ט"ו בשבט הגיע: משרד החינוך ישפץ את החוות החקלאיות- בקרוב אצלנו?

ט"ו בשבט תשע"ח 2018: משרד החינוך יגדיל את מספר החוות החקלאיות, וישפץ את הקיימות. המטרה: הכפלת מספר התלמידים אשר מתנסים בחקלאות

לא כל ההורים יודעים, כי באשדוד, קיימת חווה חקלאית פעילה אשר אליה מגיעים ילדי בתי הספר היסודיים. האם נזכה לראות שיפוץ בחווה החקלאית אצלנו?

שר החינוך נפתלי בנט: "לרגל חג ט״ו בשבט, חג של אהבת המולדת וחיבור לאדמה, אנחנו מגדילים את מספר החוות החקלאיות ומשפצים את הקיימות, כך שאלפי תלמידים נוספים ייהנו מחוויה חינוכית וחקלאית מעמיקה. כפי שציינתי בעבר, מבחנים זה חשוב אבל ערכים ומורשת הם המפתח לחינוך ילדינו. נוודא שמספר התלמידים המתנסים בחקלאות יוכפל בשנים הקרובות, בכל הארץ ובכל הזרמים בחברה. שתילת זרעים ועיבוד אדמה הן פעולות חינוכיות שמצמיחות הן את השתילים והן את התלמידים. ביחד נפריח את המדינה״.

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "בשנת הלימודים הנוכחית, כ-47,000 תלמידים ייהנו מחוויה חקלאית מעשירה ומעמיקה. נרחיב את מספר החוות החקלאיות, בכל רחבי הארץ ועבור כל המגזרים, כך שבט"ו בשבט בעוד 5 שנים כבר נאפשר ל-85,000 תלמידים להתנסות בחקלאות. ט"ו בשבט שמח".

לקראת חג האילנות, שיחול מחר (ד'), משרד החינוך משיק תכנית חומש חדשה, לחיזוק ולגידול מספר מחוות החינוך החקלאיות, ולגידול במספר התלמידים שמגיעים ולמדים בחוות.

מדובר בחוות שנמצאות בבתי ספר רשמיים ומוכרים, שמהוות מוקד ידע והתנסות במדעי החקלאות והסביבה. החוות משרתות את בתי הספר שנמצאים ברשות המקומית, ונתונות לפיקוח שוטף של המשרד.

בשנת הלימודים הנוכחית פועלות 45 חוות חקלאיות ובמהלך השנה הנוכחית ילמדו בהן בסך הכל כ-47,000 תלמידים מהחינוך היסודי.

בכוונת המשרד להגדיל את מספר החוות, ולשפץ את החוות הקיימות, בסכום כולל של 1.7 מיליון שקל. הגידול יהיה לאורך השנים, והמטרה היא שבשנת תשפ"א יהיו כבר 54 חוות חקלאיות, שיעניקו חוויה חינוכית חקלאית לכ-85,000 תלמידים.

 קרדיט צילום: דוברות משרד החינוך

אולי תתעניין ב...

תאונה נוספת על הרצל: "אין יום בלי תאונה בכביש הזה. פשוט סכנת חיים"

תאונה נוספת כעת בכביש שדרת הרצל באשדוד, צומת הנשיא. שוחחנו עם תושב, אשר מתגורר בסמוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים