הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יו״ר נמל אשדוד אורנה הוזמן-בכור: ״אנחנו הנמל המוביל בישראל, שברנו שיאים״

יו"ר נמל אשדוד, אורנה הוזמן- בכור: "אנחנו רוצים להיות אמזון של נמלי הים"

בוועידה כלכלית מרכזית שהתקיימה אתמול (2/9) בדיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, הופיעה יו"ר נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור. הוזמן-בכור והזכירה את ההישג של נמל אשדוד אשר שבר בחודש יולי האחרון שיא של כל הזמנים בנמלי ישראל בשינוע קופסאות מכולה

הוזמן בכור ציינה: "אנחנו הנמל המוביל בישראל, שברנו שיא חסר תקדים, אבל לא די בכך. צריך לפעול לקראת פתיחת התחרות. התחרות נשענת על כמה רגליים: השקעה בתשתיות – אנו מקצים 2 מיליארד שקל להשקעה, על מנת שנוכל להתמודד עם הנמלים החדשים, כשצריך לראות שלא הופכים את הנמל החדש למונופול. הוזמן בכור הוסיפה כי הרגל השנייה נשענת על יחסי עבודה, והשלישית על שינוי ברגולציה: "בנמל חיפה נחתם הסכם מול העובדים וגם אצלנו זה נמצא בישורת האחרונה. יש היום בשלות מצד העובדים, הם מגויסים ואנחנו נשב עד שייצא עשן לבן."

על השאלה איך מתמודדים עם הנמלים החדשים שפועלים ללא רגולציה, עובדים בשבת וללא וועדים, השיבה הוזמן בכור כי השנים לאחר פתיחת הנמלים יהיו שנים קשות, אבל על מנת שנוכל לשרוד את השנים האלה, נמל אשדוד מחפש מנועי צמיחה חדשים. "אנו בוחנים להקים מסוף דלקים, פועלים לפתיחת הרגולציה, וההשקעות שאנחנו עושים יביאו אותנו להיות הנמל עם הציוד המתקדם ביותר.

בהמשך דנו בכניסת אמזון לישראל, ועל ההשפעה: "אנחנו רוצים להיות אמזון של נמלי הים. שירות יעיל, מהיר ובשקיפות מלאה. התחרות מול הנמלים החדשים תהיה על השירות. אם כיום אנייה ממתינה שבועיים בתור התפעולי, זה בזבוז עצום. אנחנו רוצים שאנייה תגיע ותקבל את השירות הטוב ביותר. הוזמן בכור הוסיפה על תכניות חדשניות לעתיד: "אנחנו בוחנים את הקשר מול אמזון. אחד הלקוחות שלנו מטאיוואן הביע רצון להקים אצלנו האב אזורי. אני רוצה שהחברה שלנו תמשיך להצליח ואני מגייסת את כל כולי לפיתוח העסקי. בסופו של דבר תמיד 

יצטרכו את הנמל, כי הוא השער הכלכלי של מדינת ישראל. אנו עולים בכמויות הצריכה, עולים ברכישת מכוניות ונראה שזה רק ילך ויתעצם".

קרדיט צילום: רונן אקרמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.