הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יו״ר ועד ציוד מכני עמית שרף התפטר מתפקידו| גורם בנמל: ״לדעתי, זו התפטרות למראית עין״

עובדי הניתוב והגרירה בנמל אשדוד יועסקו על ידי חברת נמלי ישראל שתקבל בלעדיות על כל הפעילות במרחב הימי, זאת בהסכם חדש שנחתם היום (שני). בכך, למעשה, מייתרים בכלל את הצורך בועדי העובדים, שגררו רגליים, לא חתמו בזמן על הסכמים וכעת ניתן לראות את ההשלכות של התנהגותם של חלק מהועדים, משפיע על הנמל ואפילו על העיר כולה

בעקבות ההסכם שנחתם, ראשי הועד בציוד מכני: עמית שרף וגדי בוטבול, הודיעו על התפטרותם מהתפקיד.

גורם בנמל אמר לנו הערב, נוכח הסערה הגדולה: ״תמי, זו עבודה בעיניים, עמית וגדי התפטרו כביכול.
לדעתי, זאת התפטרות למראית עין, מחר הם יחזרו, או שבסיכום עם ההסתדרות, ההסתדרות תאמר שהיא לא מקבלת את ההתפטרות. זה בלוף אחד גדול״.אם אכן מדובר בהתפטרות למראית עין, בוודאי נוכל לראות את זה כבר בימים הקרובים.

סירובו של יו״ר הועד, עמית שרף, למסור את תגובתו להתפטרותו

באופן מפתיע, פנינו לקבל את תגובתו של יו״ר הועד המתפטר, עמית שרף, והוא סירב להעביר את תגובתו. סירוב זה, כלעצמו, מהווה נקודה אדומה ובוהקת למחשבה, שכן אדם שהתפטר מתפקידו למען העובדים, כפי שהוצג, דווקא מחפש את הבמה התקשורתית ולא מתחמק ממתן תשובות.

יו"ר ההסתדרות בר-דוד: "ציון דרך משמעותי להשלמת הרפורמה בנמלים. ההסתדרות שוב מוכיחה, כי היא שותפה לשינויים ולרפורמות ששומרות על העובדים ובמקביל מקדמות מהלכים שהמשק כולו ירוויח מהם". מנכ"ל חנ"י, שלמה ברימן אמר: "המהלך יביא לא רק להתייעלות ולמסחר תחרותי אלא גם להעלאת רמת השירות בנמלים". יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי: "החלטה נכונה שתוכיח את עצמה לטווח הרחוק"

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד חתם לפני זמן קצר על הסכם היסטורי, המסדיר את מעברם של עובדי מחלקת הים בנמל אשדוד לחברת נמלי ישראל (חנ"י), או חברה בת של חנ"י. על פי ההסכם, העובדים יקבלו אחריות בלעדית על כל שירותי הניתוב והגרירה במרחב הימי של נמלי אשדוד, הכולל את הנמל הקיים ואת נמל הדרום החדש שבנייתו בעיצומה. זאת בדומה להסכם התקדימי שנחתם בנמל חיפה בחודש אוגוסט האחרון.

בזמן החתימה על ההסכם בחיפה היה רמז עבה לכיוון של אשדוד: ״תזדרזו או שנחתום בלעדיכם״, היה אפשר להבין מכך. הועדים התמהמהו כפי הנראה ו

ההסכם נחתם בין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, מנכ"ל חברת נמלי ישראל שלמה ברימן, מנכ"ל נמל אשדוד בפועל איציק כהן ויו"ר איגוד קציני הים אבי לוי.

על פי ההסכם, כל פעולות הניתוב והגרירה בנמלים באשדוד ייערכו אך ורק על ידי עובדי חנ"י, וזאת תוך שמירת כל תנאי העסקתם הנוכחיים כפי שהיו בנמל אשדוד והבטחה לתשלום כל התמורות שסוכמו במסגרת "הסכמי 2005". 

במהלך המו"מ להסכם הושם דגש רב על דאגה לביטחונם התעסוקתי והכלכלי של כ-120 העובדים, שיועברו להעסקה תחת חנ"י. המעבר לחנ"י יבטיח להם ביטחון תעסוקתי ותמיכה פיננסית של אחת מהחברות החזקות והיציבות במשק, שאף הוסכם כי תישאר חברה ממשלתית ולא תופרט.

בחתימה על ההסכם השתתפו גם ממונה חטיבה ארצי באיגוד עובדי התחבורה אלון וייס, יו"ר אגף הפנסיה בהסתדרות מיה פרי-אלתרמן ועו"ד מירי מלכי מהלשכה המשפטית באגף לאיגוד מקצועי, אשר ליוו את המו"מ.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר במעמד החתימה: "ההסכם עליו אנחנו חתמנו היום, שלושה חודשים בלבד לאחר ההסכם המקביל בנמל חיפה, הוא ציון דרך משמעותי להשלמת הרפורמה בנמלי הים. אנו שוב מוכיחים כי ההסתדרות אחראית וחזקה והיא שותפה לשינויים ולרפורמות אשר מצליחות להבטיח את השמירה על מעמד העובדים וזכויותיהם ובמקביל גם להוביל מהלכים אשר יביאו לשיפור השירות לציבור – והמשק כולו ירוויח מהם. ההסכם בנמל אשדוד הוא הסכם מצוין ונכון שחשוב ליישמו ואני סמוך ובטוח שבראייה עתידית נבין את הצעד הגדול שאנו עושים פה היום. אני מודה לכל מי שלקח חלק פעיל במו"מ המורכב וסייע להוצאת ההסכם אל הפועל".

מנכ"ל חנ"י, שלמה ברימן: "אנו מברכים את עובדי מחלקת ים על הצטרפותם  לחברת נמלי ישראל. זהו צעד נוסף וחשוב להשלמת הרפורמה בנמלי הים וחיזוק חברת נמלי ישראל כ-Landlord, לטובת המשק הישראלי והציבור כולו. מהלך זה יביא לא רק להתייעלות ולמסחר תחרותי אלא גם להעלאת רמת השירות בנמלים".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "הגענו להסכם מצוין שמבטיח לעובדים משרות קבועות ויציבות אצל מעסיק חזק ואיתן שלעולם לא יופרט. למרות החשש הטבעי מהשינוי, אני מאמין שקיבלנו את ההחלטה הנכונה, המקצועית והבוגרת ביותר ואין לי ספק שהיא תוכיח את עצמה לטווח הרחוק. הבטחנו את עתידם הכלכלי והתעסוקתי של כל עובדי מחלקת הים ומשפחותיהם ועל כן אני מברך ומודה לכל מי שסייע לקדם את המו"מ להסכם".

אולי תתעניין ב...

מנכ״ל אסותא עם תחזית אופטימית לקראת פסח

מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד ד"ר ארז ברנבוים בתחזית אופטימית לחג הפסח: "בקצב הזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.