הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

זו טבלת תשלומי ההורים שאושרה ע"י ועדת החינוך של הכנסת|לגזור ולשמור

שימו לב הורים יקרים! זו כתבה שאתם חייבים לגזור ולשמור* אושרה טבלת תשלומי ההורים רשות וחובה, אשר ניתן לגבות בבתי הספר של ילדינו. ועדת החינוך של הכנסת אישרה את טבלת תשלומי ההורים לתשע"ט

בשנה הבאה : משרד החינוך יסבסד את סל התרבות עבור ילדי א'-ב'. המשמעות: הפחתה בסך 100 שקלים

ועדת החינוך של הכנסת אישרה אתמול, יום ג', את טבלת תשלומי ההורים לשנת הלימודים תשע"ט. המתווה שהציג משרד החינוך אושר, בהתאם לטבלאות המצורפות.

שימו לב, כי טבלת התשלומים הזו כוללת את השאלת ספרי הלימוד (שלא כמו בטבלאות המחולקות להורים מדי שנה אשר אינן כוללות את השאלת הספרים):

תשלום החובה יישאר ללא שינוי. ביטוח תאונות אישיות לתלמידים יהיה בסך 49 שקל, עבור כל שכבות הגיל.

תשלומי רשות:
▪סל תרבות: בוטל עבור כיתות א-ב'. ביתר שכבות הגיל אין שינוי ביחס לתשע"ח.
▪ השאלת ספרי לימוד, מסיבות סיום ומסיבות כיתתיות, טיולים ושל"ח: ללא שינוי ביחס לתשע"ח.
▪ ארגון הורים ארצי, וועד הורים יישובי: 1.5 שקל לשנה לתלמיד – ללא שינוי ביחס לתשע"ח.
▪ השתתפות הורים בעלות ההזנה מכוח חוק ארוחה יומית לתלמיד: סבסוד דיפרנציאלי, החל מסבסוד מלא של משרד החינוך, ועד תשלום של 70 אגורות למנה להורים – בהתאם לרמת ההכנסה המשפחתית.
▪ תל"ן: אין שינוי ביחס לתשע"ח.

כדי להשלים באופן נכון את טבלת תשלומי ההורים, יש צורך להרחיב את נקודת המבט ולקחת בחשבון שורה של מהלכים שמקדם משרד החינוך, בהובלת שר החינוך נפתלי בנט, כדי להפחית את נטל התשלומים על ההורים.

בשנת הלימודים הבאה ימשיך המשרד ליישם ולהרחיב את תכנית הצהרונים, בתי הספר של החגים (חנוכה ופסח), בתי הספר של החופש הגדול, סייעת שנייה, צמצום מספר התלמידים בכיתה, חוג חינם לכל ילד (בצפון, עבור יוצאי אתיופיה, ובמגזרים הערבי, הבדואי והחרדי) ושיעורים פרטיים חינמיים ברשת.

אם בשנת הלימודים תשע"ז השקיע משרד החינוך כשישה מיליארד שקלים אך ורק בתכניות מרכזיות שמקלות על נטל תשלומי ההורים, הרי שבשנת הלימודים הנוכחית סכום זה צמח ביותר מ-600 מיליון, ובשנת הלימודים תשע"ט הוא כבר יגיע ל-7.632 מיליארד שקל.

מנקודת מבט של משפחה ממוצעת, באשכול למ"ס 4, עם ילד בגיל 3 וילד, נניח, בכיתה ב', אם ניקח בחשבון חיסכון בסך 300 שקלים בזכות התכנית להשאלת ספרי לימוד, חיסכון בסך 1,000 שקלים בזכות בתי הספר של החופש הגדול, חיסכון בסך 1,120 שקל בזכות בתי הספר של החגים, חיסכון בסך 7,776 בזכות חינוך חינם בגיל 3, וחיסכון בסך 10,300 שקלים בזכות הצהרון המסובסד, הרי שמשפחה כזו תחסוך 20,226 שקלים בשנה.


הרחבת תכניות המשרד להקלת נטל תשלומי ההורים:
השתתפות תלמידים בבתי הספר של החופש הגדול: הוספת עוד כ-19,000 תלמידים.
חוג לכל ילד: הוספת עוד כ-13,000 תלמידים.
השאלת ספרי לימוד: בשנת תשע"ט יצטרפו עוד 100 בתי ספר.

הטבלאות באדיבות משרד החינוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.