זועקים גם בבית המשפט: הוגשה עתירה לביטול החלטת מועצת העיר לבניה ברובע טו'

376 תושבי העיר אשדוד הגישו היום (חמישי) עתירה מנהלית בבקשה לבטל החלטות אשר התקבלו על ידי חברי מועצת העיר וועדת המשנה לבניין עיר, לפיה בלב שכונת הווילות ברובע טו', ייבנו מספר מגדלי ענק אשר יאכלסו 750 דירות.

 

העתירה מבטאת את זעקתם כנגד ההחלטה, שהינה חסרת תקדים, ואשר התקבלה, לדעתם וכפי הכתוב בעתירה, בניגוד מוחלט לכללי המינהל התקין.

"ההחלטה חורגת באופן קיצוני ממתחם הסבירות המצופה מרשות מנהלית, נעדרת תשתית עובדתית ראויה, אינה מאוזנת ונעשתה מבלי שנשקלו מלוא השיקולים הנדרשים בטרם קבלתה וחורגת מעיקרון חוקיות המנהל. משכך, ההחלטה מהווה פגיעה קשה בהוראות הדין ובכללי המינהל התקין המצופים המצופים מרשות ציבורית", כך נטען בעתירה המנהלית אשר הוגשה היום, חמישי, 15 בפברואר 2018.

תושבי העיר הגישו את העתירה המנהלית על ידי עו"ד ברק קינן או עו"ד מידן שוקר ממשרד עורכי הדין מ.פירון ושות'.

עיקר הטענות

בעתירה מנהלית אשר הוגשה היום (15/2/18) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נטען, כי מהרגע בו נודע, כי הקרקע ברובע טו' היא קרקע בבעלות העירייה אשר הופקעה לטובת הציבור, היה על מועצת העיר לבחון את עניין מסירת השטחים לרשות מנהל מקרקעי ישראל תוך בחינת מלוא השיקולים הרלוונטיים וקבלת האישורים הנדרשים בדיון. משלא עשתה כן, הרי שהפרה את חובת תום הלב וחובת ההגינות החלה עליה כרשות מנהלית.

מה מבוקש בעתירה?

במסגרת העתירה, מבקשים העותרים מבית המשפט לבטל את ההחלטה של מועצת העיר אשר התקבלה ב-3 בינואר 18 ובמסגרתה הוחלט לאשר את העברת הקרקע בשטח של כ-62 דונם  ברובע טו' המצוי בבעלות עיריית אשדוד לידי רשות מנהל מקרקעי ישראל.

בנוסף, מבקשים תושבי העיר בעתירתם, לבטל את החלטת מליאת ועדת בניין העיר המקומית מתאריך 25.6.17 להמליץ על הפקדת התכנית, באשר התבססה לדעתם על נתונים מטעים, שכן המשמעות הנגזרת של ביטול החלטת המועצה היא גם ביטול החלטת המליאה.

מערכת "אשדוד היום" תמשיך לעקוב מקרוס ולסקר לטובת הציבור הרחב את התקדמות העתירה.

מייל של הגב' עמליה אברמוביץ' מרשות מנהל מקרקעי ישראל למנכ"ל העירייה אילן בן עדי 23 בנובמבר 2017:

חלק מתמלול הישיבה אשר התקיימה ב-25/6/17:

עיריית אשדוד לא העבירה את תגובתה וככל שתעביר הרי שזו תפורסם במלואה.

אולי תתעניין ב...

שלושה פצועים בתאונה בין אוטובוס לרכב פרטי

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב יצחק הנשיא פינת הרב לוין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים