חלום של כל ילדי אשדוד: לשחות בבריכה בקיץ

הבריכה בבית לברון נמצאת בכותרות מזה מספר שבועות בעיקר עקב היותה הבריכה העירונית היחידה הפתוחה בשבת ובין היחידות המעניקות שירות לתושבי העיר

 

בחורף, סבל מבנה בית לברון מדליפות גשם והזנחה, אשר הובילו הורים לילדות להפסיק את החוג, בעצה אחת עם המורה, עקב תנאים ירודים.

כעת, בפנייה אשר הגיעה למערכת "אשדוד היום", לפיה הבריכה סגורה מזה זמן מה עקב צינור דולף, אשר משך החלפתו, ככל הנראה, נמשך כבר תקופה לא קצרה.

אומנם מבנה בית לברון הוא היסטורי, וותיק וככזה, בוודאי דורש תחזוקה יקרה מאוד ותשומות גדולות אבל, מאידך, לא ניתנת אלטרנטיבה כלשהי לציבור הרחב באשר הוא. באשדוד, עושה רושם, כי אם אתה לא עשיר עם בריכה פרטית משלך, ככל הנראה, יהיה לך קשה מאוד להעניק לילדיך קיץ מהנה עם הליכה לבריכה בתוך העיר.

בריכת 'ניצנים' הנמצאת במרחק נסיעה מהעיר, מושכת אליה, בלית ברירה, אשדודים רבים אשר נאלצים להדיר את רגליהם מהעיר החמישית בגודלה בארץ אל עבר מקום קטנטן אשר היתרון אולי היחיד שלו על פני אשדוד הוא שפשוט יש שם בריכה פתוחה לציבור הרחב, מתוחזקת היטב ונוחה. גם בעיירה 'גן יבנה' השכילו לטפח בריכה בסיסית, המשמשת את הציבור בעיקר בחודשי הקיץ.

מדוע משימת בניית בריכה הולמת לציבור הרחב הינו בעייתי?

בדרך כלל, אי- עשייה של פרויקט עירוני כלשהו נובעת מחוסר תקציבים. בעיקר אם זה נושא שעולה באופן קבוע מדי שנה, מדי קיץ והשנה ראינו גם פניות למערכת בחורף בנושא הזה.

ידוע, כי באשדוד לא קיימת בעיית תקציב, ברוך השם, והפרוטה מצויה בכיס עיריית אשדוד ולא רק היא, אלא הרבה מעבר.

עיריית אשדוד בתקופת השלטון הנוכחי, הוכיחה לכולנו, כי קיימים בה אנשים איכותיים וכי במידה ומעוניינים לבצע פרויקט כלשהו, הרי שהדברים מתקדמים היטב ולראייה פרויקט התחבורה "רי-ווי". ללמדנו, כי אף בעיית כח אדם הקיימת במקומות אחרים, איננה קיימת בעיריית אשדוד וכאשר ראש העיר מעוניין לצאת לביצוע פרויקט, יש אנשים מוכשרים שיכולים לבצע את חזונו. בנוסף, בניה של עשרות כיתות גן בשנים האחרונות מובילה אף היא למסקנה, שאם רק רוצים – עושים ומצליחים.

שטחים 'חומים' אשר המטרה שלהם היא לצורך בניית מבני ציבור קיימים אף הם בעיר ובידי העירייה אפשרות להסב שטחים קיימים לצורך בניית בריכה עירונית, שהיא, כידוע, בהגדרתה, מבנה ציבור לכל דבר ועניין.

אם כך, מדוע בכל זאת לא מוקמות בריכות שחייה ברחבי העיר?

תשובות ברורות לא קיימות ואנו נוכל רק לשער ולשאול האם הסיבות, לדעתנו, נכונות או לא.

יחס דתיים-חילונים בעיר: בעיית המחסור בבריכות השחייה קיימת במגזר הכללי וגם במגזר הדתי-חרדי בעיר. ולכן, הפתרון העשוי להצליח הוא להקים בריכות שונות בעבור שני המגזרים. באופן הזה, תהיינה בריכות 'שומרות שבת' אשר תשמשנה בעיקר את המגזר הדתי-חרדי ובריכות נוספות אשר תהיינה פתוחות תמיד ותוכלנה לשמש את יתר הציבור. אומנם אנו מציינים זאת ברבים, אך גם התחלה של בניית בריכה אחת לכל מגזר – תהיה מבורכת ותשפר פלאים את המצב הנוכחי.

ירידה במספר הנרשמים לחדרי הכושר עם הבריכה: בעיר אשדוד קיימים מספר חדרי כושר מלווים בבריכה צמודה. ציבור רחב מוצא עצמו נרשם לחדרי הכושר והרבה בזכות הבריכה הקיימת בהם. מועלה החשש, שמא יתכן ואין עניין לעיריית אשדוד לפגוע באותם בעלי חדרי הכושר בעיר? שהרי בוודאי כניסה לבריכה עירונית עתידית תעלה פחות מהרישום השנתי לחדר כושר פרטי.

כולנו תקווה, כי מערכת הבחירות הנוכחית, תצליח להוביל להתחלות של פרויקטים אמיתיים למען הציבור והקשבה של נבחרי הציבור ולציבור ולא לעצמם בלבד ו/או לקומץ יועצים.

אתם המועמדים לראשות העיר, שאלתם מה צריך לשפר? תתחילו בפרויקט חשוב של בניית בריכה עירונית. די לשפץ את הישן, לבזבז כספי ציבור ולמנוע ממנו שירות בסיסי של שחיה ולימוד ילדים לשחות. תושבי העיר אשדוד ראויים לבריכה עירונית מתקדמת, מטופחת ומטופלת היטב באופן שוטף וקבוע.

כסף – לא חסר; יכולות – קיימות בשפע; אנחנו מחכים שיהיה אלמנט של רצון.

אולי תתעניין ב...

רוכב אופניים חשמליים נפצע קל בתאונה

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב אחיעזר באשדוד בעקבות דיווח שהגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים