הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

חברי הקואליציה הצביעו בעד העברת תקצוב לעמותת מ״ס אשדוד

בישיבת מועצת העיר הראשונה שהתקיימה אתמול (רביעי), הצביעו חברי המועצה על תבחינים המעוררים תהיות בנוגע לתקצוב עמותה.

חבר המועצה היחיד שהסב את תשומת הלב לתבחינים המוזרים מעט, היה ד״ר אלי לחמני, אשר שאל שאלה אחת לפני ההצבעה: איזו עמותה תעמוד בקריטריונים הללו? התשובה היתה יחידה ובודדת: מ״ס אשדוד. מופתעים? תודו שכן. רק לפני כחודש הסתיימה מערכת הבחירות וכבר, כל האצבעות שחשבנו שיפעלו רק למען הציבור, מונפות למעלה אולי אפילו בלי ממש לדעת מה משמעות ההצבעה.

היטיב לספר את מה שאירע אתמול ד״ר לחמני בעמוד הפייסבוק:

תושבים יקרים,

אמש למדנו מהי דרכה של פוליטיקה ובעיקר למה הציבור מואס בפוליטיקאים.

כבר בישיבה הראשונה של מועצת העיר, עירית אשדוד "הינדסה" תבחין מוזר מאוד על מנת לתקצב בעוד דרך את העמותה שבשליטתו המוחלטת של ג'קי בן זקן: קבוצת מ.ס אשדוד – ויצרה תקצוב מיוחד תחת המעטפת של עמותה לחינוך למצוינות שפועלת באשדוד בתנאי פנימיה.

כל הקריטריונים הותאמו להפליא רק לפנימיה המכונה "האקדמיה לספורט" של ג'קי בן זקן, הפועלת בתוך קבוצת מ.ס אשדוד.

שאלותיי – האם משרד החינוך מכיר את הפעילות ה"חינוכית" של אותה עמותה למצוינות, מה אמות המידה להכרתה ככזו ומדוע, למרות שאותה אקדמיה גובה כספים רבים מהילדים המשתתפים עדין זכאית לתקצוב –
נותרו באוויר – והרי ברור לכולם שזו עוד דרך להעביר כספי ציבור לעמותה המתנהלת לדעתי כעמותה פרטית מאוד.

על מנת להדגיש את האבסורד: בתקצוב האמור בפני חברי המועצה הנכנסים, שאלתי באופן מפורש מי העמותה היחידה שנהנית מתקציב זה. המענה שניתן והיה ברור כשמש: עמותת מ.ס אשדוד.

כל חברי המועצה שדיברו גבוהה גבוהה על שקיפות, ניקיון כפיים ונגד שחיתות שלטונית ערב הבחירות ומיהרו להיכנס לקואליציה – לאף אחד מהם לא רעדה היד – ואף אחד מהם לא היסס להרים את היד בעד תקצוב זה.

ואני תוהה: האם זו דרכה של הפוליטיקה?האם זו דרכם של מתמודדים הרצים בסיסמאות נבובות למצוא חן בעיני הבוחרים ויום לאחר מכן בוחרים במנעמי השלטון – ומוכיחים כי התחייבויות לציבור לא שוות את ערך הנייר עליו נרשמו?

התשובה, כך נראה, נמצאת בתוצאות ההצבעה.

נבחרתי למענכם, אלחם למענכם
סופשבוע חמים ושהצדק ייצא לאור!

שלכם ובשבילכם, אלי לחמני

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.