הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יומן הטיסות של מוטי מלכא על חשבון הציבור

מנכ״ל המשכן מר מוטי מלכא ביקש בתחילת השבוע (ראשון) את אישורם של חברי הדירקטוריון בעבור שתי נסיעות שלו לחו״ל לצורך השתתפות בפסטיבלים. על פניו, בפרוטוקול שנשלח דרך המייל, היה נראה כאילו מלכא מבקש נסיעה אחת למשך 50 (!) ימים ונסיעה שנייה למשך 5 ימים. הדבר היה נראה
אַבְּסוּרְד ועל כן המתנו להבהרות. חלק מחברי הדירקטוריון חתמו ללא סייג; אחרים שאלו שאלות וקיבלו תשובות – מלכא ייסע לשני פסטיבלים למשך 13 יום סך הכל.

ביום ראשון (29/5/19) נערכה ישיבת דירקטוריון באמצעות הדואר האלקטרוני, מסתבר שיש דבר כזה, כאשר הנושא על הפרק: יציאת מנכ״ל התאגיד מר מוטי מלכא לפסטיבל וומקס בפינלנד וסטארלייט בספרד.

חברי הדירקטוריון הם: מר אבי אמסלם, ד״ר אריה אזולאי, מר חיים שושן, מר אלברט אקרמן, הגב׳ אתי לוגסי, הגב׳ סנדרה תורג׳מן וד״ר יחיאל לסרי, ראש העיר (אותו לא ראינו בישיבות הקודמות הקדנציה, ונרחיב על כך בהמשך).

חברי הדירקטוריון נדרשו לאשר את יציאתו של המנכ״ל לשני פסטיבלים בעולם (אחד בספרד, השני בפינלנד) על פי הפירוט ובזו הלשון:

פסטיבל ״סטארלייט״ – 5 ביולי עד ה- 23 באוגוסט 2019 (50 יום!! וזאת טרם מענה על שאלות ששאלו חלקם).

פסטיבל וומקס בפינלנד – 23 עד ה-27 באוקטובר 2019 (5 ימים).

ההסבר שנרשם לחברים הוא, כי מדובר בפסטיבלים אשר באמצעותם נרכשים מופעים לפסטיבלי ״מדיטרנה״ ו״אושפיזין פרנקופולי״ ומופעים אחרים על ידי המשכן במסגרת מפעליו השונים.

לאחר הבהרות שביקשו חלק מחברי הדירקטוריון, מסתבר, כי מלכא מבקש לאשר לו נסיעה של 8 ימים לפסטיבל בספרד ועוד 5 ימים לפסטיבל בפינלנד. סך הכל 13 יום לשני הפסטיבלים. על פניו, מדובר בזמן סביר ולא חורג, ככל שידוע לנו.

עותק מהבקשה שהועברה לחברי הדירקטוריון והודלפה למערכת ״אשדוד היום״

אין תכנית עבודה במשכן? מדוע הדחיפות לבקש אישור באמצעות האינטרנט והנושא לא הועלה בישיבת הדירקטוריון, שנערכה לפני כשבועיים?

הערת מערכת: מדוע השתתפות מנכ״ל הפסטיבל לא הייתה בתכנית העבודה לשנת 2019? האם במשכן עובדים לפי תכניות עבודה או שמא נאלצים באופן תדיר להעביר בקשות לחברי הדירקטוריון דרך האינטרנט ולא בישיבה מסודרת? האם מר מוטי מלכא, כאשר הוא כותב ״מפעליו השונים״, מתכוון לעמותה אשר בראשה הוא עומד לפיוט ולשירה אנדלוסית? מדוע המשכן זקוק בכלל למפעילים נוספים? ומדוע לא כל הפסטיבלים יוצאים לאור באמצעות המשכן, שהוא גוף ציבורי-עירוני השייך לכל תושבי העיר וכך גם הכנסותיו? האם חלק מרכש הפסטיבלים, כפי שרשום בהסבר לחברי הדירקטוריון, ישרת בדרך כלשהי את העמותה אשר בראשה עומד מוטי מלכא ולא את המשכן? והאם הנסיעה הזו הינה בכובעו של מלכא כמנכ״ל המשכן או שמא כיו״ר עמותת התרבות האנדלוסי לפיוט ולשירה? האם מדובר בפסטיבל מסוג ״מספרי הסיפורים״, לכאורה, או שמא נוכחותו של מנכ״ל המשכן בפסטיבלים אכן הינה הכרחית?

מלכא: "על פי הנחיית ראש העיר מותרות 2 נסיעות בשנה לחו"ל"

עוד טען המנכ״ל בפרוטוקול האינטרנטי שהועבר לחברי הדירקטוריון, כי בשנת 2018 הוא לא נסע לשום פסטיבל מטעם המשכן (לא ברור אם נסיעות אחרות כן בוצעו, שלא לפסטיבלים) וכן על פי הנחיית ראש העיר, מותרות 2 נסיעות לחו״ל בשנה. לא ברור מדוע נידב מלכא את המידע אודות נסיעותיו או במקרה הזה אי-נסיעותיו לחו״ל בשנת 2018 והאם המידע רלוונטי? האם יש אפשרות ,לצבור" זכויות לנסיעות לפסטיבלים? נציין, כי ראש העיר נסע מתחילת הקדנציה הנוכחית כבר 5 פעמים לחו״ל, כאשר 3 מהן במסגרת תפקידו כראש העיר. האם באמירתו של מלכא על אישור ראש העיר לשתי נסיעות בעבורו, ניסה הוא לרמוז על נסיעותיו המרובות של ראש העיר לחו״ל?

נסיעותיו של מלכא לחו״ל מאגדת שלל הוצאות נלוות פרט לכרטיס הטיסה והמלון

חברי הדירקטוריון נדרשו לאשר את מרכיבי הנסיעה הכוללים: טיסות, מלון, אש״ל, כרטיס לפסטיבל וכיו״ב. בשל דחיפות רכישת כרטיסי הטיסה מבעוד מועד, כך נטען בפרוטוקול האינטרנטי שהועבר לחברי הדירקטוריון באמצעות המייל, מועברת החלטה באמצעות פרוטוקול אינטרנטי. לטענת כותב הפרוטוקול, רכישת כרטיס מראש תוזיל עלויות של נסיעה. הסכומים המלאים הנדרשים לא צויינו.

פנינו לאתר האינטרנט של פסטיבל ״סטאר לייט״ אשר מלכא מבקש להגיע אליו:

מתוך אתר פסטיבל ״סטארלייט״ בספרד 5 ביולי עד 23 באוגוסט 2019

עיריית אשדוד החליטה שלא להגיב לדברים.

צילום מוטי מלכא בתמונה הראשית: חן בוקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.