הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יחיאל לסרי מסייר בשוק ארבעת המינים ברובע ז'| לאן נעלמו חברי המועצה של 'אגודה'?

בשעה האחרונה, נצפה ראש העיר לסרי בדרכו לשוק ארבעת המינים ברובע ז', ככל הנראה כמנהגו מדי שנה והפעם ללא חברי המועצה מ'אגודת ישראל'

מה שמעניין הפעם הוא התזמון – רק חודש לפני הבחירות המרתקות ביותר שידעה העיר בעשור האחרון, לכל הפחות, נצפה לסרי מגיע לשוק ללא חברי המועצה החרדים מ'אגודת ישראל', כנהוג וכמקובל. כידוע, מפלגת 'אגודת ישראל', המונה במועצת העיר כיום 4 מנדטים ומתוכם, סגן ראש עיר בשכר, טרם הביעו תמיכה כלשהי במועמד/ת לראשות העיר. המתיחות בוודאי ברורה אבל לא מן הנמנע להניח, כי יש כאן הרבה מעבר ואולי אפילו עלבון אישי של אחד או יותר מחברי המועצה מראש העיר או אנשי סביבתו.

רועים בשדה של מועמדת אחרת או פתק לבן?

מגעים מתקדמים מתקיימים ללא הרף עם הלן גלבר, המועמדת לראשות העיר. קיימות הערכות, שניתנות על ידי מביני עניין, לפיהן 'אגודה', ככל שהמצב לא יתבהר באופן חד משמעי כלפי מועמד מסוים, לא תהסס לתת הוראה למצביעיה להטיל פתק לבן לראשות העיר, לצד פתק של 'אגודה' למועצה. באופן הזה, תשאיר 'אגודה' את ההחלטה 'בידי שמיים' ולא תסייע למועמד, שאולי גם עזרתה לא תועיל לו לחצות את רף ה-40% הדרוש לניצחון בסיבוב הראשון. במקרה הזה, לראש העיר.

החשש הגדול של 'אגודת ישראל' הוא לסייע למועמד שלא ינצח, בסופן של בחירות והם, חלילה וחס, ייאלצו להישאר באופוזיציה. בדרך דיפלומטית של הטלת פתק לבן, 'אגודה' לא מהמרת על איכות החיים של מצביעיה, ובכל מקרה, תיוותר להם הזכות והיושרה להצטרף לקואליציה.

בבחירות 2013, חודש לפני והרבה קודם, כבר חגג יחיאל לסרי את ניצחונו, לאור החיבור המובהק שלו עם 'אגודה' וש"ס, אשר ללא תמיכתן בו, בוודאי לא היה מנצח את הבחירות. הפעם הזו, אין ערבות לכך, שחיבור שלו עם אגודה וש"ס גם יחד יובילו אותו לניצחון מובהק ולכן, בעוד ש"ס כבר החליטה לתמוך בצעד אמיץ ויש שיאמרו פזיז, 'אגודה' מתמהמהת עם ההחלטה.

מעל 68% הצבעה – יחיאל לסרי וחבריו יודחו מהשלטון

בכל אופן, כמעט ואין חולק על הנתון שככל שאחוז ההצבעה יהיה גבוה יותר והאשדודים יצאו מבתיהם ביום הבחירות להצביע, כך עולה הסיכוי של לסרי וחבר מרעיו להיות מודחים ולשלטון חדש תינתן הזכות.

הנתון של מעל 68% נבחר בקפידה, ומופיע בסקרים לא מעט סקרים אשר מנבאים, כי אילו אחוז ההצבעה יעבור את רף ה-68%, הרי שהשלטון יוחלף כמעט ללא ספק. הנתון הזה איננו מופרך, הואיל ואומנם בבחירות הקודמות לראשות המקומית, אחוז ההצבעה עמד על 54%, אך לא הוכרז יום שבתון.

ההשפעה של  'יום שבתון' לראשונה ביום הבחירות המוניציפאליות

הבחירות האלה, נוכל לבחון כיצד משפיעה ההכרזה על יום שבתון – יום חופש על חשבון המעביד, ומתן אפשרות לכל התושבים להצביע באופן חופשי ולאורך כל שעות היממה. נזכיר, כי אחוז ההצבעה באשדוד לכנסת ישראל, עמד בבחירות האחרונות על 72% וזה, ניתן להניח, בעיקר תודות ליום השבתון. מה שאומר, שלאשדודים יש מעורבות פוליטית והבנה, כי ההצבעה שלהם תשפיע על איכות חייהם והמשך קבלת ההחלטות בחמש השנים הקרובות לבוא עלינו לטובה.

אז יממשו את זכות ההצבעה או יותירו את ההחלטה בידי בעלי אינטרס אחרים? ההחלטה כולה בידיים של כולנו! עד כה, לא זכינו לראות את ראש העיר משדל אנשים לממש את זכות ההצבעה בפוסט מפורש, אבל אולי עוד מוקדם ואנחנו נמתין בציפייה לקריאה שלו לציבור להצביע.

 

 

 

 

 

אולי תתעניין ב...

מנכ״ל אסותא עם תחזית אופטימית לקראת פסח

מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים בתחזית אופטימית לחג הפסח: "בקצב הזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.