הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני בפניה לרב ובר: ״נא לכנס את ועדת הכספים במטרה לסייע לעצמאים שהשלטון הפקיר״

יו״ר האופוזיציה, ד״ר אלי לחמני, פנה היום ליו״ר ועדת הכספים, הרב אפרים ובר וביקש ממנו לכנס את ועדת הכספים לאור משבר הקורונה והשינויים בהקצאות התקציבים וכן לסייע לעצמאים שנמצאים בקריסה

משבר הקורונה הגיע לכל פינה בעולם, בארץ ובעיר. התקציב אשר אושר רק לפני כשלושה חודשים בישיבת מועצת העיר, נראה כמו עבר רחוק ושונה בתכלית.

הקצאות תקציב לקבוצות ספורט, הופעות יום העצמאות, אירועי תרבות, חינוך – נראים כעת מיותרים ובוודאי נחסכו; וכמו כן, בוודאי קיים קיצוץ משמעותי בתקציב ניקיון העיר וחופי הים בצל ההנחיות לא לצאת מהבתים. בהתאם למצב, מבקש יו״ר האופוזיציה לכנס ועדת כספים ולאשר תקציב הולם לתקופה זו, תחת הפיקוח הדרוש.

להלן המכתב ששלח ד״ר לחמני:

שלום הרב אפרים ובר
 
לאור ישיבת מועצת העיר שנערכה ביום רביעי האחרון והודעתו של ראש העיר לעניין פניה ליו"ר הועדות לבחון קיום ישיבות ,מבקשך כינוסה של ועדת כספים לישיבה באמצעות מערכת הזום.
 
אזכירך כי ההתפתחויות האחרונות בכול מה שקורה עם תקציב העירוני בעקבות משבר הקורנה ולאור כך שהתקציב המקורי השתנה לחלוטין אין זה ראוי שהחלטות תעשנה על ידי גזבר העיריה ללא בקרה ואישור ועדת כספיים ,הן לעניין השינויים שנעשים והן לגבי פעילות הנדרשת במהלך המשבר וביציאה ממנו ומוטב כי יתקיימו דיונים סדורים בנושאים אלו.
 
בקשתי לזמן ועדת כספיים בדחיפות באמצעות מערכת הזום הינה על מנת שנדון בין בהיתר :בתקציב לאור משבר הקורנה, מהות הצמצומים שנעשו בהוצאות העיריה ומשמעות הקטנת הכנסותיה, השלכות הכספיות על מצב איתנותה של הרשות וכן לדון בדרכים לסיוע לתושבים ובעיקר לבעלי עסקים שלמעשה מתמוטטים והשלטון המרכזי הפקיר אותם , על מנת שתתקבלנה המלצות והחלטות בנושאים המחייבים דיון ותועברנה לאישור מועצת העיר.
 
במאמר מוסגר אציין שעל פי הדין והתחייבות במועצה יש לקיים ישיבות ועדות כספיים כי תתקיים לפחות ועדה אחת לרבעון.
 
חושבני שהמצב קריטי כול כך שהיום חשוב מתמיד לקיים ישיבה בנושאים האמורים לעיל.
 
במידה ואינך מתכוון לקיים את בקשתי מבקש חוות דעת משפטית של היועמ"ש של העיריה באם יכול להיות שהעירייה תשנה תקציבה ותתקבלנה החלטות כספיות ללא אישור ובקרה של ועדת הכספים ומועצת העיר.  
 
 
בברכת שבת שלום ולימים טובים יותר,
 
 
ד"ר אלי לחמני,עו"ד(רו"ח)
חבר המועצה
יו"ר סיעת "אשדוד תנצח"
 
 
 
 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.