודע להגיע ללב הציבור, בשל מילותיו ויכולת הניתוח שלו את הדברים.

חסן ביקש תשובות בנוגע למצב השטח ברובע טו', מבחינה חוקית ולא קיבל.

ההצבעה נערכה בכל זאת וכאמור, עברה ברוב קולות.

 

נקודת אור במועצת העיר הייתה בזמן ההצבעה למינויו של חבר מועצת העיר אבי אמסלם לממלא מקום ראש העיר בשכר. סמנכ"לית העירייה דינה בר-אולפן קראה את מכתב ההתפטרות של כנפו מול חברי המועצה ולאחר מכן התקיימה ההצבעה על מינויו של אמסלם.

ההחלטה עברה פה אחד, למעט עו"ד שומר שנמנע מההצבעה.

אמסלם הנרגש עבר לשבת בשולחן ראש העיר וסגניו וההתרגשות ניכרה על פניו.

לאחר מכן, נשא נאום הקורא לעשייה ציבורית נרחבת לטובת החלשים בעיר.

הפינה האהובה עליכם – כותרת לכל תמונה:

מבנים את מורכבות הסיטואציה אליה נקלעו?

מקבל או נותן הוראות?

ראש העיר מקבל בברכה את אבי אמסלם לממלא מקום ראש העיר, לאחר שהכריז, כי מי שבחר אותו הוא שר הפנים אריה דרעי:

20 שנות המתנה – אבי אמסלם יושב על כיסא סגן ראש העיר בשכר: (האם גם לאחר הבחירות הקרובות יישאר בתפקיד?)

נעים שומר, חבר האופוזיציה: "מתנגד למינוי סגן ראש עיר, בשל עלויות גבוהות" 

 

 

אולי תתעניין ב...

שוב תאונת דרכים על שדרות הרצל

שדרות הרצל הפך לכביש דמעם מאז יצא פרוייקט רי ווי לדרך לפני כשנתיים מאז החלו …

שינוי גודל גופנים