הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

זלזול בחיי אדם: לאן נעלמו מעברי החציה ברובע ג'?

רובע ג' – הזנחה שאין לה סוף. הפעם, הסיור שלנו התמקד במעברי החציה המחוקים ברובע אולי הכי עמוס מבחינת תנועה רגלית של אנשים ושימוש אינטנסיבי בתחבורה ציבורית ממנו החוצה ואליו.

כידוע, רובע ג' לא נכלל כלל בפרויקט התחבורה "רי-ווי". הכבישים בתוכו לא שופצו, לא נבנו נתיבי תחבורה ציבורית לא בתוכו ולא אליו.

אלא שרבע מיליארד שקלים (250 מיליון ש"ח) ועוד כמה עשרות מיליונים מהתקציב העירוני,כפי הנראה, אינם מספיקים על מנת לדאוג לתושבי רובע ג' לחצות בבטחה את הכבישים.

מדוע לעסוק בנושאים הקשורים לחיי אדם אם אפשר לקטוף "פרסים" ללא מאמץ?

סיור ברובע ג' הציף בפנינו תמונה קשה מאוד, לפיה מעברי החציה ברובע כמעט שאינם נראים. האם מישהו חוסך צבע על חשבון חיי אדם? האם חייהם של תושבי רובע ג' שווים פחות מתושבים ברבעים אחרים? ובכלל, מי עורך את החלוקה של התקציב לצביעת הכבישים בעיר? לפי איזה היגיון מחליט אותו אדם לצבוע במקומות מסוימים באופן תדיר ובאחרים פשוט להזניח?

נדגיש, כי מדובר בחיי אדם ולא פחות מזה. רובע ג' הינו רובע גדול, מלא באוכלוסיה ובתוכם ילדים אשר חוצים,לא פעם, את הכבישים בגפם.

מדוע מגיעה להם הזנחה שהיא לא פחות מפושעת?

תגובות לכתבה:

פנינו לעיריית אשדוד והיא סירבה להגיב על הדברים הקשים.

פנינו לחברי המועצה אשר ברובע ג' נמצאת עיקר התמיכה בעבורם: מאיר בן סימון/ש"ס; הרב מרדכי ליברמן/אגודת ישראל – לא העבירו את תגובתם עד לרגעים אלו וככל שיעבירו, הרי שתגובתם תפורסם במלואה.

תגובת הרב עזרא שור/אגודת ישראל –  "בודק ומטפל". 

צילום: מערכת "אשדוד היום"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.