הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

טעות לעולם חוזרת – כצנלסון, גלבר וצילקר;

אומרים כי טעות לעולם חוזרת, ובפוליטיקה באשדוד היא חוזרת במקצבים, כאשר על השולחן מונחים, אגו, יוקרה, ושררה, ולעיתים נדמה שטובת הציבור, פחות מעניינת.

 

עוד בטרם תבשיל מערכת הבחירות ויחלו מאבקי הכח לספק לנו העיתונאים, כותרות, נראה, כי שלושת חברי האופוזיציה לא למדו דבר. תזכורת- בבחירות 2013 התמודדו לראשות העיר, צילקר וכצנלסון, כל אחד בנפרד, ועצם הפירוד היה גורם שהכריע את מערכת הבחירות, והכתיר את דר' יחיאל לסרי לראש העיר, מאז נפגשו השניים, שוחחו על העניין והבטיחו אחד לשני כי במערכת הבחירות הקרובה, איחוד כוחות הוא צו השעה, האמנם כך?

על מנת שנבין, בבחירות 2013 ראש העיר ד"ר לסרי קיבל 48,418 קולות, צבי צילקר קיבל- 27,946 קולות, ושמעון כצנלסון קיבל- 14,122 קולות. בחישוב מתמטי מופשט, הרי שחיבור בין צילקר לכצנלסון, היה ע"פ רוב הדעות אמור ליצור אווירה של 'חילופי שלטון' בקרב ציבור הבוחרים, שהיה נוהר לפיה ואחריה, מה שנקרא "באז", ובמקום זאת בחרו שני האישים לנהוג כמבוגרים הלא אחראיים אז, והתוצאה הסופית ידועה לכל, שניהם הפסידו, לסרי הרוויח.

במעבר לבחירות 2018- שוב, טעות לעולם חוזרת. הגב' הלן גלבר שהייתה בבחירות 2013 מועמדת מס' 3 אצל צילקר, ביצעו הפעם חילופי מקומות, וכיום גלבר מובילה את הרשימה  וצילקר הוסט למקום השלישי, ואילו כצנלסון מצידו, פתח את מערכת הבחירות באופן עצמאי, ולא נראה כי השניים או השלושה עושה סימני חיבור כלשהם, כאשר הציפייה הייתה ויתכן כי אף תמומש, כי כצנלסון וגלבר יחברו יחדיו וייקחו איתם צעיר נוסף, השמועות רמזו על עו"ד אופיר לסרי, (ראש הלשכה של צילקר אז בהיותו ראש העיר), ובהרכב כזה אשר במסגרתו- שמעון כצנלסון, הלן גלבר, ועו"ד אופיר לסרי, הפרשנות הייתה, ועודנה, כי אז כיסאו של ראש העיר ד"ר לסרי יתחיל לרעוד ולנוע באי נוחות ומצוי בסכנה.

כפי שמצטייר כרגע נראה, כי המועמדים כולם מתבצרים בעמדותיהם, ובמקום להתאחד, הם או אנשיהם עסוקים בלהטיף לרשימות אחרות לא לרוץ בנפרד כדי לא לאבד כח מול ראש העיר לסרי, כך יוצא, כי ראשי האופוזיציה שמבקשים להחליף את השלטון, שמים לעצמם ובדרכם אליו מכשולים רבים- כך לא מחליפים שלטון.

נכון להיום, צילקר שבסוף הקדנציה הקרובה יסגור גיל 91 (יבדל"א), שריין לעצמו את מקום מס' 3 ברשימתה של גלבר, גלבר שהייתה אצל צילקר מס' 3 עברה למקום ראשון, ואילו עו"ד אופיר לסרי נערך בימים אלה לפתיחת מטה הבחירות שלו שיקרה בקרוב, ויחסיו עם צילקר היום כלל לא ברורים, שכן הוא הצהיר בעיתון זה רק לפני מס' שבועות כי הוא 'שחקן חופשי' ואינו מחויב לצילקר, מה שנקרא הכל פתוח, אפילו חיבור בין ד"ר לסרי לעו"ד לסרי אפשרי, מי יודע. כך או אחרת, מערכת הבחירות רק החלה, ויתכנו שינויים בהרכבי הרשימות, המועמדויות, שחקנים חדשים, וחיבורים לא צפויים. מערכת אשדוד היום תעקוב אחר ההתפתחויות ותביאם בזמן אמת לידיעת הציבור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.