הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יישור השיניים לא הצליח. הלקוח תובע 400,000 שקלים

תושב העיר, בן 34 תובע כ-400 אלף ₪ מכללית סמייל בגין יישור שיניים רשלני

נ', בן 34 תובע כ-400 אלף שקלים מקופת חולים כללית ומש.ל.ה שירותי רפואה דחופה בע"מ בעקבות טיפול ליישור שיניים שקיבל במסגרת כללית סמייל.

בתביעה שהגיש באמצעות עו"ד דותן לינדנברג לבית משפט השלום באשדוד, נטען כי בשנת 2001 רופאה בכללית סמייל המליצה לו לעקור מספר שיניים חלביות ולמשוך שני הניבים העליונים לקשת השיניים. לטענתו על פי תכנית הטיפולים, הובטח לו כי לאחר כשנה וחצי עד שנתיים, עם סיום הטיפול,  הניבים יוכנסו לקשת השיניים ושאר השיניים תהיינה במנח "יפה מאוד".

בפועל תכנית הטיפולים  כללה כ-100 טיפולים והתארכה עד כדי 9 שנים מועד בו הודיעה לו הרופאה חגיגית כי הטיפול הסתיים: הרופאה ציידה אותו בפלטה לשיניים העליונות ובצעה קיבוע של השיניים באמצעות חוט מתכת. מיד לאחר מכן נ' החל להרגיש כי השיניים הקדמיות העליונות זזות וכואבות ושישנם רווחים בין השיניים הקדמיות לעליונות. רופאת כללית סמייל שטיפלה בו השיבה לתלונותיו כי לא ניתן לשפר יותר את התוצאה התפקודית והאסתטית.

רופאי שיניים איתם התייעץ לאחר הטיפול, הסבירו לו כי הטיפול ליישור שיניים שקיבל, בוצע בצורה רשלנית ולקויה וכתוצאה מהפעלת כוחות חזקים למשך מספר שנים על השיניים, נספגו שורשי שיניים קדמיות עליונות ונספגה העצם סביבם ולכן, השיניים זזו ממקומם ונפתחו מרווחים ביניהם.

בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות נזקי גוף טוען, כי מדובר ברשלנות רפואית חמורה במתן טיפולים רפואיים רשלניים תוך זלזול בוטה בגופו של התובע תוך הטעיה ומצג שווא וסופו, גרימת נזק בפה ובלסת אשר שינה לרעה את מהלך חייו של נ'.

לטענתו, הנתבעות לא דאגו לפקח באופן הולם על התנהגותם ודרך הטיפול של הצוות הרפואי במרפאה, פעלו על פי שיטות טיפול ואמות מידה שאינן מקובלות ברפואה ולא טיפלו בתובע בדרך הראויה והמקובלת.

נ' סובל מזה עשר שנים מכאבים עזים, נפיחות בחניכיים, מחוסר יכולת ללעוס מזון מוצק והוא נאלץ ויאלץ ליטול משככי כאבים רבים, מתקשה לתפקד ונזקק לעזרה מצד בני משפחתו בביצוע מטלות משק ביתו.

הצעיר תובע כ-400 אלף שקלים בגין החזר עלות טיפולי השיניים ששילם עבור הטיפול הרשלני, עבור טיפולי שיניים עתידיים לתיקון הנזק, עבור הפסדי שכר , עזרת צד ג' וכאב וסבל.

הנתבעות דחו  בכתב ההגנה את כל הטענות וביקשו לדחות התביעה על הסף.

בימים אלה הצדדים סיכמו שהפיצוי המגיע לנ', ייקבע במסגרת הליך גישור.

 

אולי תתעניין ב...

בשורה משמחת: לראשונה מאושפזים במחלקת קורונה פחות מ-20 חולים

בשורה מעודדת מגיעה הבוקר מבית החולים הציבורי ״אסותא״ אשדוד: לראשונה זה שבועות מספר החולים במחלקת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.