הלן גלבר
יו״ר הסתדרות לאומית - יואב שמחי ויו״ר ארגון הנמלים ומחוז דרום - אלון חסן מברכים את עובדי הנמל ומשפחותיהם, תושבי אשדוד והסביבה, בשנה טובה ומבורכת. שנת הצלחה ונתינה.
דף הבית > תרבות > חדש במשכן בחסות מוטי מלכא – תכנייה אינטרנטית

חדש במשכן בחסות מוטי מלכא – תכנייה אינטרנטית

שמעון כצנלסון
שנה טובה לעיר אשדוד

אריק גולדשטיין (24) מאשדוד פיתח פלטפורמה אינטרנטית אשר יוצרת תכנייה אינטרנטית דרך קיו אר קוד/ ברקוד. כבר בימים אלו החל פיילוט מול באי המשכן שמוזמנים לסרוק, לעבור אוטומטית לתכנייה דיגיטלית ולהתעדכן בתכני המופע שתכף ייכנסו לראות- העתיד כבר כאן- במשכן!

מה זה קונצרטו? מי היה רוסיני? מה עושה ילדה בת 8 על פסנתר בקונצרט קלאסי?
על כל השאלות הללו ושאלות רבות נוספות תוכלו לקבל תשובות ומענה חינני ומקצועי עם הכניסה ללובי המשכן, שם יוקרנו על המסכים קיו אר קודים אותם יוזמנו באי המשכן, בתחילה בקונצרטים קלאסיים לסרוק באמצעות מכשירי הסמארטפון שלהם ולקבל מידע נוסף על הקונצרט/ מופע שיראו בקרוב.

רגע לפני… מה זה QR Code?
קוד קיו אר הוא סוג של ברקוד, שבו מקודד מידע טקסטואלי בצורה גראפית-ריבועית. הקודים האלו הפכו פופולריים לאחרונה מכיוון שלמכשירי האייפון והאנדרואיד יש אפליקציות המפענחות QR קוד. השימוש פשוט: מכוונים את האייפון לקוד, והוא פועל לפי ההוראה המקודדת – גולש לאתר אינטרנט, מחייג למספר טלפון, מציג מידע וכדמ'. כיום ניתן למצוא קודים כאלה על מודעות, פלקטים, פליירים, כרטיסי ביקור ועוד. באתר זה תוכלו לייצר בעצמכם בקלות ובחינם QR קוד שיפנה לאן שתגדירו.

המטרה היא לתת לקהל ערך מוסף עם סיפורים מעניינים יותר, לדבר איתם ללא מילים ולהעביר להם השלמה הסברתית של החוויה דרך האפליקציה ועל הדרך לחסוך אינספור "ברושורים" מודפסים שרובם נזרקים לפח.

גולדשטיין הצעיר, מפתח האפליקציה זיהה צורך ראשוני בתור אמן מנגן על גיטרה קלאסית ומופיע בעצמו בקונצרטים, לתת לקהל את המידע והסיפורים על היצירות כדי שיוכלו באמת להתחבר ולא סתם לשמוע. בדיוק על ההבדל הקטן שבין לשמוע לעומת להקשיב.

הצופה בקונצרטים, מאס ב'פלאיירים' המחולקים באולמות, אשר לרוב אין בהם מידע רלוונטי, אין מספיק פלאיירים ויש מקומות שדורשים תשלום עבור המידע הנוסף המגיע בחוברת… משם פיתח את האפליקציה והחל מהיום (ראשון, 7.1.18) ניתן יהיה להתעדכן, ראשית בקונצרטים הקלאסיים ולאחר מכן… ככל הנראה בכל תכני המשכן.

הטכנולוגיה מגיעה לכל מקום, גם למשכן לאמנויות הבמה באשדוד וזה- הולך להיות הסטנדרט במופעים בכל העולם. הנה קישור להורדה של האפליקציה:

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.concertprogram.concertprogramme

קרדיט צילום: חנבו תקשורת

בדוק גם...

צעירי העיר מתעוררים וקוראים לשינוי בשלטון| מי העיר את הדב?

כנס צעירים מוצלח נערך אתמול בפאב ה'אקסנטו' באזור התעשייה בעיר הרבה תום לב היה אתמול …

שינוי גודל גופנים