הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חרדים התרעמו כנגד חילול שבת בפרהסיה על ידי העירייה

אברכים מאשדוד הבחינו, כי עובדי עיריית אשדוד מבצעים, לכאורה, עבודות תחזוקה לכביש תוך חילול שבת, בזמן שהם חזרו מבית הכנסת בערב שבת. האברכים נעמדו וזעקו כנגד חילול השבת

יענקי כץ , מהאתר החרדי ״כיכר השבת״ כותב את הדברים האלו הערב (מוצ״ש).

העיר אשדוד ידעה מהומות בנוגע לשבת, עת יצאו אלפי אנשים מבתיהם בעיר והפגינו כנגד מה שנקרא בפיהם כ״הדתה״, לאחר שעיריית אשדוד החליטה לתת דו״חות לבתי עסק הפותחים בשבת.

אברכים תושבי העיר אשדוד גילו השבת ברחוב בני ברית פינת כביש s בעיר, הגובל עם רובע ז׳, כי עובדי העירייה החליפו צינורות ביוב בזמן שהשבת כבר נכנסה. האברכים שחזרו מתפילת ערבית, נשארו במקום וזעקו על כבודה של השבת.

מדובר בעבודות שהחלו ביום שישי בשעות הצהרים ונמשכו אל תוך השבת, האברכים שעשו את דרכם בחזרה מבית הכנסת לאחר ערבית של  שבת בשעה 17:40 מחו וזעקו נגד חילולי שבת, כוחות משטרה הגיעו למקום וניסו להרחיק את המוחים, המחאה נמשכה עד השעה 19:45 אז הסתיימו העבודות.

אנשי מוקד 106 של עיריית אשדוד הסבירו בשיחה עם 'כיכר השבת', כי "הייתה תקלה חמורה בביוב שאם לא היתה מגיע לפתרון מיידי הביוב של בית החולים 'אסותא' היה עולה והיה חשש פיקוח נפש״.

אחד המפגינים העסקן הרב אליעזר הנפלינג אמר בתגובה ל'כיכר': "לנו העובדים אמרו שיש חשש שהביוב יזרום לים והדגים ימותו. שיחליטו מה הדחיפות לעבודה בשבת, הדגים או הבית חולים"

תמונת אילוסטרציה מרובע ז׳.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.