דף הבית > דעות ובלוגים > טור אישי לכבוד השנה החדשה – שווה קריאה

טור אישי לכבוד השנה החדשה – שווה קריאה

לקראת השנה החדשה, שתבוא עלינו לטובה, ממש בעוד שעות ספורות, ברצוני לאחל לכל הקוראים שנה טובה ומתוקה, שנת אושר ובריאות.

העיר שלנו התברכה בריכוז גבוה של אנשים טובים.

אנשים אכפתיים, חברותיים ומסבירי פנים. כאלה, שיכולים אולי להתווכח על התור בסופרמרקט אבל אם מישהו, חלילה, נמצא בבעיה – מיד יתגייסו כולם לטובתו ולמענו. מה שמייחד את האשדודים, בעיניי, הוא המעורבות החברתית הגבוהה ולא רק מרחוק. בשנה האחרונה, הוכחנו אינספור פעמים, גיוס לעזרה מהו. כל אחד בתחומו וכפי יכולתו.

המעורבות האשדודית היא דבר שאין לה אח ורע בערים אחרות בארץ. לראייה, כמות הקוראים שיש לכל אחד מהמקומונים בעיר. כל אחד כותב על פי השקפתו וראייתו ואנשים קוראים, מגיבים, מתעניינים, פונים. אצל כולם, אגב.

אם ננסה לנתח את האוכלוסייה שלנו בעיר רק לפי כמות הכניסות של האנשים לכתבות במקומונים, בוודאות נגלה מעורבות חברתית גבוהה.

בשבועות הראשונים להקמתו של "אשדוד היום", התקשרו אליי מהנדסי התוכנה מהחברה המשכירה לי את שירותי השרת (עליו "יושב" האתר) ואמרו לי בלחץ: "יש לך תקלה באתר. אל תדאגי, אנחנו נסדר לך הכל".

"מה קרה?", שאלתי.

"כמות היסטרית של כניסות. זה לא הגיוני. את כותבת רק לקהל אשדודי נכון?, כמה כבר אנשים יש שם?, הכמות מתאימה אולי לאתר ארצי וגם לא".

אחרי קריסה אחת של האתר, הם הבינו, שהעובי של קו הגלישה חייב להיות רחב יותר ועוד דבר הבינו שם – הקהל האשדודי הוא לא כמו יתר האנשים בארץ. הציבור בעיר מאגד לתוכו קבוצות של אנשים טובים. מעורבים חברתית. אכפתיים. כאלה, שרוצים תמיד לדעת מה קורה (ואם אפשר- ראשונים).

הטור הזה לכבוד השנה החדה מוקדש לכם. האנשים הטובים, שמפנים מזמנכם לאורך כל שעות היום, לפתוח את "אשדוד היום", לקרוא מה חדש, להגיב, לפנות אלינו וגם להתווכח. אי אפשר בלי.

"אשדוד היום" עוסק בעיקר בתחום הפוליטיקה המקומית בעיר שלנו.

מטבע הדברים, אנחנו משתדלים למתוח ביקורת בונה, עניינית, מבוססת על מה שקורה בשטח והוגנת. לא תמיד הדברים שאנחנו כותבים מתקבלים באהבה ובכל זאת. תקשורת מבקרת היא חיונית, בעיניי, במטרה לשמור על הדמוקרטיה הבסיסית שלנו כאן בעיר. אין אדם חף מטעויות. אין דרך אחת נכונה. על כל נושא אפשר להביט משלל זוויות ומכל זווית הנושא נראה אחרת לגמרי. חשוב להיות גמישים מחשבתית, קשובים לציבור. הרי, כל הצידוק של כל פוליטיקאי לתואר ו/או למשרה אותה הוא נושא היא הבחירה של הציבור בו. ומשכך, הרי שהוא חייב לזכור זאת ובאמצעות הכוח שהצליח לצבור, ישרת את הציבור נאמנה. או אז תהיה הצדקה לבחירתו מחדש.

הקולגות שלי –

מנחם גלילי / "השבוע באשדוד" – המייסד של העיתונות המקומית באשדוד. תמיד נותן עצה טובה, מחמאה, מילה מעודדת. שומר על יחסי כבוד והערכה הדדית וזה מאוד חשוב בתחום שלנו. תודה על הכל. לפעמים מילה אחת טובה מאדם, שיודע בדיוק מה עובר עליך, שווה המון.

שי מלול / "המגזין" – איש יקר וטוב לב. כל כך הרבה פעמים אני שומעת על דברים טובים ש-שי עושה למען אחרים, מתן בסתר. הדברים האלה מרגשים אותי באופן אישי מאוד, שכן לא ברור מאליו כל ההתעסקות, הזמן, המאמצים רק בשביל לתת לאדם שאתה אפילו לא מכיר. לפי מגוון המידע שזורם אלינו כל הזמן, בוודאות ניתן להגיד – שי מלול הוא אדם של נתינה לזולת ובכלל. תבורך במעשיך.

אייל בן שמחון / "אשדודנט" – האיש שהצליח לפצח את הDNA  האשדודי. שכל השנה את אביו. חיתן את בנו, בכורו. ו"על הדרך", הצליח ללמד אותנו שיעור באמונה ובחוזק של החיים. מי ייתן ותדע רק שמחות בחייך.

דור גפני/ "כאן – אשדוד" – פתח השנה אתר אינטרנט חדש, כהשלמה לעיתון המודפס "כאן-דרום" וכפי הנראה, עלה על דרך המלך. מאחלת לך שפע הצלחה ובריאות!.

ולסיום,

שתהיה לכולנו שנה כל כך טובה ומוצלחת, שיהיה שווה לזכור אותה ולכתוב עליה.

 

 

 

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים