הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חברי הקואליציה הצביעו פה אחד כנגד ההצעה להקים ועדה בלתי תלויה לטיפול בכשלי ״רי-ווי״|פוליטיקה על חשבון חיי אדם?

בישיבת המועצה שנערכה אתמול (שלישי), הצביעו חברי המועצה מהקואליציה נגד ההצעה להקים ועדה בלתי תלויה לתיקון הבעיות על ציר הרצל. האם הצליחו להוכיח חברי המועצה החדשים, שהפוליטיקה הקטנה שווה להם, ככל הנראה, יותר מחיי אדם? אחרת איך אפשר להצביע נגד הצעה להקים ועדה בלתי תלויה שתשפר את המצב על ציר הרצל?

דו״ח מבקר המדינה החריף והכשלים החמורים שנכתבו בו בנוגע לפרויקט ״רי-ווי״, שיצא השבוע ילווה אותנו עוד הרבה זמן וממנו, אפשר ללמוד על ההתנהלות הקלוקלת של ראש העיר, מנכ״ל העירייה וגם חברי המועצה, שבזמנו הצביעו באופן אוטומטי מבלי לקבל את כל הפרטים והמידע הדרוש.

״חברי המועצה החדשים לא קשורים לפרויקט שהתחיל עוד בקדנציה הקודמת״, מיהרו לשגר מקרובים לחברי המועצה החדשים. אך האם הם עושים משהו על מנת לטפל בכשלים ששהדו״ח מצביע עליהם?

אתמול (רביעי) העלתה חברת המועצה הלן גלבר את ההצעה להקים ועדה בלתי תלויה למיפוי הבעיות וטיפולן על ציר הרצל. ועדה בלתי תלויה פירושה, שהתקציב עליה יינתן מחוץ לעירייה, כלומר שהיא תהיה בלתי תלויה בראש העיר או במנכ״ל מבחינת התקציב שיגיע אליה. הצעה פשוטה, זולה, טובה, שאם ראש העיר והמנכ״ל לא היו עסוקים בסיפורים עד כמה הפרויקט טוב ושבעצם אנחנו לא רואים את הטוב רק הם, כולם היו צריכים להצביע ״בעד״.

באופן מפתיע למדי ועל אף הצבעות מעוררות שאלות שהיו בעבר, החליטו כל חברי הקואליציה פה אחד להצביע נגד. כצנלסון וחבריו – שעמדו על המשמר וזעקו רק לפני מספר חודשים עד כמה הפרויקט לא טוב פתאום לא מעוניינים שתוקם ועדה בלתי תלויה? עשרה חברי מועצה חרדים מש״ס ואגודה – לא מעוניינים לטפל בנושא הרה גורל בעניין חיי אדם? ואיפה כל היתר? שרון מרק, שנראה כי כל מה שעניין אותה אתמול היה סיסמאות על בלוני הליום. חיי אדם? מה זה כבר משנה והרי מדובר בהצעה שהציעה, שוד ושבר, חברת אופוזיציה, הדגל האדום של המועצה, הלן גלבר. שאנחנו נתמוך בהצעה של גלבר? בחיים לא.

מתוך הזחיחות המעושה אשר ניבטה אתמול אצל חלק קטן מהחברים בישיבת מועצה שקטה מדי, עלה הרושם, שלא רוצים להפיק לקחים מדו״ח מבקר המדינה החמור ולא רק זה, אלא שתוקפים אותו על מסקנותיו. האם מישהו בעירייה באמת מתעניין בחיי אדם ובדרכים להציל אנשים? ואם כן, מדוע הצביעו חברי המועצה מהקואליציה נגד הצעה שאמורה להיטיב עם התושבים ? עד לאן פוליטיקה קטנה יכולה להגיע?

מהנדס בשם עבדאללה דיבר בפאן המקצועי בשם ראש העיר ואמר, כי הנתיבים על ציר הרצל נבנו צרים בכוונה, כדי לגרום לנהגים להאט. עוד ציין עבדאללה, כי קיימות שיטות נוספות להאט את התנועה כמו: מעברי חציה מרוצפים, באמפרים ועוד שיטות שכרגע לא רואים אותן על ציר הרצל ואולי מתוכננות לעתיד. מצרים נתיבים כדי לגרום להאטה בתנועה? דבר חדש כנראה בתכנון כבישים, שלא ידענו קודם.

גלבר ציינה בדבריה, כי מסקר שנעשה לפני הקמת הפרויקט עלה, כי בממוצע, על ציר הרצל היו כ-40 הולכי רגל ביום בסך הכל משום שההתנהלות התחבורתית של תושבי המקום נעשית מתוך הרבעים, שהרי גב הבניינים נמצא על הרצל.

״עם התוספת של תחנות האוטובוס צפויים להיות שם עוד אנשים ומכאן, חלילה וחס, תאונות נוספות, פצועים ואולי אפילו הרוגים. אני לא רוצה שנחכה שיהיו 21 הרוגים כמו בפתח תקווה וגם לא 5 וגם לא 1״, אמרה גלבר אך הצעתה נדחתה ברוב קולות ובאופן המעורר שאלות ותהיות.

אולי תתעניין ב...

שוב עבודות בכביש- הפרטים המלאים על החסימות המתוכננות⚠️

רחוב ז׳בוטינסקי נסגר לתנועה, מה שמקשה את האפשרות להכנס לסטאר סנטר, עקב עבודות בכביש תאגיד …

3 תגובות

  1. בבית שאן אפשר להקפיא ארנונה אצלנו עתירי הממון אשדוד מעלים בלי ועדת חקירה מה קרה אתם בטוחים בעצמכם נדבקתם לכיסא שפנים.

  2. יש לי תחושה שכספי הארנונה הולכים לקבלנים בשירות העירייה.
    יש לי תחושה כי פקחי העירייה לא בודקים את העבודה ואת ההוצאות ואת ההתנהלות של הקבלנים החיצוניים. הרבה כסף משלמת העירייה תמורת מעט שירות.
    אין צורך להעלות ארנונה, יש צורך להתיעל

  3. בושה וחרפה שככה הנציגים שבחרנו תוקעים לנו סכין בגב. חרדים לא משלמים כמעט ארנונה ולנו מעלים את הארנונה שנה אחרי שנה. אפילו אשדודים ולביאות הצביעו בעד שלא לדבר על סניה והאנשים שלו שממש לא דואגים לתושבים אלא דואגים לכיסא לפני הבחירות כולם היו במחאה וצעקו שהשלטון רקוב ועכשיו הם חלק ממנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.