יחיאל לסרי על עבודות הפיתוח במצודה: "המצודה היא אתר ארכיאולוגי-היסטורי המזוהה עם העיר ובעל פוטנציאל תיירותי רב"

השבוע, תתחלנה עבודות הפיתוח במצודת אשדוד ים בעלות כוללת של 5 מיליוני שקלים, בסיומן המקום יוכשר לפעילויות לימודיות וקיום אירועים שונים, תוך הנגשת האתר לכלל המבקרים. העבודות כוללות הוצאה וסינון החול, חיזוק הקירות וגם – שחזור גשר להולכי רגל, הקמת הצללה ותאורת נוף משוכללת ועוד.  צפי סיום העבודות: בעוד כחצי שנה.

 

החברה לתיירות, בשיתוף ומימון עיריית אשדוד, משרד התיירות ורשות העתיקות,  החלו השבוע בביצוע עבודות לשימור, שחזור ופיתוח מצודת אשדוד ים.

העבודות יכללו את חיזוק הקירות התומכים, הוצאת חולות וסינונם, יציקת רצפה והקמת גשר עץ עילי אשר ינגיש את המצודה למבקרים  – בצורה שטרם נעשתה קודם, תוך שמירה על האתר. כמו כן, יבוצעו עבודות הצללה ותאורה אשר ישפרו את חוויית הביקור באתר לאורך כל שעות היממה. העבודות צפויות להימשך כ 6-8 חודשים, במהלכם המצודה תהיה סגורה ולא תותר הכניסה לאתר.

מצודת אשדוד-ים נבנתה במהלך המאה ה־7 , כחלק ממערכת של ביצורי הגנה לאורך מישור החוף הדרומי .  כונתה גם "קלעת אל מינה" (מצודת הנמל). ב־1033 נפגעה מרעידת אדמה  וב־1099  בוצרה מחדש ונקראה "קסטל ברואר". המצודה ננטשה ב־1260 ונשמרה במצבה עד היום.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ברך על הפרויקט ואמר, כי "המצודה היא אתר ארכיאולוגי-היסטורי המזוהה עם העיר ובעל פוטנציאל תיירותי רב. בכוונתנו לממש את הפוטנציאל הגלום בו – תוך הקפדה על שמירת המקום".

הממונה על התיירות, חבר מועצת העיר משה דנינו:  אנו מאמינים שהעבודות תתבצענה באופן היעיל והמהיר ביותר, כך שבסופו של דבר נשלים בהצלחה את מלאכת שדרוג המצודה לשביעות רצון התושבים והמבקרים הרבים במקום.

הדמיית תאורה במצודה: צילום: גיל טייכמן

 

 

אולי תתעניין ב...

שריפה ברחוב אבן גבירול

צוותי כיבוי מתחנת אשדוד יצאו לטיפול בשריפה בבנין בן 2 קומות ברחוב אבן גבירול .הדיווח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים