הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יחיאל לסרי מנצח ב- 3 מתוך 17 רבעים בלבד| ניתוח ההצבעה בכל רובע

תוצאות הבחירות לראשות העיר בחלוקה לרבעים, מצביעה על תמונה עגומה בהרבה ממה שחשבנו. בשלושה קלפיות בלבד, זוכה ראש העיר לרוב מעל 50% ובכל היתר הוא הרבה מאחור. ניצחון המעיד בעיקר על שינוי חשיבה, שצריך להתבצע בהנהגת העיר ויפה שנת וותק אחת קודם.

האם יחיאל לסרי יהיה ראש העיר של כל התושבים? גם אלה שלא בחרו בו? האם צפויה 'סגירת חשבונות' לאחר הבחירות? 

בארצות הברית, המדינה מכריזה על זהות הנשיא המנצח על פי כמות המחוזות בהם הוא ניצח, בלי קשר לכמות הכוללת של הקולות. בשיטה זו, המכונה 'השיטה האזורית', יתכן מצב בו סך כל הקולות במדינה הכריע בעניין זהות של נשיא מסוים אבל לא היא המכריעה, אלא כמות הניצחונות בכל מחוז. מי שהצליח לצבור את כמות הניצחונות הגדול ביותר – הוא יהיה הנשיא. השיטה הזו, כמובן איננה נהוגה בארץ לא ברמה הארצית ולא בזו המקומית, אך בהחלט היוותה השראה בעבורנו לכתוב את הדברים הבאים.

בהקבלה לארצות הברית, הואיל ואשדוד מחולקת לאזורים באופן מסודר ונוח, ניתן לבחון את תוצאות ההצבעה לראשות העיר, בהתאם לרבעים בעיר ולבחון – האם ראש העיר היה מנצח אילו היו הקולות נספרים בשיטה האזורית?

ובכן, התוצאות על פי רובע, מדגישות לנו היטב, כי בשלושה קלפיות בלבד, הצליח לסרי לחצות את רף ה-50%, המהווים לו רוב משמעותי. ואלה הם: רובע ז', רובע ג', רובע ו'. כלומר, הרבעים בהם חצה לסרי את רף ה-50% הם רבעים בהם מתגוררת בעיקר אוכלוסיה חרדית. בכל יתר הרבעים, לסרי, על פי רוב, לא חוצה אפילו את רף ה-40%.

רובע ז'

רובע ג'

 

רובע ו'

 

כל יתר הרבעים, בהם ראש העיר לא הצליח, על פי רוב, לחצות את רף ה-40%:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.