הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חוף חברת חשמל- המערב הפרוע

דניאל קמפוס, תושב העיר, הפנה את תשומת ליבנו לזוהמה וההזנחה הקיימת בחוף ״חברת החשמל״ בעיר

דניאל קמפוס, תושב העיר, מוכר בעיקר תודות לפעולותיו בדיונה בעיר. משום כך, זכה דניאל בכינוי בפלאפון שלנו כ״דניאל דיונה״. קמפוס נוהג לבקר בדיונה ולנקות אותה בעצמו עם שקית שהוא מכניס אליה כל פיסת אשפה במקום. ״אני רוצה להפוך את הטבע בטוח לכולם. הדיונות נעשות מלאות בזבל ושברי זכוכית שנזרקים שם על ידי בני נוער שיכורים״, אמר לנו קמפוס. ״הטבע עוזר לילדים להתפתח ולגדול. אנחנו צריכים לעשות יותר באשדוד כדי להגן על המרחבים הטבעיים. אלוהים ברא את הטבע, זו ארץ הקודש, בואו נעשה יותר כדי לשמור עליה יפה״, אמר לנו קמפוס.

היום, פנה למערכת ״אשדוד היום״ דניאל קמפוס, בבקשה לקבל מידע: מי האחראי על חוף חברת חשמל? בהתאם לתמונות שהעביר קמפוס, במקום שוררת הזנחה וטינופת, אשפה זרוקה בכל מקום.

נראה, כי חוף חברת החשמל הפך לחצר האחורית של החופים בארץ. לפני כשנה, המשרד להגנת הסביבה פרסם את סקר ניקיון החופים ואילו חוף ״חברת החשמל״ הוגדר כחוף הכי מלוכלך במדינת ישראל. נציין, כי חוף חברת חשמל, על אף הסמיכות לעיר אשדוד, איננו נמנה על חופי העיר ולכן אדף החופים לא פועל לנקות אותו. עם זאת, הסמיכות לעיר ואף הרצף החופי הקיים בינו לבין חופים אחרים בעיר, מותיר סימן שאלה גדול בנוגע להחלטה זו. יתכן, כי דרושה רגולציה ואולי אף להכניסו לתחומי הערי אשדוד על מנת שיקבל את מירב הניקיון, כפי שהחופים השכנים לו זוכים לקבל. בשורה התחתונה: תושבי העיר ואזרחי המדינה בכלל, צריכים להינות מחוף ים מתוחזק ונקי. הבירוקרטיה סביב זה הרבה פחות מעניינת.

״לא ברור מי האחראי על חוף חברת חשמל אבל מה שבטוח הוא, שהחוף שאמור להיות הכי יפה- נראה זוועה ומלוכלך״, אמר לנו קמפוס.

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה:

״מדובר בחוף פתוח המתחלק באחריות בין עיריית אשדוד (עד תחנת הכח) ובין חברת נמלי ישראל עד כ-3 ק"מ צפונה. יש לפנות לשני הגופים הללו בנושא, שבאחריותם לפנות את הפסולת משטחם.

נציין, כי מדי פעם כאשר מבוצע במקום סיור, יוצאת דרישה לביצוע ניקוי וחנ"י אכן מבצעת את חלקה. ניתן להתעדכן מעיריית אשדוד באשר לפיקוח על החלק הנמצא בשטחה״.

אולי תתעניין ב...

הלוויתה של לובוב פוטכין שנרצחה על ידי בעלה תיערך היום

לובוב פוטכין נרצחה באכזריות על ידי בעלה בשבוע שעבר. היום (ראשון) היא תובא למנוחת עולמים …

3 תגובות

  1. מי שלא מנקה את סביבתו הוא מלוכלך טינופת
    !
    אשדוד בשורה האחרונה גם בניקיון !!!

  2. אולי שיטרחו להציב פחי אשפה, זה המינימום. אנחנו הגענו לחוף ולא היה לנו איפה להשליך זבל מצב שלא הגיוני בכלל!!

  3. אליבה דה לסרי אין צורך בפחי אשפה !
    לא אתפלא אם לסרי ושות׳ יחליטו להסיר את כל פחי האשפה בעיר כי עם״י דעתם כאשר אין פחי אשפה אין אשפה – ממש מטורללים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.