הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יח״צ-יש; דירות לצעירים-אין

הסכם הגג נחתם באוגוסט 2017 ומאז לא נבנתה במסגרתו ולו דירה אחת לטובת צעירי העיר. עיריית אשדוד אישרה לאחרונה תקציב בעבור יחסי ציבור ממשרד מחוץ לעירייה, לטובת מנהלת הסכם הגג. אירוניה תוצרת אשדוד

מנהלת הסכם הגג הוקמה לאחר החתימה על הסכם הגג, שהייתה באוגוסט 2017 בטקס מפואר ומהודר, בנוכחות ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ושר האוצר דאז, מר משה כחלון. מאז ועד היום לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג. המילים הגבוהות סביב החתימה על ההסכם נותרו על רצפת העריכה. מנהלת הסכם הגג ממשיכה לתפקד ולעלות כסף רב למשלמי המיסים, הגם שטרם נבנו דירות. מה התועלת של הסכם הגג אם לא נבנתה עד כה ולו דירה אחת לצעירים? איזה יחסי ציבור אפשר להעניק לפרוייקטים שכלל לא יצאו לדרך?

במהלך הקדנציה הקודמת, היה מי שחשבו, כי בסביבתו של ראש העיר נחוצה הסברה ויחסי ציבור טובים יותר. במהלך הקדנציה הנוכחית אנו רואים, כי נעשה שיפור בתחום יחסי הציבור אבל האם ניתן לבצע יחסי ציבור על פרויקטים שלא מבוצעים, כמו במסגרת הסכם הגג? האם יחסי ציבור, מעולים ככל שיהיו, יכולים להחליף ביצוע בשטח? לא בטוח.

בדין וחשבון שהגיד בנק ישראל ב:31/3/20, לשנת 2019, מצויין, כי באשדוד במסגרת הסכם הגג, הובטחו כ-30,000 דירות, מתוכן כ- 9,400 היו אמורים להסתיים עד סוף 2019 וכמובן 0 דירות שווקו במסגרת הסכם הגג, עד עצם היום הזה.

ההבטחות של ראש העיר מאז 2017 ועד היום לא נבנתה ולו דירה אחת לצעירים. מוזמנים להיזכר בהבטחות:

יחסי ציבור להסכם הגג, אשר עד כה לא נבנתה במסגרתו ולו דירה אחת?

האירוניה עולה מדרגה משמעותית: לא די, שהעלויות לשכר העובדים ושכירות המשרדים במנהלת הסכם הגג הינן גבוהות, כעת, הוחלט בעירייה לתקצב את תחום יחסי הציבור לטובת מנהלת הסכם הגג. יחסי ציבור למה בדיוק? אם אין פרויקטים לאכלוס צעירים אז איזה יחסי ציבור אפשר כבר לעשות? האירוניה סביב מנהלת הסכם הגג עולה במעלה המדרגות לאחר שלפני כשבוע, ניסו להסביר לנו שהעיכובים בבניית הפרויקטים במסגרת הסכם הגג הם בכלל כתוצאה ממגיפת הקורונה. מישהו כאן מזלזל בציבור ולא בפעם הראשונה.

יחסי ציבור להסכם הגג, אשר עד כה לא נבנתה במסגרתו ולו דירה אחת? זו רמה אחרת של זלזול באינטליגנציה של תושבי העיר, בטח במהלך משבר הקורונה אשר תושבים רבים נמצאים עדיין בביתם, ללא פרנסה. מסתבר, שמחלקת הדוברות של עיריית אשדוד אשר אליה הצטרף לאחרונה סגן לדובר, איננה מספיקה וקיים צורך, לשכור את שירותי משרד יחסי ציבור מחוץ לעירייה.

עלות יחסי הציבור לשנה, כולל מע״מ, בהתאם לפרוטוקול, עומד על כ-106,000 ש״ח. סכום נפלא שהיה יכול להיות מוצע לטובת שדרוג מערך ההסעות לילדי החינוך המיוחד או לטובת סיוע לבעלי העסקים בקריסה בעיר.

להלן פרוטוקול ועדת ההתקשרויות מתאריך 16/1/20 בנושא:

כמה עולה לציבור מנהלת הסכם הגג ומה התועלת בקיומה?

באוגוסט 2017 חתם ראש העיר על הסכם הגג עם שר האוצר דאז משה כחלון אשר לפיו, יוקמו עשרות אלפי דירות למגורים בעיר. זמן קצר לאחר מכן, עיריית אשדוד פרסמה מכרזים לתפקיד ראש מנהלת הסכם הגג. המכרז הראשון יצא ולאחר מכן "הארכה". הארכה למכרז כח אדם יוצאת רק אם לא הצליחו לאייש את התפקיד במכרז הראשון. המעמד הראשוני של התפקיד היה ראש מנהל וכעת שמדובר בשדרוג; משמעותי – מנכ"ל.

השכר אשר הובטח למי שזכה בתפקיד לפי תנאי המכרז – 60,000 ש"ח או 80% שכר מנכ"ל. תנאים מעולים, לכל הדעות. 720,000 ש״ח לשנה משלמת עיריית אשדוד לזוכה במכרז- מר אייל דוידוביץ׳- וזה רק כמשכורת. עוד לא חישבנו את עלות השכירות של המשרדים המפוארים ואולי עוד מספר עובדים במנהלת הסכם הגג. דוידוביץ׳, אגב למי ששאל, לא תושב העיר אשדוד. בעברו, עבד כמנהל אגף תשתיות בעיריית אשדוד, עזב את תפקידו וחזר לתפקיד הנחשק במנהלת הסכם הגג ועם שכר כזה- למה לא?

מחיר המנהלת לציבור באשדוד על פי ספר התקציב לשנת 2018 עומד על קרוב למיליון וחצי שקלים לשנה (1,469,000 ש"ח ליתר דיוק). מהיכן יילקחו הכספים הללו? שאלה טובה! גם במקרה הזה הציבור ישלם. התמורה לכסף עדיין לא ידועה. מאז, היו עוד מספר ספרי תקציב, כידוע.

להלן המכרז לתפקיד ראש מנהלת הסכם הגג, במעמד של ראש מנהל, שפורסם ב- 1/10/2017:

האם שמעון כצנלסון מעכב את מימושו של הסכם הגג בעיר?

בישיבת המועצה ב-27/9/2017, נאם שמעון כצנלסון אז יו״ר האופוזיציה והיום יו״ר הועדה לבניין עיר וסגן ראש העיר, כנגד החתימה על הסכם הגג. נאומו זה זכה לפופולריות רבה בקרב הציבור, אשר בוודאי סייעה לו בהתמודדות מול ראש העיר כשנה לאחר מכן בבחירות.

האם כצנלסון הפך את עורו וכעת, משעבר בנינוחות לספסלי הקואליציה, דעתו השתנתה על הסכם הגג? או שמא, דווקא כצנלסון לא עושה די על מנת לקדם את ההסכם כפי שהוא? או, לחילופין, בעיות נוספות מונעות מהבניה בעבור הזוגות הצעירים, כפי שהובטח, להתקיים בפועל? בשורה התחתונה – דירות לצעירים-אין.

להלן הנאום של כצנלסון מ-27/9/17:

"אדוני ראש העירייה,

חיי העיר ותושביה אינם מסלול הישרדות אישי של ראש העירייה, אבל זה מה שקורה כאשר הכל הולך לפי הצרכים הפוליטיים, כאשר הכל רדוד, אין אסטרטגיה ואין תכניות לפיתוחה של העיר.

הסכם הגג טוב לצעירים, אתם אומרים, כאשר הוא טוב רק לכם. הסכם גג טוב לוותיקים אתם אומרים, כאשר בעצם אתם מתכוונים שהוא טוב לבחירות שלכם. הסכם גג הוא טוב לעיר אתם אומרים, כאשר בעצם אתם הולכים להרוס את העיר.

על השיח הציבורי השתלטה תרבות של רמייה, שאסור לנו לקבלה. כאשר במקום לערוך דיון מקצועי ורציני, מובילים את תושבי אשדוד בתרגילים ובתכסיסים. המתכננים נתנו לנו חלופות וראש העיר בחר בחלופה הכי גרועה. לא כמו שמציגים לנו 350,000 תושבים אלא בחר בחלופה של 420,000 תושבים בתוך 17 שנים.

זאת אומרת, תוספת של 56,000 יחידות דיור, או יותר מ-3,000 יחידות דיור תוספת בשנה, כל העיר אשדוד תהפוך לאתר בניה גדול אחד.

אדוני ראש העיר, כנראה שאתה לא מתכוון לגור באשדוד, אולי בעיר אחרת? אבל אנחנו, תושבי אשדוד, רוצים לחיות בעיר שיש בה איכות חיים, רוצים לגור בעיר שכולנו וגם ילדינו ירגישו שיש בה איכות.

כן אדוני ראש העיר, רוצים לגור בעיר של איכות חיים.

זאת איכות החיים, שהמתכננים אמרו לך ללכת עליה, זאת החלופה המועדפת על כלל תושבי אשדוד, אין צורך בבניה ברובע טו', אין צורך בבניה בשטחים ירוקים, יש לנו מספיק פתרונות שכדאי ליישם לזוגות צעירים.

אישרנו 650 יחידות דיור ברובע ה' עבור זוגות צעירים, אישרנו 1,200 יח"ד ברובע א' לצעירים, אישרנו 700 יח"ד ברובע ב' לצעירים, אפילו תוספת של מע"ר דרום שאמרת שזה חשוב לצעירים – אישרנו.

ואני שואל אתכם – האם בנו דירה אחת לצעירים? התשובה היא – לא בנו כלום.

עכשיו מנסים למכור לנו כישלון בתחום הדיור באשדוד ככישלון אחר של הסכם גג. זה לא הסכם גג לצעירים – זה הסכם גג לבחירות.

אבל אני מודיע לך, שזה גג ללא קירות וללא יסודות. תושבי אשדוד מאסו בתרגילים הפוליטיים ובתכסיסים.

הסכם הגג שאתה קרא לו "הסכם גג לדיור" הוא הסכם גג לבחירות. זה בדיוק כמו בבחירות ב-2013, דיברת על תעסוקה, היי-טק ועוד, ולא יצא מזה כלום. כך גם היום אתה מדבר על דיור לזוגות הצעירים ולא מתכוון שייצא מזה משהו. הסכם הגג טוב לצעירים אתם אומרים. רק לכם הוא טוב.

ראש רשות מקרקעי ישראל אמר על הסכמי הגג שאבד עליהם הכלח. שני ראשי עיר הן בפתח תקוה והן בכפר-סבא אומרים שהסכם הגג הוא כישלון מהדהד. למה אנחנו כן צריכים לקחת את ההסכם? הסכם הגג שהוא הסכם של ססמאות בלבד. ריק מתוכן נגד איכות החיים של התושבים. מדוע אני שואל אותך? ססמאות שייכות לבחירות. בשנים 2008-2017 בנית פחות מ-1,000 יח"ד בשנה, במשך 9 שנים רואים שחסרים 9,000 יח"ד, כך אמרת בישיבת מועצה מיוחדת. מי לא נתן לך לבנות? אני שואל אותך!. בשנת 2000 הייתה הגירה חיובית לש 5,918 אנשים ומ2007 כבר הייתה הגירה שלילית מדי שנה. בסביבות כ-800 תושבים, בכל שנה.

האם זה בגלל המגורים? לא, אדוני ראש העיר. זה מה שהצלחת לעשות לתדמיתה של אשדוד. אנשים לא רוצים לגור באשדוד בגלל התדמית שהבאת לאשדוד. "קרה דבר בישראל ושר האוצר הקודם בממשלה החליט על הסכם הגג" – אילו דבריך. זאת אומרת שאין יוזמה של הנהלת העיר, אין יוזמה שלש העירייה, אין יוזמה לשום דבר אחר. אנחנו הולכים לפי מה שהיא שר האוצר הקודם. אני כבר לא מדבר על שר האוצר הנוכחי. אתה אומר לפרוטוקול : "הסכם הגג בא לפתור בעיה תקציבית, לתת תקציבים למעטפת הנדרשת של כל המוסדות והתשתיות". זאת רמייה שאין לנו לקבלה, כי מדובר רק על תוספת של 15,000 ש"ח ליחידת דיור.

אני שואל אותך, כבוד ראש העיר, האם מוכרים את איכות החיים עבור 15,000 ש"ח? האם מוכרים את התושבים עבור 15,000 ש"ח?

כשמדובר על תמ"א 38 ופינוי בינוי יש מאגר בכמויות אדירות שהולכים להוסיף. אני קורא מהפרוטוקול "אין שליטה על כל עולם ההתחדשות העירונית". אין שליטה על איכויות ועל התושבים שמעמיסים על העיר. אדוני ראש העיר, אני מודיע לך שהתושבים אינם מעמסה על העיר. הם עצמם העיר.

כתבת בתכנית המתאר שאתם הולכים להוסיף 13,000 יח"ד בתכנית ההתחדשות העירונית, אז את מי אתם הולכים לרמות, כשאתה אומר שאין שליטה על ההתחדשות העירונית? ואתה ממשיך בדבריך לפרוטוקול: "בהסכם הגג הגישה היא שהכל יהיה בנוי ומוכן, כולל בי"ס, מתנ"ס, גני ילדים ורק אחר כך יאכלסו הדיירים את הבניין שלהם". אדוני ראש העיר, כמה אפשר לרמות? זה לא רציני שכל מוסדות הציבור יעמדו ריקים ויחכו שהתושבים יאכלסו את הבניינים.

לכולם ברור, שהדברים צריכים להיעשות במקביל וכך נעשו תמיד. למה לרמות את הציבור?

לפי דבריך, הדירות, ביחס למחירי השוק, מגיעות להנחה בין 200-600 אלף ש"ח – האם תהיה מוכן להתחייב שהזוגות הצעירים יקבלו הנחה של לפחות 200,000 ש"ח לדירה? אם כן, נכן הדבר למה לא לתת לזוג צעיר את הענק של 200,000 ש"ח, שיקנה בשוק החופשי. עוד פעם דמגוגיה זולה.

אני קורא לכל חברי המועצה לא לקבל את הסכם הגג.

זה הסכם גג של בחירות והוא לא טוב לזוגות הצעירים. לא טוב לוותיקים ולא טוב לעיר כולה.

מבקש להצביע נגד. אל תתנו יד למכור את העיר ותושביה בעבור נזיד עדשים".

פריסת המתחמים אשר בהם היה אמור להיות הסכם הגג, כפי שהוצגו לחברי המועצה בישיבה מתאריך: 27/9/2017: נכון לעכשיו, מאי 2020, לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג.

בתאריך ה- 27/9/2017, התקיים דיון בין חברי המועצה בעניין הצבעה על הסכם הגג. הצבעה – לא הייתה בסופו של דבר וגם על המילה "דיון" אפשר לדון.

במערכת "אשדוד היום" החלטנו לתת לקוראינו אז וגם היום את כל המידע הידוע בעניין הסכם הגג – היכן מתכננים לבנות ומתי.

עושה רושם, כי מישהו מבין היועצים של מקבל ההחלטות – ראש העיר – החליטו להציב את המילה "צעירים" כמעט ליד כל מתחם מגורים שעתיד להיבנות בעיר. גם את רובע המע"ר, בזמנו, שיווקו כ"דיור לצעירים שבורחים מהעיר, כי אין להם היכן לגור". מישהו מכיר זוג צעיר שהתחתן עכשיו ורכש דירה במע"ר? כי אנחנו ממש לא. כך או אחרת, רובע המע״ר עומד כאתר בניה בלב העיר, אולי כסימן הכי מובהק לחוסר היכולת לקבל החלטות אל מול קבלני הבניה?

מישהו מבין גוורדיית היועצים לא הכין "שיעורי בית", הואיל וגם הפעם, מתחם המע"ר משווק לציבור כ"מתחם לצעירים". הציבור באשדוד לא טיפש וגם אם אין לו זיכרון ארוך טווח, אנחנו כאן כדי להזכיר ולא לשכוח.

פארק לכיש

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

כמות יחידות הדיור : 3,038 יח"ד; 74,700 מ"ר תעסוקה ומסחר. מתוכננות עוד 210 יחידות דיור מוגן, מתוכננת הקמת קריית ספורט בשטח התכנית כולל האצטדיון. פרויקט רובע הנחל, כזכור, בוטל על ידי בית המשפט והעתירות שהוגשו כנגד הבנייה במקום הסתברו כצודקות, לפחות בפני השופט שדן בהם. על אף ההכרזה של ראש העיר מספר פעמים על התחיל הבניה במקום, המקום עומד שומם ומאז גם ראש העיר לא פוצה פיו בנושא.

מתחם האצטדיון

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

466 יחידות דיור. מתוכנן להרוס את האצטדיון הקיים. השאלה הגדולה כאן היא – מדוע החליטו להרוס את האצטדיון הקיים שרק עכשיו סיימו לשפץ אותו? ; מה המטרה להרוס אצטדיון ולהקים אחר רק כמה עשרות מטרים לידו? האם יש מישהו בעיר הזאת, שהכל סובב סביבו?

התחושה היא, כאילו יש אדם, אשר עם האצבע מצביע על המפה ויש קבוצת אנשים, לכאורה, שהתפקיד שלה הוא למלא אחר משאלות לבו. הגיוני – כן או לא זה לא הדיון וזה גם, ככל הנראה, לא חשוב. אחרי הכל, מדובר בכסף ציבורי של כולנו – אז למי באמת אכפת?

גם הפרויקט הזה טרם התממש, נכון לכתיבת שורות אלה בשנת 2020.

מגרש האימונים

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

850 יחידות דיור; 15,500 מ"ר תעסוקה ומסחר. מתוכנן לפנות את מגרש האימונים הקיים והעתקתו לקריית הספורט בפארק לכיש.

הבניה על הפארק הציבורי בן גוריון (הם קוראים לתכנית – קריית בית המשפט)

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

1,000 יחידות דיור. ההסבר שעיריית אשדוד מעניקה למתחם הזה : המתחם הוא חלק מתכנית להתחדשות עירונית ברובע ב' לאורך שדרות ויצמן אשר בהכנה.

בפועל – הציבור שבע מהבטחות, שבדרך כלל מגיעות סמוך לבחירות, המציירות התחדשות עירונית ברובע ב'. השוק ברובע ב' כבר שנים רבות ממתין בסבלנות שמישהו ייגש אליו ויבצע תכנון וביצוע. הסוחרים במקום אמרו ל"אשדוד היום" שמבחינתם, כל עוד זאת הנהגת העיר – שיפוץ במרכז המסחרי ברובע ב' ובשוק – לא יהיו. הם פשוט לא מאמינים ואולי בצדק רב. השלטון הנוכחי הוכיח לכולנו, כי הוא חזק בהבטחות ובשטח – הדחפורים נמצאים היכן שהם לא צריכים להיות (על הכביש בהרצל? על הכביש בווייצמן?). הנהגת העיר הנוכחית הוכיחה לציבור את הנתק הקשה מהציבור, שהיא סובלת ממנו כבר שנים רבות. הכבישים הרחבים על שדרות הרצל אשר מעולם לא הייתה עמם כל בעיה – עברו "שיפוץ" שרק החמיר וגרע את מצבם וכל הרעיון סביב אותו פרויקט רי-ווי, ככל שהזמן עובר, עולות תהיות גדולות יותר באשר לנחיצותו או מטרתו האמתית. היטיב לתאר זאת יותר מכולם מבקר המדינה עם הדו״ח החמור שהוציא בעקבות הפרויקט ההזוי, ואף המליץ, בצעד חסר תקדים, לחייב באופן אישי את ראש העיר ואת מנכ״ל העירייה אילן בן עדי באופן אישי על מחדלי הרי-ווי.

ראש העיר הצהיר בעבר, כי אם פרויקט התחבורה "רי-ווי" ייכשל, אזי הוא יתפטר מתפקידו. ובכן, הציבור מחכה לראות ולחוות בעצמו האם באמת יהיה שינוי מהותי בתחבורה הציבורית בעיר שאם לא כן, טוב יעשה ראש העיר לכולם ובעיקר לעצמו אם יקיים את הבטחתו.

בניה על חלק משטח "ירוק" (ציבורי) בורבע טו' (הם קוראים לתכנית – לב רובע טו')

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

752 יחידות דיור,3,806 מ"ר מסחר. בין היתר, מדובר בשטח עתיקות היסטורי לשימור. מספרים אלו היו בתכנון המקורי וכיום מדובר על פחות דירות, אם כי עד עצם היום הזה לא נבנתה ולו דירה אחת.

רבות דובר כבר על הבניה על פארק ציבורי ירוק. במקום, בו היו אמורות להבנות ווילות ספורות, כתוספת לאלו הקיימות במרקם שכונת המגורים היום. עיריית אשדוד הפתיעה כאן ביצירתיות חסרת תקדים, ליצירת תכנית לבניית כמות יחידות השווה בערכה, כמעט, לכל יחידות הדיור שקיימות ברובע יז'. רובע מגורים שלם עתיד להיבנות על שטח קטן, המשמש היום פארק ירוק וציבורי. נשמע לכם הזוי? ובכן, גם הגורמים הבכירים ביותר בעיריית אשדוד, האחראים הישירים על התכנון מעורר התהיות הזה, מסתבר, כלל לא העמיקו ולא ידעו, כי מדובר בפארק ציבורי ירוק. במו אוזנינו שמענו את מהנדס העיר שואל את מנהלת היחידה האסטרטגית במהלך אחת מישיבות המועצה: "למה הקהל צועק שזאת בניה על פארק ירוק?, איפה הם מתכוונים שיש בניה על פארק ירוק חוץ מפארק בן גוריון?". לשאלתו התמוהה למדי, החרישה מנהלת היחידה האסטרטגית – פארק רובע טו'.

מסתבר, כי הגורם הכי משמעותי אולי בכל התהליך הזה – מהנדס העיר – כלל לא ידע שמדובר בתכנון על פארק ירוק.

ובכן, האנדרלמוסיה שולטת וזאת לא הדוגמא היחידה. נמשיך.

כניסת עד – הלום

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

מתכוננות 2,000 יחידות דיור מתוך 3,300. 578,157 מ"ר תעסוקה ומסחר. לתכנית זאת קיימת עדיפות לקידום בוועדה לתכנון המנהלי, כך הצהירו בספטמבר 2017.

קריית חלוצים (סמוך לבית העלמין)

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

מתכוננות 7,000 יחידות דיור.  התכנית מותנית בהסרת המגבלות של אלתא בעניין בניה בסמוך למפעל.

מתחם התנעה- רובע ו'

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

מתוכננות 460 יחידות דיור. מתחם ההתנעה בקרקע חומה בבעלות עירונית (המיועדת, בדרך כלל, לבניה של מוסדות ציבור, חינוך וכיו"ב). כולל 460 יח"ד. יתר התכנית, במסלול חיזוק, עיבוי ופינוי בקרקע פרטית. נדרש מתווה לבחינת העמסת יח"ד בקרקע עירונית בהסכם הגג.

רובע המע"ר היוקרתי (בעירייה על הנייר קוראים לו: "מתחם הצעירים – מע"ר צפון)

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

100 יחידות דיור. פיתוח דיור בר השגה או דירות להשכרה על קרקע חומה, בבעלות עיריית אשדוד.

לא זו אף זו, שמדובר בקרקע אולי הכי יקרה בעיר, ראשית נסביר, כי קרקע חומה הינה קרקע עירונית השייכת לכולנו. במקום לתכנן לבנות עליה מוסדות ציבור, חינוך או שירות לתושבי רובע המע"ר, אשר כידוע, אין להם מקומות להישען עליהם לא בסיטי העמוס לעייפה ולא במרינה, שגם שם כמות מוסדות הציבור מזערית ובקושי מספקת את צרכי התושבים במקום.

היתרון בעיתון אינטרנטי הוא שלא מנגבים בו דגים ביום למחרת. הוא נשאר "באוויר", ברשת האינטרנטית לדראון עולם. אנחנו נמשיך לעקוב מי הקבלן שייבנה על השטח החום הזה ששייך לכולנו ובכמה הוא ימכור את הדירות. האם הן יהיו בנות השגה או בנות ממון עבורו בלבד. כך או אחרת, אפס דירות נבנו עד כה במקום הזה.

מע"ר דרום

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

480 יחידות דיור. 74,180 מ"ר תעסוקה, מוסד סיעודי ומעונות סטודנטים.

רבעים יד'/טז'

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

מתוכננות 13,150 יחידות דיור.  קיימת עדיפות לקידום בוועדה לתיאום מנהלי.

רובע יג'

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

מתוכננות 450 יחידות דיור. ושוב ההסבר הלעוס של עיריית אשדוד שאנחנו נמשיך לעקוב ולבחון שאכן כך קורה – פיתוח דיור בר השגה או דירות להשכרה על קרקע חומה בבעלות עיריית אשדוד.

רובע הסיטי

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

מתוכננות 300 יחידות דיור. ושוב ההסבר הלעוס של עיריית אשדוד שאנחנו נמשיך לעקוב ולבחון שאכן כך קורה – פיתוח דיור בר השגה או דירות להשכרה על קרקע חומה בבעלות עיריית אשדוד.

רובע הסיטי, אשר עד עצם היום הזה איש לא חשב לבנות שם מתנ"ס לחוגים לילדים וכל תושבי הרובע נאלצים לכתת רגליהם לרבעים מקבילים ושוב- ילד/ה שהוריו "חזקים" ויכולים לקבל על עצמם לקחת ולהחזיר מחוג – ירוויח וילד/ה שהוריו נאלצים לעבוד עד השעות המאוחרות במטרה לפרנס את בני הבית – לא יהיה בשום חוג. מישהו אמר שוויון הזדמנויות?.

פריסת המתחמים בכל העיר

הובטח ולא בוצע. לא נבנתה ולו דירה אחת במסגרת הסכם הגג

תמונה ראשית מתוך עמוד הפייסבוק של ראש העיר.

כתבה בנושא גם בעיתון הארצי ״דה-מרקר״, אפריל 2020, בלחיצת כפתור כאן

https://www.themarker.com/realestate/1.8728121

3 תגובות

  1. דיבורים כמו חול ואין מה לאכול מבטיחים לפני בחירות ולא עושים כלום בושה

  2. אחת הפעמים שאני מצדיק כל מילה שלך בכתבה הפעם באמת רואים דרך הכתבה והביקורת איך באמת מתנהלים הדברים כולם יודעים מי הוא האיש ( בן זקן ) שמנהל את העיר או יותר נכון את מה שטוב לו לכיס בעיר כולל מינוי תפקידים בעירייה מה שקורה פה בכייה לדורות הכל לאינטרס האישי והכלכלי של האיש ומשפחתו לא ראיתי בכל שנותיי דבר טוב אחד או תרומה שהאיש עשה למען העיר אשדוד הכל ניצול של כספי ציבור גם את קבוצת הכדורגל שכביכול משקיע מכספו השנה ראינו אחרי שהחוק הכריח אותו שהקבוצה ברווח תפעולי של 6.8 מיליון שקלים לפי הפרסומים בכל עסק או עסקה שעשה מחוץ לעיר נכשל אלה אם מעורב בה ראש עיר אחר כגון נהריה כולם יודעים וכולם שותקים מדינת קומבינות צריך לתקן את זה מתישהו

  3. באופן כללי אנחנו מדינה מושחתת ובעירייה האפשרויות לשחיתות הן כמעט אין סופיות ויש אנשים שיודעים טוב מאוד איך לנצל את זה הם טובים מאוד במקצוע הזה שחיתות היא דרך חיים בשבילם הם צמחו להיות טייקונים דרך השחיתות הם מנהלים את העיר דרך השחיתות הם מחזיקים קבוצת כדורגל דרך השחיתות הם קנו עיתון הם אפילו מעסיקים אנשים טובים דרך השחיתות והם התרגלו לחיות כך לקבוע דברים לנהל דברים לנסות להשפיע על דעתנו לשכנע אותנו שזה טוב לנו לפנק חלק קטן מאיתנו כי זה משרת אותם לאט לאט יותר אנשים טובים הצתרפו אליהם כי שנים הם כך והכסף טוב הם התרגלו לחיות כך שהם שכנעו גם את עצמם שהם צודקים זה לא שחיתות זה לעגל פינות רק מה הבעיה שאנחנו בתור אזרחים נשלם על השחיתות הזאת כל ימי חיינו בכל אספקט והם ימשיכו עד שלא יגיע כח חזק שיגיד אחרת וילחם בהם מלחמת חורמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.