הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חברת המועצה ד״ר אפרת נאור-אוחיון מחזירה את הכבוד בטיפול בנושא הגיל הרך ומעניקה מענה מקצועי ומסור לפונים

חברת המועצה ד״ר אפרת נאור- אוחיון פעלה בנועזות כאשר החליטה מיד לאחר הבחירות לערוק מרשימת ״הלביאות״ וביחד איתה הגיעו כמעט כל יתר החברות, למעט חברת המועצה שרון מרק שנותרה על כסא סגנית ראש העיר די לבדה

הפעולה הנועזת הראשונה שד״ר נאור ביצעה ביחד עם חברותיה, העידה כבר מתחילת הדרך, כי מדובר באישה רצינית שהגיעה לעבוד למען הציבור ללא כחל וסרק.

ד״ר אפרת נאור משמיעה היטב את קולה, בעיקר בכל הקשור לנושאי הגיל הרך ומהווה מוקד מרכזי למענה לסוגיות מורכבות בתחום. אומנם בתום 20 חודשים תפנה את מקומה ד״ר נאור לבאה אחריה ברשימה ובתום 20 חודשים נוספים, נכיר חברת מועצה נוספת אבל אין ספק, כי ד״ר נאור משפיעה השפעה כבירה על סדר היום הציבורי ומעלה נושאים שבעשר השנים האחרונות לא עלו כלל לדיונים במועצה.

שאלנו את ד״ר נאור מספר שאלות לכבוד חול המועד והיא השיבה לנו.

כיצד הקורונה שינתה את שגרת היום שלך?

אומנם עבדתי עד היום, אבל כמו כולנו הילדות נמצאות בבית, ובלי עזרת סבא סבתא הקבועה. וצריך להיות יצירתים, לעבוד במשמרות, להכין ארוחות, שיעורי בית, זום ולא לשכוח לדאוג להורים המדהימים שלנו שדואגים לנו כל השנה.
זה אומנם שיבש את שגרת החיים (ולילדות דיי הפך את סדר היום), אבל מנסים להפיק את המיטב, לפצות על שעות שלא הספקנו להיות יחד עם הילדות, ללמוד, ליצור ולהכין. לצרוך פחות ובעיקר להעריך ולברך על הקיים.

עם מי חגגת את ליל הסדר?

חגגנו את ליל הסדר בפעם הראשונה בחיים בצורה מצומצת ביותר רק עם הגרעין המשפחתי.
תכננו להיות כל השבט המורחב, התרגשנו… אבל המציאות מחייבת אותנו לשנות את ההרגלים לטובת בריאות הציבור, להיות אחראים בשביל אחרים ובשביל המחר.

ולמרות הכל קיימנו את הפסוק:
"ושמחת בחגך והיית אך שמח".

מה לדעתך עלינו לקחת איתנו הלאה ביום שלאחר הקורונה?

עם ישראל ניחן בהומור, שמחה וערבות הדדית שלא ניתן לקחת ממנו בשום צורה. גם במצבים כאלה, מרגש לראות כל אחד בדרכו, נותן תורם (גם אם בסתר).
נלמד להעריך דברים, להינות מהביחד, להיות קשובים וסובלנים אחד כלפי השני, ולהבין שכולנו שווים וביחד בלי הבדל דת, גזע ומין. נבין שרק ביחד אנחנו יכולים להתגבר על כל מכשול.

האם לדעתך העולם ישתנה לחלוטין מעתה ועד שיימצא חיסון?

אני מאמינה ונוטה לקוות שהעולם ישתנה מעתה וגם עד אחרי שימצאו את החיסון.
למדנו על הגיינה יותר טוב, על שמירת הבריאות לא רק שלך אלא גם של האחר, על חשיבות המרחב האישי אל מול המרחב הציבורי.

שתפי אותנו בפרוייקט אחד מוצלח שלקחת על עצמך או שנטלת בו חלק והצליח במהלך תקופת הקורונה.

כממונה על הגיל הרך, לקחתי על עצמי להקים קבוצת ווטסאפ פתוחה לכל הורי העיר, בשיתוף גורמים חינוכיים מערוץ "הופ", בו נשלחות מדי יום רעיונות והפעלות לילדי הגיל הרך, זאת כדי לעזור להורים להעביר בצורה מיטבית את השעות הרבות בבית עם ילדיהם הרכים. כאמא אני מבינה את הקושי.
בנוסף, אנו דואגים להיות קשובים לילדי הצהרונים, להיות איתם בקשר ולדאוג למענה הולם להורים (כגון תשלומים וכדומה).

מסר אחד שלך איך לעבור את התקופה בצורה טובה יותר?

להיות רגועים וקשובים לסביבה, לנסות לשמוח. למצוא דרכים יצירתיות להתגבר על כל קושי, למשל לראות את סבא סבתא מרחוק, לצייר להם ציורים,ובעיקר להבין שלא תמיד הכל בשליטתנו.

ברגעים כאלה יש חשיבות מיוחדת לחברים ולקהילה שעוטפת אותך, ( קהילה לא פיזית בהכרח), מה שעוזר לי מאוד לעבור את התקופה הזאת הוא הקשר המיוחד והנפלא שנרקם בין כל חברות "המקומיות" וקהילת המקומיות- כולנו שם אחת למען השניה ברגעים שמחים וברגעים שפחות – זה כל כך הרבה מעבר לסיעה פוליטית, אלא משפחה של ממש. אז העצה שלי, תבחרו היטב את האנשים שלצידכם כי בהמון מקרים זה מה שעושה את כל ההבדל. (אוהבת אתכן חברות מקומיות שלי 🙂

תגובה אחת

  1. כל הכבוד לאפרת…עובדת קשה למען ילדי העיר ולא רק בתחום זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.