הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

"ידיעות אחרונות": "גלבר הציעה הטבות"; גלבר: "ג'קי בן זקן מבועת"

כתבה אשר פורסמה היום (שישי) בעיתון "ידיעות אחרונות" על ידי הכתב אלי סניור ומבטיחה, לכאורה, שערורייה מסתכמת בתיעוד שיחת טלפון של המועמדת לראשות העיר הגב' הלן גלבר

לפי "ידיעות אחרונות", ניהלה גלבר קשר עם איש עסקים בשם ולדימיר ובשיחות ביניהם העלתה בפניו, לכאורה, את הצורך שלה בסיוע כלכלי בקמפיין הבחירות אשר להערכתה, כך לפי הכתוב, יעלה 3 מיליון שקלים. מהמטה שלה נמסר, כי "הלן היא אישה שומרת חוק".

נציין, כי חוק הבחירות מתיר לכל מועמד לגייס תרומות בסכום שלא יעלה על 5,000 ש"ח למשפחה וכי חלק מהקמפיין ומההיערכות לבחירות הוא לגייס תרומות. הדבר מקובל, חוקי ואין מועמד שלא פועל כך.

אם כך, מדוע בכל זאת יצאה הכותרת הזו? מי אחראי להקלטות? מי אחראי להצגת החומר בפני "ידיעות אחרונות"?

בכתבה של "ידיעות" נכתב, כי גלבר מנהלת מאבק עיקש כנגד בנייה מסיבית בעיר בעיקר של היזם ג'קי בן זקן, שהוא, כזכור לכולם, אסיר לשעבר וסיים לרצות את עונשו בכלא רק לפני מספר שבועות.

עוד נכתב בכתבה, כי גלבר אמורה להישמר ממצבים של ניגוד עניינים בהיותה חברת וועדת בניין עיר והדבר אכן נכון. על אחת כמה וכמה אמורים להישמר ממצבים של ניגוד עניינים ראש העיר אשר כמעט ולא פספס הזדמנות לבקר את חברו ג'קי בן זקן ביציאותיו מהכלא לחופשות; בנו של ראש העיר המגיע אף הוא לבקר את בן זקן והקשר, כשלעצמו, עשוי לעורר שאלות ועניין; ועוד בכירים בעירייה ובהנהלת העיר.

מה חמור יותר – תיעוד שיחה עם איש עסקים או הצהרה פומבית, כי עבריין מורשע, בעל אינטרסים כלכליים רבים בעיר, הוא חבר שלך?

הציבור באשדוד כבר מזמן לא אדיש ומחאת השבת עוררה תושבים רבים להתעניין בנעשה בעיר. תושבי העיר החלו להבין, כי פרויקט שאפתני בעבור יזם מסוים עשוי לשנות את איכות חייהם באופן משמעותי בעוד מספר שנים ויצאו למאבק עיקש בכך.

נציין, כי הקשרים הקיימים בין בן זקן לראש העיר מונעים מראש העיר להצביע בפרויקטים הקשורים לבן זקן ישירות בשל ניגוד עניינים.

תגובת מטה הבחירות של הלן גלבר:

"הלן גלבר היא כיום על פי הסקרים המועמדת המובילה בבחירות לראשות העיר אשדוד, לאחר התרסקותו של ראש העיר לסרי בקרב הציבור האשדודי. התרסקותו הצפויה של לסרי יצרה איום מיידי על מקורבו העבריין ג'קי בן זקן שהחל לשלוח מכתבי איומים, לכאורה, לחברת המועצה שפעלה כדי למנוע השתלטותו על השטחים הציבוריים. בסמיכות כרונולוגית מטרידה נשלחו מתחזים כמזימה רקוחה מספרי המאפייה הסיציליאנית.

למיטב הבנתנו,כבר לפני שנה וחצי  נשלחה להלן מתחזה במסווה של סטודנטית וביקשה את עזרתה של הלן עבור תיזה שהיא עושה  על השחיתות ברשויות המקומיות, הלן סייעה בידה ברוחב לב והציגה בפניה את כל החומרים שקיימים אצלה בנושא. אותה מתחזה, הכירה להלן מתחזה נוסף, קרוב משפחתה, לטענתה, שרוצה לעזור להלן לאחר שהתרשם מהפעילות הציבורית שלה. המתחזה הציג את עצמו בצורה מושלמת כמשקיע נדל"ן מחו"ל המחפש להשקיע ולפתח את אשדוד. בדיוק כמו שהיא עושה מול כל אחד הרוצה לתרום לפיתוח אשדוד הלן הציגה לו במשך תקופה ארוכה אפשרויות השקעה שונות הקיימות באשדוד. לאחר תקופה ארוכה מאוד של קשר ובדיקות מצידו הודיע להלן שהוא לא יכול להשקיע באשדוד. הלן  הבהירה לו, שהיא מבצעת הכל על פי חוק וכי על פי חוק מותר לה אך ורק לקבל ממנו הלוואה בריבית של 4% כפי שנקבע על ידי מבקר המדינה ואף העבירה לו את חשבון התרומות המפוקח על ידי מבקר המדינה לצורך הזרמת ההלוואה. כמובן שבאותו רגע שבו הבינו שהתכנית שלהם נכשלה, צוות המתחזים ניתק מגע, הטלפונים נותקו ומובן מאליו ששום כסף לא עבר לשום מקום. 

הלן אשה שומרת חוק. בישראל מועמדים לוקחים הלוואות למימון הבחירות בריבית של ארבעה אחוז, כי הם מקבלים את מימון הבחירות חודשים לאחר הבחירות. יש לציין, כי אסור למועמדים גם אם יכלו, לממן את הבחירות מכיסם.

אותם גורמים מתחזים עלומים המבקשים להטות את הבחירות ולהשחיר את פניה של גלבר נקיית הכפיים הוציאו מספר משפטים בודדים מהקשרם מתוך שיחות ארוכות שנמשכו כשנה וחצי וכך מבקשים לפגוע בהלן ולהטות את הבחירות אך האשדודים הם ציבור חכם המכיר מהעבר תכסיסים מסוג זה של הגורמים המעורבים.

נחזור אל ג'קי בן זקן ולסרי.

הלן הגישה בשנה האחרונה שלוש תלונות במשטרה על איומים מצד ג'קי בן זקן  כולל את האחרונה רק השבוע על איומים לאור פעילותה הציבורית לשמירה על האינטרס הציבורי. דלתות ביתה נמרחו בדם, נשלח איש מארגון פשע מוכר לאיים עליה ועוד מקרים רבים שהציבור האשדודי מכיר. ג'קי בן זקן מנסה לטעון, כי הלן מתנגדת לפרויקט סגול משיקולים פוליטיים, רק שההתנגדות החלה שנים לפני מועמדותה.

היום הגיעה הסיומת של  הניסיון העברייני של אותם גורמים לפגוע בהלן. אלי סניור, כתב המסקר את מ.ס. אשדוד בעשרים השנה האחרונות והוא חבר אישי ומקורב לבן זקן העלה כתבה באתר ynet. שהוא, לא לחינם עושה רושם, גוף התקשורת היחיד, לכאורה, שהסכים לשתף פעולה עם העבריין בן זקן ועל מערך האינטרסים בין בן זקן למנכ"ל ynet אבי בן טל (שהוא גם בן משפחתו של אייל בן שמחון, שותפו של ג'קי בעבר ושותף עסקי של ynet היום) דובר בעבר ועוד ידובר רבות בהמשך.

ג'קי בן זקן מבועת מהחומרים שגילה שיש בידי הלן וקיים החשש, כי עלולים חומרים אלה, לכאורה, אפילו להחזיר אותו שוב אל מאחורי הסורגים. כאשר בוחנים את התמונה המלאה הנשקפת כאן ואת מערך האינטרסים הכולל, ברור מי הטובים ומי הרעים בסיפור. תושבי אשדוד אינם טיפשים. בימים האחרונים הסתובבו אנשיו של בן זקן וטענו, כי עומדת ליפול פצצה בעיר שתביא להסרת מועמדותה של הלן. זה כמובן לא יקרה. תכסיסים מעין אלו רק מחזקים את הלן להמשיך בהגנה על תושבי אשדוד, ולא יסיטו אותה מהדרך אל ראשות העיר".

 

ג'קי בן זקן לא מסר את תגובתו למערכת עד לפרסום הכתבה וככל שימסור, הרי שזו תפורסם במלואה.

הכתבה אשר פורסמה היום 25/5/18, בעיתון "ידיעות אחרונות":

 

לחץ

ברי סחרוף
מילים: סמי בירנבך ורמי פורטיס
לחן: ברי סחרוףסמי בירנבך ורמי פורטיס  

אף אחד לא יודע למה
אף אחד לא
אף אחד לא יודע כמה
אף אחד לא

קרוב או רחוק
תלחץ את זה טוב
קח את זה באופן קבוע
הלב הרעב כמה כואב
עכשיו זה נותן לנו כוח

אולי הלילה את תהיי שלי
אולי הלילה את עוד תבקשי
שאקח אותך לתוך השקט הגדול
אולי הלילה את תהיי איתי
אולי הלילה את עוד תבקשי
שנשכב על הגב על העשב הכחול

לחץ, תנו לו לצאת
לחץ, עמוק ורוטט
לחץ, עכשיו זה בועט
לחץ, אני מתמוטט

אף אחת לא יודעת למה
אף אחת לא
פעם זה עוד
יותר או פחות
קח את זה באופן קבוע
הלב הרעב, כמה כואב
עכשיו זה נותן לנו כוח

אולי הלילה את תהיי שלי
אולי הלילה את עוד תבקשי
שאקח אותך לתוך השקט המתוק
אולי הלילה את תהיי איתי
אולי הלילה את עוד תבקשי
שנשכב על הגב על העשב הכחול

לחץ, תנו לו לצאת
לחץ, עמוק ורוטט
לחץ, עכשיו זה בועט 

לחץ, אני מתמוטט

לינק לביצוע של ברי סחרוף לשיר "לחץ", המתאים לשמיעה בימים אלו:

 

אולי תתעניין ב...

ההודעה התמוהה של משטרת ישראל בעניין ישיבת גרודנא

משטרת ישראל הוציאה הודעה תמוהה היום, לפיה השוטרים מוודאים אכיפה במוסדות הלימוד בדגש על ישיבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.