חומר ראייתי חמור הוגש ליחידה החוקרת את התלונה כנגד בן עדי ולסרי בעניין פרשת קורבנות הטביעה

בהמשך לתלונה, שהוגשה בנושא ההקלטות כנגד אילן בן עדי מנכ״ל העירייה וראש העיר ד״ר יחיאל לסרי, הגיע היום עו״ד דניאל כהן עם חומר ראייתי משלים שהצטבר בידי מערכת ״אשדוד היום״ ומסר את החומר לידי היחידה החוקרת.

עו״ד דניאל כהן ביקר היום במשרדי היחידה החוקרת וצירף חומר ראייתי לתלונה שהוגשה לפני כשבועיים במשטרת ישראל.

עו״ד דניאל כהן:
״חומר ראייתי קשה לעיון מגיע לידינו ומחייב עיון ומיון על מנת להפריד את העיקר מהטפל. היום נמסרו חומרים נוספים ועלינו למיין את יתרת החומרים וככל שיצטבר חומר נוסף אעבירו למשטרת ישראל״.

לפני כשבועיים פורסמה על ידי הכתב תמיר סטיינמן בחדשות ערוץ 12 כתבה מטרידה אודות פרשת ההקלטות של אילן בן עדי, מנכ״ל העירייה. לאור הגילויים המטרידים, שבהם נשמע בן עדי אומר, כי היו מקרים של מוות בטביעה של אנשים אותם ניתן היה להציל, לטענתו של בן עדי. מכתב נשלח ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה על ידי עו״ד דניאל כהן. עיריית אשדוד הגיבה למכתב ובו בן עדי מבהיר במכתב שנכתב על ידי עו״ד חן סומך, כי ״הוא נכון להגיע במיידי למשרד היחידה החוקרת, ככל שזאת תמצא לנכון לזמנו ולהבהיר את מופרכות התלונה״. 

פרשת ההקלטות של מנכ״ל העירייה אילן בן עדי מגבירה הילוך הבוקר, עם שליחת מכתבו של עו״ד חן סומך, המייצג את עיריית אשדוד ואילן בן עדי מנכ״ל העירייה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה, ובו מנסה עיריית אשדוד להדוף את הטענות שהועלו כנגד דברים שהוקלט בן עדי אומר בשיחה עם עובד. 

מדבריו של בן עדי עולה בבירור, כי ההתנהלות הפסולה היתה ידועה לו אך נשאלת השאלה האם הוא דיווח לרשויות האכיפה על המתרחש בזמן אמת כמתחייב? ידוע להנהלת העירייה, ולכל הפחות לבן עדי, כי בחופי ימה של אשדוד, שילמו בחייהם מתרחצים, אף שניתן היה להצילם, לכאורה ועל פי דבריו של בן עדי, ולא פחות חמור מכך, בדיקה וחקירת נסיבות מותם שובשה, לטענת בן עדי, יתכן בידיעה ויתכן בשיתוף פעולה ולו רק בשתיקה. בלשונו של בן עדי, ככל העולה מההקלטה: ״ולאחר מכן בדיווחים אחד כיסה על השני ועל השלישי״.

הקלטת בן עדי מעוררת שאלות קשות ונוקבות אודות התנהלות ראשי עיריית אשדוד. בכמה מקרי טביעה מדובר? מי המשבשים? מדוע המקרים שובשו? מה זהות הנספים בחוף עליהם בן עדי מדבר? האם המקרים דווחו לבני המשפחות? האם מדובר ברשלנות? מהן נסיבות הטביעה? מי טיפל בהיבטים הפליליים שעולים מהשיבוש, לכאורה? האם בן עדי מסר את המידע לראש העיר? האם ראש העיר דיווח למשטרה? האם בן עדי דיווח למשטרה? האם משפחות הקורבנות יודעות, שיקיריהם מתו אף שניתן היה להצילם? האם העירייה פיצתה את המשפחות? כיצד טופלו המקרים הספציפיים אותם מכיר בן עדי? כיצד טופלו פעולות השיבוש ודיווחי הכזב אותם מכיר בן עדי? האם מדובר בתחתית החבית של מדיניות העירייה, לכאורה, לכסות, לשבש, לשקר ולהסתיר מהציבור בתחומי פעילות נוספים, מלבד חופי הים? 

לפני מספר ימים, במקביל להגשת התלונה בתחנת אשדוד, הוגש מכתב לפרקליט המדינה וליועץ המשפטי לממשלה ונשלחו העתקים גם לראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, ליועץ המשפטי של העירייה – עו״ד רוני עמיר ולמפקד תחנת אשדוד סנ״צ שמעון פורטל.

אולי תתעניין ב...

שינוי המגמה בשלטון לסרי ממשיך: בניית קומה נוספת ב״ביג״ על אף התנגדות החרדים

הערב, במסגרת ועדת בניין עיר, התקבלה החלטה, המאשרת הקלה מ 14 ל 21 מטר גובה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים