הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

יוזמה חדשה: בניית אנדרטה להנצחת נעדרים – "די להתעלמות המדינה מהנעדרים השקופים"

"די להתעלמות המדינה מהנעדרים השקופים", כך אמר יו"ר ארגון אלו"ן לאיתור נעדרים- אביתר אלבאז.

ח״כ אורן חזן,  ביחד עם ארגון אלו"ן, יוזמים הקמת אנדרטה להנצחת 529 הנעדרים מאז קום המדינה.

האנדרטה להנצחת 529 הנעדרים מאז קום המדינה שלא נמצאו מעולם תמוקם, ככל הנראה, באשדוד, כך אמר הבוקר ל"אשדוד היום" אביתר אלבאז, יושב ראש ארגון אלו"ן.

"די להתעלמות המדינה מ"הנעדרים השקופים' – תובעים ח״כ אורן חזן (ליכוד) וארגון אלו"ן לאיתור וחילוץ נעדרים, המבקשים ערב יום העצמאות ה- 69 למדינת ישראל לעורר את הסוגיה ומתכוונים ליזום הקמת אנדרטה ציבורית להנצחת 529 הנעדרים שטרם אותרו מאז קום המדינה.

ח״כ חזן, המלווה את פעילות ארגון אלו"ן, מתכוון לקדם את הקמת האנדרטה מול הגורמים הרלוונטיים בממשלה ובשלטון המקומי "כדי להעלות את סוגיית ה'נעדרים השקופים' לסדר היום הציבורי והלאומי, במיוחד ערב יום העצמאות".

יו״ר אלו"ן, אביתר אלבאז, הדגיש כי ״לצערנו המודעות הציבורית וההתייחסות של המדינה לאותם מאות אזרחים נעדרים לא מקבלות את היחס שראוי היה שיקבלו. מאחורי אותם נעדרים נמצאות משפחות הכואבות יום יום ושעה ושעה את האובדן אבל גם את העובדה שאין להם אפילו קבר לעלות אליו או לומר קדיש על יקיריהם, שבוקר אחד יצאו מביתם ועד היום לא שבו".

ח״כ חזן הוסיף כי "מדינה שלמה עקבה בדאגה במהלך ימי הפסח אחר מאמצי איתור שלושת הנעדרים בכנרת. כולנו בכינו עם היוודע הסוף המר של תוצאות החיפושים, אבל במקום מסוים גם רווח לנו ורווח למשפחות שגופות יקיריהם אותרו והם הובאו למנוחת עולמים ויש קבר לעלות אליו".

"אבל צריך לזכור שהרחק מזרקורי הפרסום יש מאות משפחות שלא זכו אפילו לקבר ליקיריהם. החלטתי בשיתוף ארגון אלו"ן העושה עבודת קודש, להעלות את המודעות הציבורית למה שאנו מכנים 'נעדרים שקופים', ליזום הקמת אנדרטה ציבורית להנצחת הנעדרים, ובתקווה שהמדינה ביחד עם המשטרה, השלטון המקומי, משרד הפנים ויתר הגופים הרלוונטיים ירימו את הכפפה ויקצו יותר משאבים וכוחות לאיתור אותם הנעדרים".

בארגון אלו"ן ציינו כי מדי שנה מתקבלות בישראל למעלה מ-4,000 קריאות על נעדרים, וכי 529 נעדרים לא אותרו עד היום מאז קום המדינה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.