יהודה פרנקל הודיע על פרישתו מהרשימה| האם הענקת הג׳וב בשכר הינה בגדר אֶתְנָן פּוֹלִיטִי?

אושרה הענקת ג׳וב בשכר למר יהודה פרנקל (78) אתמול בידי 21 חברי מועצה מהקואליציה. כ-24,000 ש״ח יקבל פרנקל לכיסו, מדי חודש, על חשבון הציבור. האם הענקת הג׳וב הינה בגדר אֶתְנָן פּוֹלִיטִי?

לֹא תָבִיא אֶתְנַן זוֹנָה וּמְחִיר כֶּלֶב בֵּית יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לְכָל נֶדֶר כִּי תוֹעֲבַת יְהוָה אֱלֹהֶיךָ גַּם שְׁנֵיהֶם".  (דברים, כג, יט)

יהודה פרנקל (78) התמודד ברשימתו של ד״ר יחיאל לסרי בבחירות אחרונות, במקום השלישי ולא נכנס למועצת העיר. אתמול בערב (רביעי), 21 חברי מועצה הצביעו ״בעד״ מתן הג׳וב לפרנקל על אף סימני השאלה הרבים שהיו סביב החוקיות של המהלך. 3 חברי המועצה של אלי לחמני הצביעו נגד, הלן גלבר נמנעה. חשוב לציין, כי אלמלא הצבעה של 21 חברי מועצת עיר ״בעד״ ההחלטה להעסיק את פרנקל בשכר, הוא לא היה יכול לקבל את האישור בשום מקרה. 21 חברי מועצה וביניהם חברי מועצה צעירים כדוגמת: יניב קקון, מאיר אברג׳ל, אורית אלמוזלינו, סטלה ויינשטיין, אפרת נאור, שרון מרק – כל אלה ועוד, הצביעו בעד ההחלטה להעסיק את פרנקל בעלות של כ-24,000 ש״ח בחודש.

ראשית נציין, כי היועץ המשפטי של העירייה, עו״ד רוני עמיר, הוציא חוות דעת משפטית בנושא, אשר בה הוא טוען, כי ״אין מניעה חוקית לאישור ההסכם בין עיריית אשדוד למר יהודה פרנקל ברוב של לפחות 20 חברי מועצה״.

חוות דעתו של עו״ד עמיר: ״מותר להעסיק את פרנקל״

פרנקל מסיר את שמו מהרשימה למועצה למען קבלת ג׳וב בשכר

בפתיחת הדיון שאל יו״ר האופוזיציה אלי לחמני, האם פרנקל נמצא עדיין ברשימתו של ראש העיר? והרי עדיין קיים סיכוי, כי ייכנס למועצה במקרה של פרישה של ראש העיר מתפקידו או של כנפו, בנסיבות כלשהן. גבי כנפו ציין, כי ביקש מפרנקל בהודעת סמס להתפטר מהיותו ברשימה למועצה וטען, כי פרנקל הסכים ויגיש את מכתב ההתפטרות שלו מהרשימה.

ראש העיר: ״הסינים והסינגפורים רוצים לעבוד רק עם פרנקל״. נדרשת בדיקה: האם המכרז היה פתוח לכל או שמא נתפר לפרנקל, חלילה?

סוגיה נוספת הגיעה דווקא מכיוונו של ראש העיר, שהוא חברו של יהודה פרנקל, וזה לא הפריע לו להצביע אתמול בעד העסקתו של פרנקל כיועץ בשכר של עיריית אשדוד.

בנאומו של ראש העיר, אשר בו הוא דיבר על פועלו של פרנקל וחשיבותו של עיריית אשדוד, שעל כך גם אנשי האופוזיציה לא חלקו, הוסיף ואמר ראש העיר, כי ״החברות הסיניות והסינגפוריות, אשר עמם עיריית אשדוד נמצאת במגעים לקידום פרוייקטים, דרשו את יהודה פרנקל כחוט המקשר ביניהם״. עוד הוסיף ראש העיר, כי ״מבחינת החברות הסיניות והסינגפוריות, אם פרנקל לא יהיה בתפקיד הזה, אזי יש חשש שהפרויקטים כלל לא יצאו לפועל מבחינת החברות הזרות״.

הנקודה היא, שנטען, כי העירייה פרסמה פניה פומבית לקבלת הצעות למתן שירות ייעוץ, ניהול ויישום פרוייקטים להשקעות גורמי חוץ באשדוד. לכאורה, המכרז היה אמור להיות פתוח ושוויוני כלפי כולם, ככתוב בחוק. לפניה הזו, נטען בעיריית אשדוד, כי הוגשה רק הצעה אחת היא הצעתו של יהודה פרנקל. אם מקשיבים היטב לדבריו של ראש העיר צריך לשאול : לאור הדברים שנאמרו על ידי ראש העיר, האם בכלל היה למישהו סיכוי לקבל את התפקיד? שהרי רק לפרנקל יש את יתרון ההכרה עם הסינים והסינגפורים.

נצא מנקודת הנחה, כי הכל חוקי ובהתאם לכל תנאי, ועדיין, למראית עין, לפחות, עלול להצטייר מצב, אותו רשויות החוק תצטרכנה לבחון מקרוב, לפיו אדם שהתמודד ברשימה של ראש העיר ולא נכנס וכעת מעניקים לו ג׳וב בשכר. הבעייתיות למראית עין בעניין זה זועקת, לכאורה.

באופוזיציה מבטיחים לנו, כי טרם אמרו את המילה האחרונה בתחום וכי הנושא עתיד להיבדק עוד במשרד הפנים ובמקומות נוספים.

רגע ההצבעה אתמול על העסקתו של פרנקל:

אולי תתעניין ב...

חרדים התרעמו כנגד חילול שבת בפרהסיה על ידי העירייה

אברכים מאשדוד הבחינו, כי עובדי עיריית אשדוד מבצעים, לכאורה, עבודות תחזוקה לכביש תוך חילול שבת, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים