חברת ועד עובדי עירייה מפצירה בעובדי עירייה להגיע לכנס בחירות של ראש העיר; תגובתה: "תגישו תלונה נגדי"

בשעות האחרונות, הגיעה למערכת 'אשדוד היום' הודעת וואטסאפ, לפיה חברת ועד עובדי עיריית אשדוד, מפצירה בעובדי עירייה להגיע לכנס פוליטי של ראש העיר, תוך חשש לשימוש אסור במעמדה, לכאורה

בשעות האחרונות, הגיעו למערכת 'אשדוד היום' צילומי מסך ממספר עובדות עירייה ולפיהן, חברת ועד העובדים מבקשת מהן ויש שאמרו אף מפצירה בהן להגיע לכנס פוליטי בראשות ראש העיר יחיאל לסרי. כידוע, חל איסור מוחלט על עובדי עירייה לעסוק בפוליטיקה ו/או להגיע לכנסים פוליטיים והגבול הוא ברור וחד משמעי.

שוחחנו עם אותה עובדת עירייה, שכאמור, אסור לה לעסוק בפוליטיקה והרי זו תשובתה:

"שיגישו תלונה נגדי! להרתיע נו די אף אחד לא פוחד ממני למה מי אני איזה שטויות". 

מעניין יהיה לראות מה תהיה תגובתו של אילן בן עדי – מנכ"ל העירייה בנושא.

היועץ המשפטי לממשלה הוציא עדכון לקובץ הוראות של פעילות מפלגתית של עובדי רשויות מקומיות בשנת 2012 וכך הדברים הכתובים בו, באופן מפורש למדי:

באשר לאיסורים העוסקים בשימוש בכוח המשרה ובכוח השררה לקידום מטרות זרות, לרבות פוליטיות, דומה, כי הפרתם נכללת במסגרת הדין הפלילי הכללי.
לגבי השתתפות בתעמולת בחירות לכנסת או בתעמולת בחירות בתחום רשות מקומית שבה מתקיימות בחירות, נקבע, בין היתר, איסור פלילי קונקרטי על עובד רשות מקומית, שהוא בעל סמכות מנהלית או תפקיד שכרוך בו מגע עם קהל, לקחת חלק בתעמולת בחירות לכנסת או לרשות המקומית.
המונח תעמולת בחירות אינו מוגדר בחוק, והוא מתפרש לפי מכלול הנסיבות, לרבות עיתויה ותכנה של הפעילות. כך, למשל, עובדי רשות מקומית אינם רשאים להרצות או לארגן חוגי בית לקראת הבחירות . 
עוד יודגש בהיבט הפלילי, כי תעמולת בחירות המתבצעת בשעות העבודה ותוך שימוש בנכסי או הרשות המקומית, עלולה להוות גם עבירה על הוראות סעיף (א') לחוק המפלגות.

אחריות משמעתית

פעילות של עובד רשות מקומית הסוטה מהמגבלות החלות עליו בעניין פעילות פוליטית, תהווה ,ככלל עבירת משמעת לפי סעיף כי עובד רשות מקומית אשם בעבירה משמעת אם "התנהג התנהגות שאינה הולמת את תפקידו" . 
בנוסף, הדגיש היועץ המשפטי לממשלה, כי האחריות המשמעתית יכול שתהיה רחבה יותר מהאיסור הפלילי. כך למשל, יכול שתוטל אחריות משמעתית על עובד ברשות מקומית העוסק בתעמולת בחירות, וזאת אף אם הדבר אינו נכלל בגדר האיסור הפלילי.

ממידע שהגיע למערכת 'אשדוד היום' ממטה בחירות אחד, תלונה הוגשה לוועדת הבחירות ולמבקר המדינה. 

 

אולי תתעניין ב...

עקב גל החום במד״א מזהירים: לא שוכחים ילדים ברכב

צוותי מגן דוד אדום טיפלו עד כה ב-124 בני אדם בכל רחבי הארץ, שסבלו ממכת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים