הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חשיפה ראשונה: שלמה אטיאס/מנכ"ל יובלים מועסק בניגוד לתקנון החברה. כנפו: "נשנה את התקנון"

עיתון 'אשדוד היום' חושף בזאת לראשונה, כי מנכ"ל חברת יובלים מר שלמה אטיאס מועסק מזה זמן מה בניגוד לתקנון חברת 'יובלים'

ככל הנראה, מיד לאחר הבחירות הקרובות, תהיינה התוצאות באשר הן, נוכל לצפות בחילופי בכירים בעמדות מפתח בכירות בעיריית אשדוד ובחברות העירוניות הפועלות בחסותה. לפי התקנון של חברת 'יובלים', וליתר דיוק, עמוד 13, סעיף 64:

"תקופת כהונתו של המנהל הכללי תהיה למשך 4 שנים והיא ניתנת להארכה על פי החלטת הדירקטוריון לתקופה אחת נוספת של 4 שנים".

כלומר, לפי תקנון חברת 'יובלים', יכול המנכ"ל לכהן בתפקידו מקסימום 8 שנים. לפי המידע הקיים במערכת 'אשדוד היום', מכהן מר אטיאס קרוב ל10 שנים וזאת, כאמור, בניגוד לתקנון החברה.

מה הסיבה בגינה מר אטיאס נותר בתפקידו? ומדוע בכירי החברה, כגון יו"ר הדירקטוריון גבי כנפו, לא פועלים על פי התקנון של החברה עצמה? האם הדירקטורים בחברה מודעים למצב ושותקים? תקנון של חברה נועד במטרה למלא את הוראותיו, אם כך, מדוע מוצאים לנכון אנשי התאגיד והדירקטוריון לפעול בניגוד להוראות התקנון ולהותיר את שלמה אטיאס בתפקידו?  לא ברור.

אסון אקולוגי בנחל לכיש/אוקטובר 2017:

באוקטובר 2017, אירע זיהום קשה מאוד בנחל לכיש, אסון אקולוגי של ממש, בו מצאו את מותם מיליוני דגים ויצורים חיים נוספים. הזיהום, השכיח מתושבי העיר כל חלום שהיה על שייט בנחל לכיש וכל הבטחותיו של ראש העיר בנושא התפוגגו כלא היו.

בתחילת חודש מרץ, התקיים שימוע לתאגיד "יובלים" במשרד להגנת הסביבה. הסיבה לשימוע – זיהום קשה של נחל לכיש באוקטובר 17.

תושבי העיר המתינו בציפייה דרוכה לדעת מה תהיינה הפעם ההשלכות של הזיהום בנחל. בעבר, זכור לכולם, כי ראש העיר הקודם, מר צבי צילקר, הואשם באישום פלילי ואף ריצה עבודות שירות עקב זיהום דומה באותו הנחל (לכיש). למערכת "אשדוד היום" נודע, כי בתחילת חודש מרץ, התקיים שימוע לעובדים בתאגיד "יובלים" העירוני.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה:

"המשרד להגנת הסביבה ערך בשבוע שעבר (ה.מ: תחילת מרץ 18) שימוע לתאגיד "יובלים" בעקבות זיהום נחל לכיש, והליך האכיפה כנגד הגורמים השונים נמצא בעיצומו. בשימוע הוצגו נתונים, כי ספיקת הביוב גדלה בכ-150% במהלך הגשמים החזקים, וכתוצאה מכך מי ניקוז מבתים פרטיים ואולי אף מניקוזים ציבוריים, חדרו לביוב והובילו להזרמת ביוב לנחל. יצוין, כי מאחר שמערכת הניקוז מצויה גם באחריות העירייה, ידרוש המשרד מהעירייה במסגרת הליך אכיפה להגיש תכנית פעולה להסדרת הנושא, בשיתוף התאגיד".

אי שביעות רצון מהשירות הניתן בתאגיד 'יובלים'

תושבים רבים מלינים על חשבונות מים שגויים, לדעתם, ושירות לא טוב הניתן להם בחרת 'יובלים' העירונית. הגדיל לעשות תושב העיר והחליט לתבוע את ראשי התאגיד בגין לשון הרע. למערכת "אשדוד היום" הגיע מידע, אודות תביעת לשון הרע שהוגשה כנגד תאגיד המים "יובלים" ויו"ר יובלים וממלא מקום ראש העיר – גבי כנפו.

התביעה התקבלה בבית משפט השלום באשקלון בתאריך: 12/01/17.התביעה הינה תביעת לשון הרע על סכום של 33,400 ₪. התובע הוא בעל חברה קבלנית, העוסקת בתחום עבודות הבניה והפיתוח. החברה קיימת מעל 17 שנה. הנתבעת הראשונה היא חברת "יובלים". הנתבע הנוסף הוא גבי כנפו – ממלא מקום ראש העיר ויו"ר תאגיד המים "יובלים" באשדוד.

התובע טען בפני "אשדוד היום" את סיבת התביעה : "יש לי מחסן באזור תעשייה המחסן סגור שנים , אין למחסן שעון מים וחיבור מים. "יובלים" טוענים שהיה פיצוץ באזור ואני אמור לשלם על הפיצוץ 7,000 שקלים ,עיקלו לי ולאשתי את חשבון הפרטי שהמחסן שייך לחברה שלי על זה הגשתי תביעה ללשון הרע על העיקול".

תגובתו של שלמה אטיאס, מנכ"ל יובלים: "גב' אברהמי שלום, כתב התביעה טרם הומצא למשרדינו, משכך לא נוכל להתייחס אליו במועד הנוכחי. לאחר שתומצא התביעה למשרדינו, נלמד אותה ונגיש התייחסותנו לכבוד בית המשפט לכשנידרש. יום טוב".

גבי כנפו סירב להתייחס בנושא זה.

תגובות לנושא העסקתו של שלמה אטיאס בניגוד לתקנון 'יובלים':

תגובתו של גבי כנפו/יו"ר 'יובלים': "מדובר בתקנון של החברה בתחילת דרכה. היום ידוע יותר מתמיד, כי תאגיד מים וביוב הוא תאגיד הדורש מיומנות ומקצועיות שנרכשת במשך שנים. לכן, נדרש לשנות את התקנון בדירקטוריון ולאשר את התיקון במוסדות הרלוונטיים. כנראה יבוצע לאחר בחירת הדירקטורים שיבחרו במועצת העיר הבאה. התקיים דיון במועצת העיר בנושא ואין לי ספק שהתקנון יתוקן".  

שלמה אטיאס/מנכ"ל החברה- סירב להתייחס וככל שיעביר את תגובתו, הרי שזו תפורסם במלואה.

אולי תתעניין ב...

פרופ׳ אש בביקור באסותא: תומך בהגדלת בית החולים

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש בביקור בביה"ח הציבורי אסותא אשדוד: "בית החולים במתכונתו הנוכחית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.