דף הבית > פוליטיקה > חגיגות במשרדי כרישי הנדל"ן בעיר בעקבות אישור הסכם הגג אתמול במועצת העיר

חגיגות במשרדי כרישי הנדל"ן בעיר בעקבות אישור הסכם הגג אתמול במועצת העיר

"תעצמו את העיניים ותדמיינו לאיזו עיר אנחנו הולכים", אמר אתמול ראש העיר בישיבת המועצה. ככל הנראה, אתה עצמת את העיניים במשך 9 שנים אחרת אין כל סיבה לכך, שלא קיימת את הבטחתך לשיפור התשתיות והחזות ברבעים הוותיקים – שוק ב' לא זכה לשיפוץ, כך גם מרכזון רובע ו', מרכזון רובע ד' נראה כמו שכונה בהארלם וברובע ו' החלטת לסגור את בית הספר "שקמים". באופן הזה, בוודאי לא מעודדים אוכלוסיה צעירה להגיע לרובע.

אתמול בערב, אישרה מועצת העיר את הסכם הגג שיוסיף 30,000 יחידות דיור בעיר שמונה כיום כ-65,000 בתי אב. כלומר, תוספת של מעל 40%, בתוך זמן קצר ולפחות נכון להיום – ללא כל תשתית מתאימה. ההצבעה התרחשה לקולות בוז שזעקו משורש נשמתם תושבי העיר, המתנגדים להסכם הגג בחלקו. מחזה כזה לא נראה במועצת העיר בשנים האחרונות.

ראש העיר יחיאל לסרי דיבר בשבחה של התכנית מרבית הישיבה ובכך די דחק את ממלא מקומו גבי כנפו, שעד לפני חודשים ספורים, הוביל את מרבית ישיבות המועצה. מישהו לקח את המושכות בחזרה ולא בטוח שמדובר במהלך לטובת הציבור.

במהלך הישיבה, טען ראש העיר, כי הדיור שייבנה יהיה לצעירים וכי כל הדירות שייבנו 100% בהגדרה שלו, יהיו ב"מחיר למשתכן". כלומר, בהנחה גדולה. האומנם?

יחיאל לסרי, האומנם אתה תוכל להתערב ולקבוע לקבלנים באיזה מחיר הם יימכרו את הדירות?

יחיאל לסרי – טענת, כי ההנחה תהיה בין 200,000 ₪ ל 600,000 ₪ תלוי בגודל הדירה ובמיקומה. עדיין, המחירים יהיו גבוהים לצעירים. אם דירה סבירה+ עולה היום לפחות מיליון וחצי שקלים, גם אז, הנחה של 200,000 ₪ לא תגרום לה להיות מושגת על ידי צעירי העיר. אולי לאנשים מחוץ לעיר היא כן תהיה אטרקטיבית אבל לתושבי העיר אין כאן ממש בשורה.

אתמול בערב, כרישי הנדל"ן בעיר חגגו נוכח האישור במועצה, שהיה מאוד צפוי לכולם. מעניין מי יהיו פטרוני ההון שיובילו את הבניה המסיבית ויש שיאמרו אגרסיבית הזאת. לא קשה לנחש.

בנאום, שמילותיו נראו כלקוחות מנאום השכנוע לביצוע פרויקט הפרדת הפסולת הכושל בעיר וזריקה של קרוב ל-80 מיליון ₪ לפח. פשוטו כמשמעו, ניסה לשכנע ראש העיר את הנוכחים בטיבו של הפרויקט הגדול. את היציע בקהל – זה בוודאי לא שכנע.

גם אז שמענו שזה פרויקט ש"יוביל את אשדוד קדימה מעבר לערים אחרות", "אנחנו עכשיו לא רואים ואולי לא נוח אבל העתיד יהיה טוב הרבה יותר", "טכנולוגיות חדשות ודברים שאנחנו לא מכירים" – אותם המשפטים שנאמרו אז בפרויקט הפרדת הפסולת לו סירבו בנימוס ראשי עיר אחרים וכאן התקבל ונכשל כישלון חרוץ.

ריכזנו מספר שאלות שעלו מהציבור –

מה העניין להעביר תכנית אולי הכי חשובה שהייתה לעיר אשדוד בחופזה שכזאת?

אינג' צבי צילקר – חבר האופוזיציה – ביקש זמן ללמוד את התכנית ולשוב לדון בה להצבעה בעוד חודשיים – מדוע ההצעה הזאת לא התקבלה?

עם מי מנסים קברניטי העיר וראש העיר בראשם להיטיב ומה "המומנט" שמנסים לייצר כאן, תוך הפעלת לחץ ולוח זמנים צפוף?

יחיאל לסרי – אם התכנית הזאת טובה כפי שהצגת במועצה – מדוע נראית מפוחד? לחוץ? אזהר ואומר – חושש? הרי איש ציבור שמעביר מהלך של תכנית שהיא טובה, לדעתו, לציבור ולעיר לא צריך לחשוש כלל וכלל. להיפך, אולי זה המקום להתגאות?

מדוע לא אפשרתם לקהל ביציע להניף שלטי מחאה? במה הם היו מצליחים לפגום בהצבעה?

מדוע לא קיימתם שיתוף ציבור אמתי ?

מה העניין להחליט החלטה הרת גורל לעיר ולתושביה בשבוע ש"חל בו" וציינו את תשעה באב? ישיבת הנהלת העיר הייתה במהלך תשעה באב. הציבור היה מצפה מאדם המגדיר עצמו "דתי" לפעול אחרת.

בנייה תוך דריסה של שטחים ירוקים תירשם בעיר לגנותכם לדראון עולם וכרגע יש 2 מקרים – בנייה בפארק בן גוריון (כבר עכשיו) והתכנון העתידי לבניה על שטח שהוא בחלקו פארק ברובע טו'.

אלון חסן בנאומו במועצה : "כולנו יודעים לאן הפרויקט הזה מכוון" – חבר המועצה היחיד שדיבר לעניין.

גבי כנפו – נדחק הצידה אתמול על ידי ראש העיר?

הרב ליברמן מאגודה – הצביע בעד

ככה נראית שמחה?

 

חברי האופוזיציה שהצביעו נגד תכנית הגג- "יכולים לישון טוב בלילה"

חלק מחברי הקואליציה שהצביעו בעד-

צבי צילקר – זכה לעדנה ולקולות עידוד מהקהל ביציע – 

משה בוטראשוילי – הצביע בעד- האם זה משרת את הקהילה הגיאורגית שבחרה בו? לא בטוח.

במקרה שפספסתם – סרטון ההצבעה לקול זעקות הקהל "לסרי הביתה"

ההצבעה עכשיו

‎Posted by ‎תמי אברהמי‎ on‎ יום רביעי 2 אוגוסט 2017

במקרה שפספסתם2 – נאומו של חבר המועצה אלון חסן- 

אלון חסן זועם על התכנית

‎Posted by ‎תמי אברהמי‎ on‎ יום רביעי 2 אוגוסט 2017

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים