דף הבית > פוליטיקה > יו"ר האופוזיציה אינג' שמעון כצנלסון בנאומו במועצה: "הסכם הגג הוא הסכם בחירות"

יו"ר האופוזיציה אינג' שמעון כצנלסון בנאומו במועצה: "הסכם הגג הוא הסכם בחירות"

בנאום, שנשא אתמול יו"ר האופוזיציה, אינג' שמעון כצנלסון, דיבר על הסכם הגג – האם הוא באמת טוב לצעירים? או שמא, ניתן להגדירו יותר בכיוון של "הסכם בחירות והישרדות אישי של ראש העיר?"

כך, אמר שמעון כצנלסון, בנאומו אתמול בישיבת מועצת העיר –

"אדוני ראש העירייה,

חיי העיר ותושביה אינם מסלול הישרדות אישי של ראש העירייה, אבל זה מה שקורה כאשר הכל הולך לפי הצרכים הפוליטיים, כאשר הכל רדוד, אין אסטרטגיה ואין תכניות לפיתוחה של העיר.

הסכם הגג טוב לצעירים, אתם אומרים, כאשר הוא טוב רק לכם. הסכם גג טוב לוותיקים אתם אומרים, כאשר בעצם אתם מתכוונים שהוא טוב לבחירות שלכם. הסכם גג הוא טוב לעיר אתם אומרים, כאשר בעצם אתם הולכים להרוס את העיר.

על השיח הציבורי השתלטה תרבות של רמייה, שאסור לנו לקבלה. כאשר במקום לערוך דיון מקצועי ורציני, מובילים את תושבי אשדוד בתרגילים ובתכסיסים. המתכננים נתנו לנו חלופות וראש העיר בחר בחלופה הכי גרועה. לא כמו שמציגים לנו 350,000 תושבים אלא בחר בחלופה של 420,000 תושבים בתוך 17 שנים.

זאת אומרת, תוספת של 56,000 יחידות דיור, או יותר מ-3,000 יחידות דיור תוספת בשנה, כל העיר אשדוד תהפוך לאתר בניה גדול אחד.

אדוני ראש העיר, כנראה שאתה לא מתכוון לגור באשדוד, אולי בעיר אחרת? אבל אנחנו, תושבי אשדוד, רוצים לחיות בעיר שיש בה איכות חיים, רוצים לגור בעיר שכולנו וגם ילדינו ירגישו שיש בה איכות.

כן אדוני ראש העיר, רוצים לגור בעיר של איכות חיים.

זאת איכות החיים, שהמתכננים אמרו לך ללכת עליה, זאת החלופה המועדפת על כלל תושבי אשדוד, אין צורך בבניה ברובע טו', אין צורך בבניה בשטחים ירוקים, יש לנו מספיק פתרונות שכדאי ליישם לזוגות צעירים.

אישרנו 650 יחידות דיור ברובע ה' עבור זוגות צעירים, אישרנו 1,200 יח"ד ברובע א' לצעירים, אישרנו 700 יח"ד ברובע ב' לצעירים, אפילו תוספת של מע"ר דרום שאמרת שזה חשוב לצעירים – אישרנו.

ואני שואל אתכם – האם בנו דירה אחת לצעירים? התשובה היא – לא בנו כלום.

עכשיו מנסים למכור לנו כישלון בתחום הדיור באשדוד ככישלון אחר של הסכם גג. זה לא הסכם גג לצעירים – זה הסכם גג לבחירות.

אבל אני מודיע לך, שזה גג ללא קירות וללא יסודות. תושבי אשדוד מאסו בתרגילים הפוליטיים ובתכסיסים.

הסכם הגג שאתה קרא לו "הסכם גג לדיור" הוא הסכם גג לבחירות. זה בדיוק כמו בבחירות ב-2013, דיברת על תעסוקה, היי-טק ועוד, ולא יצא מזה כלום. כך גם היום אתה מדבר על דיור לזוגות הצעירים ולא מתכוון שייצא מזה משהו. הסכם הגג טוב לצעירים אתם אומרים. רק לכם הוא טוב.

ראש רשות מקרקעי ישראל אמר על הסכמי הגג שאבד עליהם הכלח. שני ראשי עיר הן בפתח תקוה והן בכפר-סבא אומרים שהסכם הגג הוא כישלון מהדהד. למה אנחנו כן צריכים לקחת את ההסכם? הסכם הגג שהוא הסכם של ססמאות בלבד. ריק מתוכן נגד איכות החיים של התושבים. מדוע אני שואל אותך? ססמאות שייכות לבחירות. בשנים 2008-2017 בנית פחות מ-1,000 יח"ד בשנה, במשך 9 שנים רואים שחסרים 9,000 יח"ד, כך אמרת בישיבת מועצה מיוחדת. מי לא נתן לך לבנות? אני שואל אותך!. בשנת 2000 הייתה הגירה חיובית לש 5,918 אנשים ומ2007 כבר הייתה הגירה שלילית מדי שנה. בסביבות כ-800 תושבים, בכל שנה.

האם זה בגלל המגורים? לא, אדוני ראש העיר. זה מה שהצלחת לעשות לתדמיתה של אשדוד. אנשים לא רוצים לגור באשדוד בגלל התדמית שהבאת לאשדוד. "קרה דבר בישראל ושר האוצר הקודם בממשלה החליט על הסכם הגג" – אילו דבריך. זאת אומרת שאין יוזמה של הנהלת העיר, אין יוזמה שלש העירייה, אין יוזמה לשום דבר אחר. אנחנו הולכים לפי מה שהיא שר האוצר הקודם. אני כבר לא מדבר על שר האוצר הנוכחי. אתה אומר לפרוטוקול : "הסכם הגג בא לפתור בעיה תקציבית, לתת תקציבים למעטפת הנדרשת של כל המוסדות והתשתיות". זאת רמייה שאין לנו לקבלה, כי מדובר רק על תוספת של 15,000 ש"ח ליחידת דיור.

אני שואל אותך, כבוד ראש העיר, האם מוכרים את איכות החיים עבור 15,000 ש"ח? האם מוכרים את התושבים עבור 15,000 ש"ח?

כשמדובר על תמ"א 38 ופינוי בינוי יש מאגר בכמויות אדירות שהולכים להוסיף. אני קורא מהפרוטוקול "אין שליטה על כל עולם ההתחדשות העירונית". אין שליטה על איכויות ועל התושבים שמעמיסים על העיר. אדוני ראש העיר, אני מודיע לך שהתושבים אינם מעמסה על העיר. הם עצמם העיר.

כתבת בתכנית המתאר שאתם הולכים להוסיף 13,000 יח"ד בתכנית ההתחדשות העירונית, אז את מי אתם הולכים לרמות, כשאתה אומר שאין שליטה על ההתחדשות העירונית? ואתה ממשיך בדבריך לפרוטוקול: "בהסכם הגג הגישה היא שהכל יהיה בנוי ומוכן, כולל בי"ס, מתנ"ס, גני ילדים ורק אחר כך יאכלסו הדיירים את הבניין שלהם". אדוני ראש העיר, כמה אפשר לרמות? זה לא רציני שכל מוסדות הציבור יעמדו ריקים ויחכו שהתושבים יאכלסו את הבניינים.

לכולם ברור, שהדברים צריכים להיעשות במקביל וכך נעשו תמיד. למה לרמות את הציבור?

לפי דבריך, הדירות, ביחס למחירי השוק, מגיעות להנחה בין 200-600 אלף ש"ח – האם תהיה מוכן להתחייב שהזוגות הצעירים יקבלו הנחה של לפחות 200,000 ש"ח לדירה? אם כן, נכן הדבר למה לא לתת לזוג צעיר את הענק של 200,000 ש"ח, שיקנה בשוק החופשי. עוד פעם דמגוגיה זולה.

אני קורא לכל חברי המועצה לא לקבל את הסכם הגג.

זה הסכם גג של בחירות והוא לא טוב לזוגות הצעירים. לא טוב לוותיקים ולא טוב לעיר כולה.

מבקש להצביע נגד. אל תתנו יד למכור את העיר ותושביה בעבור נזיד עדשים".

 

בדוק גם...

בן 70 נפצע באורח בינוני בתאונת דרכים

למוקד 1221 של איחוד הצלה התקבל דיווח על הולך רגל שנפגע מרכב ברחוב הרב הרצוג …

שינוי גודל גופנים