הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני מספר לנו כיצד הקורונה שינתה את חייו?| ריאיון עם הפוליטיקאי המסתמן להחליף את השלטון הקיים

יו״ר האופוזיציה, ד״ר אלי לחמני מספר לנו כיצד הקורונה שינתה את חייו? ״אין טאבו על כלום״| ריאיון מרחוק עם האיש המסתמן כאלטרנטיבה לשלטון הקיים

ד״ר אלי לחמני מכהן כחבר מועצת העיר מזה כ-12 שנה. בבחירות האחרונות, הצליח יו״ר האופוזיציה לגרום לכ- 30,000 תושבים להצביע לו בפתק לראשות העיר. תושבי העיר מהציבור הכללי ראו בו אלטרנטיבה ממשית להחלפת השלטון ונראה, כי המגמה לא משתנה אלא מתחזקת.

בעוד חברי מועצה אחרים מצאו את מקומם בקואליציה מהר מדי ובאופן המעורר שאלות אפילו עד כדי שאלה האם ההסכם נסגר טרם הבחירות? כמו במקרה של שמעון כצנלסון, על אף שהצהיר מעל כל במה ושחור על גבי לבן באותיות קידוש לבנה, כי לא יישב עם ד״ר יחיאל לסרי ״בשום קונסטלציה״ (מכתב מעורר תהיות כשלעצמו, שעליו, אגב, ד״ר אלי לחמני לא חתם וכצנלסון כן).

ד״ר אלי לחמני החליט להוביל את האופוזיציה בראש מורם. לאחר מערכת בחירות לא פשוטה ומורכבת מאוד, יו״ר האופוזיציה, ד״ר אלי לחמני, ביחד עם עוד שני חברי סיעתו: עו״ד אופיר לסרי והגב׳ לינה קרצמן, מובילים את סדר היום הציבורי של ישיבות המועצה, עם כמות שאילתות והצעות לסדר שאיננה משתווה לשום סיעה אחרת.

בהחלטתו של ד״ר לחמני להוביל את האופוזיציה וכן ממידע פנימי שהגיע למערכת עולה, כי בכוונתו של ד״ר אלי לחמני להתמודד לראשות העיר גם בקדנציה הקרובה. ניתוח מוקדם של הסיכוי עשוי להראות, כי בידי ד״ר לחמני סיכויים טובים מאוד להחליף את השלטון הקיים. בעוד יתר חברי המועצה חברו לקואליציה של ד״ר יחיאל לסרי, הרי שההערכות מדברות, כי איש מהם לא יחליט להתמודד לראשות העיר וגם אם כן, הרי שאין להם סיכוי ממשי בעודם יושבים קדנציה שלמה בקואליציה. העדות הטובה לזה היא ריצתו של בוריס גיטרמן בבחירות 2018 לראשות העיר ומכאן הפסיד הן את שני המנדטים שהיו לו למועצה וכמובן שלא הצליח לגרד את הסיכוי להיות ראש העיר. הציבור ״לא קונה״ ריצה של פוליטיקאי לראשות העיר מול ראש עיר קיים, שישבת שכם אל שכם לצידו במשך קדנציה שלמה. חלק מהציבור אף רואה בכך בגידה והרי שהריצה בכל אופן נראית כלקוחה מתוך אינטרס שרבים לא רוצים לקחת בו חלק.

ד״ר יחיאל לסרי התחיל את הקדנציה הנוכחית עם ידיים מושטות לציבור, לכאורה, בתחומים מסויימים. עם זאת, הציבור עדיין מחכה לבשורות הגדולות שהובטחו לו כבר שנים ארוכות מדי, לא מומשו ולא נראה, כי יבואו לכדי מימוש בקדנציה הנוכחית כמו: דיור לצעירים, מקומות תעסוקה בתחומי ההיי-טק, קאנטרי שכבר הפך לפארסה אחת גדולה ועוד. לא מן הנמנע, כי 41.5% תמיכה לראשות העיר, שקיבל ד״ר יחיאל לסרי בבחירות האחרונות יצנחו בבחירות 2023 ויהפכו להפסד, לסיבוב שני או אפילו להחלטה מראש לא להתמודד. עדיין מוקדם מאוד לדבר ובטח ידוע למי ניתנה הנבואה. ההכרעה המסתמנת שוב תהיה בידיים של חברי מפלגת ש״ס, שנפגעו לא פעם מהתנהגותו של ד״ר לסרי כלפיהם. הפעם, לד״ר אלי לחמני, קיים סיכוי ממשי להחליף את השלטון הקיים לאור הנסיבות ובטח לאור הניסיון שצבר בהתמודדותו האחרונה לראשות העיר.

בישיבת מועצת העיר האחרונה, אשר נערכה דרך אפליקציית ״זום״, קרא ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, לאחדות בין חברי המועצה ״ללא קואליציה ואופוזיציה״. קריאתו נשמעה היטב ברחבי העיר ואכן ראויה היא בימים אלו של טיפול במשבר הקורונה. עם זאת, קריאתו של ד״ר יחיאל לסרי לא לוותה עם הצעות לתפקידים לחברי האופוזיצה או כל הצעה ממשית אחרת. קרי, ההצעה נותרה בגדר כותרת יפה בעיתון בלבד ותו לא. יש שיגידו אף, הצעה נבובה מתוכן.

הקורונה הציבה אתגר גם לעיתונות המקומית בעיר. לצד עיתונים מודפסים שאנו רואים, כי קיימת בעיה להדפיסם ולחלקם, באין אפשרות לצאת מהבתים. גם העיתונות הדיגיטלית עוברת שינויים ותמורות. אם בעבר, יכולנו לפגוש את המרואיינים, הרי שהקורונה הציבה אתגר נוסף והריאיון מתנהל, לרוב, מרחוק.

ש: כיצד הקורונה שינתה את שגרת היום שלך?

הקורנה הפכה את חיי, מקצה לקצה. פתאום מה שנראה ברור מאליו כמו חופש תנועה, פרטיות, חיבוק של נכד, מפגש עם חבר, אח ואחות הכול נפסק.
אין טאבו על כלום.
החירות, שנגזלה לנו לפתע, אמנם מטעמים מוצדקים, אך קשה לעיכול.
תחושה של עכברים לכודים בקופסא ומקנאים באותו חתול רחוב שחופשי לנוע ללא חשש לקורונה ו/או שמישהו יעצור אותו.

ש: כיצד השינויים באים לידי ביטוי בעבודתך כרואה חשבון באחד המשרדים הגדולים בעיר ובאיזור, שהקמת לפני שנים ביחד עם רעייתך?

בעבודה, עקב ההוראות, נאלצים לתת מענה פי 100 יותר מבימים רגילים עם כוח אדם מצומצם בהוראות משרד הבריאות.

נמצאים בתקופה קשה שאף אחד לא ניבא שיכולה להיות, אך יחד עם זאת מאתגרת ומוכיחה לנו ששום דבר לא ברור מאליו ויש לקחת כול דבר בפרופורציה ולהתמקד בחיים עצמם יותר מאשר לרוץ אחריהם.

ש: עם מי חגגת את ליל הסדר?

לצערי, את ערב ליל הסדר חגגנו רק עם חלק מהילדים שעימנו בבית. הבת נותרה בצבא והבכורה יחד עם בעלה והנכדים בביתה. כאשר חגגנו במשותף דרך הזום.
קשה. הנכדים קטנים ולא מבינים מדוע לא יכולים להיות ביחד ולתת ולקבל חיבוק. עצוב. מקווים שהמשבר הזה יעבור במהרה ונעשה "ליל סדר" נוסף עבורם.

ש: מה לדעתך עלינו לקחת איתנו ביום שלאחר הקורונה?

להבין שאין דבר המובן מאליו. להשקיע יותר בחיים ולהנות מהם, גם בהנאות הקטנות שבהן .להשקיע במשפחה יותר ולהגביר מפגשים, כי מי יודע מה ילד המחר.

ש: האם לדעתך העולם ישתנה לחלוטין מעתה ועד שיימצא חיסון?

העולם כפי שהכרנו, עד שלא תמצא התרופה ,ישתנה. חברות תתרחקנה האחת מהשניה. חשדנות ופחד מהשונה וקיטוב חברתי וסכנה למשברים וכאוס חברתי. התחזקות הקיצונים בחברה והחלשות מעמד הביניים.
אך יחד עם התחזית הקודרת, ביום שימצא החיסון, האנושות תשכח מהר מאוד את כל מה שהיה ,כפי שהיה עם התפרצות האיידס והמגפות האחרות.
אנו יכולים להתברך ולהיות שמחים מכך, שבתקופה שבה אנו חיים, קצב הפיתוח והתחדשות כל כך מהיר, שאני מאמין, כי בפרק זמן של פחות מ3-4 חודשים יכריזו על מציאת החיסון ואז נחזור לשגרה. האנושות, כך אני מאמין, גם תלמד להכין עצמה לנגיף הבא, כך כשהנגיף הבא יתפרץ כבר תהיה תרופה מוכנה .

ש: שתף אותנו בפרוייקט אחד מוצלח שלקחת על עצמך או שנטלת בו חלק והצליח במהלך תקופת הקורונה.

הלחץ הכלכלי העצום שעומדים בפניו העצמאיים קשה והם מוצאים עצמם בפני קריסה וסכנת פשיטת רגל.
בתקופה קשה זו, עובד ימים ולילות בכל דרך להתעדכן, להעביר מידע ללקוחות ולסייע ללקוחות נזקקים בהגשת בקשות להלוואות, מענקים וחיבורים לצורך המשך השרדותם. שעות רבות מושקעות על מנת שכל לקוח שנזקק יקבל את המענה ואת החיזוק והחיבוק (וירטואלי) שנזקק בכל שעה ביום ובלילה. הרתמות למאבק הציבורי הן במישור הארצי והן במישור המקומי לסיוע ממשי לעסקים הם בתקופה הקשה וגם ליום שאחרי.

ש: מסר אחד שלך איך לעבור את התקופה בצורה טובה יותר?

לעבור את התקופה נכון: בדרך של שמירה על אופטימיות, על שלוות הנפש והשפיות. נוותר יותר אחד לשני. נהיה יותר חברותיים גם מרחוק, נאמין בלב, כי נעבור גם את זה ונצא מחוזקים מהמצב.
נשמע פחות חדשות ויותר מוזיקה טובה, נחזק האחד את השני באמצעי המדיה השונים ברוח חיובית וברוח של נתינה.

4 תגובות

 1. ככל שהזמן עובר מסיום הבחירות האחרונות יותר ויותר תושבי העיר מבינים שאין בבחירת ראש העיר הנוכחי..
  דוקטור אלי לחמני מוכיח לנו כל פעם מחדש את מחדלי קברניטי העיר ומראה לנו שאפשר לעשות דברים אחרת,למען התושבים ולא למען הכיסא.
  יחיאל חסרי יושב יושב בהנהגת העיר כבר כ 15 שנים ועדיין המרינה נראית כאתר בניה,אין קאנטרי קלאב,אין הייטק ואין מגמות תעסוקה חדשים בעיר,אין בניית מגורים לצעירים שבנינו, בקיצור הבטחות כמו חול ללא שום ביצוע..
  יחיאל לסרי מתגלה כבובה על חוטים כל פעם מחדש…
  בבחירות הבאות יותר ויותר תושבי העיר מבינים שדוקטור אלי לחמני הוא האדם המתאים ביותר עבורנו להוביל את אשדוד.

 2. אני נתן קול סניה
  טעות גדול נותן לסניה
  סניה לא עשית כלום

 3. שלום לראש האופוזיציה,
  מאז המגפה הבעייה חריפה בעיר שלא עולה אף פעם לכותרות זה נושא חתולי הרחוב של העיר אשדוד. ראש העיר הנוכחע מאפשר לוטרינר הרשות להתעלם מהנושא הכבד והרגשי המעיב על הקוצה שלי.מה אתה יודע בנושא?איך תנהל את השירות הוטרינרי כשתהייה ראש עיר?ראש העיר הנוכחי לא עונה לאזרחי עירו וזה דבר נורא. אשמח לדעת מה עמדתך
  תודה

 4. אלזה טריפולסקי

  תושבי אשדוד מצפים לצעדים מכריים מצד מנהיגיהם בתחום הסביבה, האקולוגיה והניקיון. כל זה קשור קשר הדוק לבעלי חיים תועים שאיתם העיר מתמלאת. אי אפשר להסתכל באדישות על התמונה הקודרת בה שורדים בעלי חיים אומללים. על מועצת העיר והשירותים הווטרינריים לנקוט בצעדים למניעת רבייה חתולי רחוב, ובכך להקל על עבודתם של אזרחים מן השורה שדואגים, מאכלים ומטפלים ואפילו מסרסים/מעקרים את חתולי הרחוב על חשבונם, ובכך ממלאים את תפקידם של עובדי מועצת העיר. אנא עשו את העבודתכם בעצמכם! אתם מקבלים תקציב ממשרד החקלאות! בואו נפעל יחד לטובת עירנו ותושביה, וגם לא נשכח שלא רק אנו מאכלסים את הארץ הזו. הגיע הזמן לארגן את קיומם המקובל של בעלי חיים תועים (חתולי הקהילה) שנמצאים לידנו. ליצור מתקני הזנה באזורים של העיר, להקים חתוליות בדומה לכלביה, סבסוד מזון… בואו נתחיל ממשהו… אנו, האזרחים, נשתף פעולה איתכם ונודה לכם על שתשתפו איתנו פעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.