הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חברת המועצה ויינשטיין בתגובה לפנייה בנושא המלונות בחוף ״לידו״: ״לא נבחרתי לייצג אג׳נדה ירוקה״

תושבת העיר פנתה לחברת המועצה ויינשטיין בעניין הכוונה לאשר את תוספת בנייה למלונות על חוף לידו: ״אמרת שהילדים חשובים לך, אז מדוע את מוכנה להפקיר את חופי הים שהם הבילוי הזול ביותר?״, חברת המועצה וינשטיין בתגובה: ״לא נבחרתי לייצג אג׳נדה ירוקה״. הסיפור המלא כאן לפניכם

הרוחות מתלהטות סביב התכנסות ועדת המשנה לבניין עיר בעניין הגדלת כמות החדרים במלונות בחוף ״לידו״. שיחה פומבית, שהתקיימה בין תושבת העיר לחברת ועדת המשנה לבניין עיר, עוררה מחדש את השייח הקיים ואף רמזה אולי אפילו באופן נוקב על העמדה המצופה מחברי מועצה, אשר נבחרו על רקע הצהרתם לשמור על הסביבה הירוקה והחופית של אשדוד.

ועדת המשנה לבניין עיר תדון היום (שלישי) בבקשה להגדיל את כמות החדרים בבית המלון הנבנה על חוף ״לידו״ בכמות של כמעט פי שלושה מהמצב המאושר הקיים.

בכתבה, שפורסמה אתמול (שני) ב״אשדוד היום״, דווח על הכוונה של חברי ועדת המשנה לבניין עיר להכפיל את כמות החדרים במלון בחוף ״לידו״ בכמעט פי 3 מהכמות המאושרת נכון להיום.

ניתן לקרוא את הכתבה בלחיצת כפתור פה.

בת שבע גילין, תושבת העיר, פנתה לחברת המועצה סטלה ויינשטיין, החברה בועדת המשנה לבניין עיר בנושא בניית המלונות על קו חוף הים לידו, בזו הלשון:

שאלה לי אלייך סטלה את אומרת, שחשובים לך הילדים שלנו ושאת מבינה ילדים בלי כסף שעניים עד רעב. אני לא מבינה למה, אם כך, את לא דואגת לילדים שלנו באמת ומוכנה להפקיר את החופים שלנו שהם הבילוי הזול ביותר שהוא שווה לכל נפש למען עשירים? החופים שנעלמים כל יום יותר ויותר ועוד יותר יעלמו עם ריבוי האוכלוסין הצפוי בעיר שלנו? יש עצוב מילד שנדחף בין ילדים אחרים בצפיפות בזמן שהוא רואה איך חוף שעד עתה היה שלו הופך לחוף מרווח לעשירים בלבד? וכל זאת בניגוד לחוק ולתמא הארצי?

תגובתה של חברת המועצה סטלה ויינשטיין לעניין הפנייה:

ראשית תודה רבה על השאלה, אני שמחה לראשונה להתבטות בנושא. אתחיל ואחדד, שלצערי הרב השאלה יוצאת מנקודת הנחה שאינה נכונה. למלונות הילטון בפרט ולאף מלון באשדוד בכלל לא יהיה חוף פרטי. אני מבטיחה לעמוד על כך. כך שחופי אשדוד ישארו פתוחים לכולם. שני המלונות הללו קיבלו את זכויות הבניה לפני שנים רבות, והרבה לפני ששקלתי בכלל להיכנס לחיים הציבוריים. ולא ניתן לשנות את המרחק שלהם מהחוף, וזה לפי חוק זכויות הקניין. כך שאם נירצה או לא המלונות יבנו. אלו המלונות היחידים שלא עומדים בתנאי החוק החדש למרחק מחוף הים, וגם זה לא בסטייה משמעותית מהחוק. בע"ה, אחרי התנופה התיירותית וכל המלונות הנוספים שיבנו באשדוד, תישאר לילדי העיר רצועת חוף ארוכה, רחבה , ונוחה שעדיין תישאר רצועת החוף הארוכה ביותר במדינת ישראל. אבל הרשי לי לחזור לתחילת שאלתך. אני לא מסתירה והיום אף גאה בזה שיצאתי מאשפתות, במלוא מובן המילה, ילדה רעבה שאספה יחד עם אמא אוכל מאשפת חנויות בסוף יום. אני מבטיחה לך שבשונה מרבים אחרים אני יודעת עוני מהו. וכילדה ענייה לא עניין אותי לצערי הרב, גן המשחקים או חוף הים לשחק בו, אלא למצוא דרך להביא כסף לאמא והדאגה האינסופית אם אמא שלי תצא לעבוד היום או לא. ככה זה, ילדים רעבים מתבגרים מהר. הדאגה העיקרית שלי היום היא לפתח כמה שיותר מקומות תעסוקה בעיר, ומלונות מייצרים המון מקומות עבודה בכל הקטגוריות. הדאגה העיקרית שלי היא להפוך את אשדוד לעיר התיירותית ביותר שאפשר, כי תיירות משמעו המון מקומות עבודה והכנסה לעסקים בעיר,עם דגש על עסקים קטנים.
תראי,מעולם לא נבחרתי לייצג אג'נדה ירוקה כלשהי, נבחרתי לייצג ילדים, וילדים מתחת לקו העוני בעיקר. אני חושבת שבדאגה למקומות עבודה להורים שלהם, אני עושה זאת.
בכל אופן אני מאוד מודה לכם על מאבקכם, כי זה חשף בפני המון אינפורמציה חשובה, בנושא שפחות קרוב לליבי (איכות הסביבה וחופי הארץ), אך לצערי הרב במקרה זה אאלץ להסכים שלא להסכים איתכם.

רוני סאיג, אחד מראשי הנהגת מטה המאבק למניעת הבניה על חוף הים, הגיב כך:

מה שמעניין לדעת זה שחברת המועצה מודה שהיא אינה בקיאה בנושא, אך בה בעת מצטטת את ״דף המסרים״ מלון=תעסוקה.

ואנחנו במטה המאבק שואלים אם מלון ותיירות שווים תעסוקה ועל כך אין כל ׳ויכוח׳ מדוע חברת המועצה מתבצרת בקונספציה כי המלון ואילו שיבואו לאחריו חייבים להיבנות 70 מטרים מקו הים?! סטלה וינשטיין כחברת מועצה וחברת הוועדה לבניין ערים, הקובעת בנושאים אלו והשפעתה עלינו רבה, מצופה ומחויב מימך ללמוד כל נושא בטרם הצבעה עליו לאשורו ולעומקו.

נשאלת אם כך השאלה, מדוע כחברת מועצה *אינך מייצגת אינטרס ציבורי רחב יריעה הצופה אל פני העתיד, כאשר בידו האחת הוא דואג לפיתוח מנועי צמיחה תייירותיים ובידו השנייה כראוי מחברת מועצה, דואג לקיימות ושמירה על חופי הים של כולנו נקיים מבנייה כפי שקובע החוק? *

זיכרי סטלה היקרה, כי דף מסרים אינו מהווה עמדה. זכרי, כי עיניהם של אלפים מתושבי העיר נשואת אלייך היום ב 17:00 והן בוחנות את הצבעתך, הערב בועדת בניין ערים. *
ואנחנו חברי מטה המאבק חוזרים ואומרים: ״כן לתיירות, כן לפיתוח! לא להרס חופי הים של כולנו!״

בתמונה הראשית: הדמייה של בתי המלון כפי שפורסמה בעבר על ידי החברה לתיירות.

הפגנה ליד חוף ״לידו״

2 תגובות

  1. סווטלנה גאיבינוב

    גיברת ויינסטין עולה פיפי למוח. אם לא מטפלת בירוק אולי גם לא מטפלת באדום ( חולים,תאונותדרך) ואולי מטפלת בכחול ( פורנו) יש לה מטפלת בירוק= דולר אמריקה.
    מה זאת אומרת : לא נבחרתי בשביל ירוקים. זה להגיד עושים פיפי בים. היא חולירא רציני.

  2. סווטלנה גאיבינוב

    גיברת ויינסטין עולה פיפי למוח. אם לא מטפלת בירוק אולי גם לא מטפלת באדום ( חולים,תאונותדרך) ואולי מטפלת בכחול ( פורנו) יש לה מטפלת בירוק= דולר אמריקה.
    מה זאת אומרת : לא נבחרתי בשביל ירוקים. זה להגיד עושים פיפי בים. היא חולירא רציני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.