וקאנטרי-אין: ״עוד שבת עברה בשקט, גם דביקה וגם חונקת״| דרך-ארליך: ״עובדים בשקידה״

שבת נוספת חלפה על תושבי העיר ללא קאנטרי קלאב, כפי שקיים בעיירות פיתוח ובערים קטנות שכנות כדוגמת: יבנה ואפילו רהט. נחיל מדוזות עצום הותיר את מי הים די ריקים מתושבים, אשר העדיפו להשאר על החופים מבלי להכנס לים ובכך נמנעו מצריבות ועקיצות. ההבטחות של כצנלסון רבות ומעודדות אך כיום, כשבעה חודשים לאחר הבחירות ניתן להבחין, כי רובן לא באות לכדי מימוש או לפחות פתרון הבעיות לא נראה באופק.

כמה זמן ייקח להקים את הקאנטרי מהריסותיו?

אומנם כצנלסון העלה רשומה בעמוד הפייסבוק שלו בינואר 19 ובה הבטחות למכביר כגון: קאנטרי, סינמה סיטי, פתרון למבקרים בשבת בפארק אשדוד ים (שכבר נחל כשלון מאז ונסגר) ודיור לצעירים. מבנה הסינמה סיטי אכן יצא לדרך אך בקשר לשאר הבטחותיו של כצנלסון נמתין ונראה אם יבואו לכדי מימוש. עם זאת נציין, כי בעניין הקאנטרי לא זכינו אפילו לשמוע את קולו של ראש העיר או מי מהסגנים האחרים, לפחות לא מתחילת הקדנציה. האם באמת מעוניינים להקים קאנטרי?

קובי אוז כתב והלחין את השיר, בביצוע של להקת ״טיפקס״, אשר היטיב לתאר את תחושותיהם של תושבי ותושבות העיר אשדוד על ילדיהם, שכל מבוקשם בשבת הוא לרחוץ במי בריכה עירונית או, לחילופין, לשהות בקאנטרי בסדר גודל של עיר גדולה, המעניק מגוון שירותים לתושבי העיר.

עוד שבת
עוד שבת עברה בשקט
גם דביקה וגם חונקת
עוד שבת יפה של קיץ
שוב עברה לי בלעדיך

במשך שנים רבות מובטח לתושבי העיר, כי הקאנטרי קלאב, הממוקם ברובע יג׳ ייבנה ויחל לשרת את תושבי העיר, כנהוג ברחבי הארץ. משום מה, מיליונים רבים ירדו לטמיון וגם עכשיו, בתקציב 2019, 300 אלף שקלים הוקצו לטובת ״שמירה על הקאנטרי ברובע יג׳״, הקצאת תקציב הזויה, אשר עליה התקומם יו״ר האופוזיציה, ד״ר אלי לחמני, ללא הועיל. כמה זמן עוד יעבור עד שיזכו תושבי העיר לשחות במי הקאנטרי? כמה דורות עוד יעברו באשדוד ללא אפשרות לרחוץ בבריכה עירונית ראויה? כמה כסף עוד יישפך מכספי הציבור על פרויקט הקמת הקאנטרי?

בישיבת מועצת העיר ביוני 19, הפתיע מנכ״ל עירייה מר אילן בן עדי והודיע לנוכחים על כשלון המשא ומתן בהקמת הקאנטרי בעיר. באופן מפתיע ומבלי שהנושא כלל עלה לסדר היום במועצה או על ידי שאילתא, מסר המנכ״ל את הודעתו והדבר עורר התרפקות על ימי הקאנטרי הרחוקים בעברה של אשדוד. סיפור כשלון הקמת הקאנטרי לא מרפה וחברי המועצה יצטרכו להראות לציבור על מאמציהם בעניין הקמתו. 

כשלון הקמת הקאנטרי

כשלון הקמתו של הקאנטרי קלאב באשדוד צורב בזכרונם של רבים מתושבי העיר, אשר בילדותם, נהגו לבלות את חודשי הקיץ החמים בבריכת הקאנטרי הזכורה לטוב ואילו הם לילדיהם לא מצליחים להעניק את אותה החוויה בעירם. 

קריאות נואשות של רבים מתושבי העיר על אוזלת היד של ערייית אשדוד בעניין כשלון באי הקמתו של קאנטרי ראוי בעיר המונה כרבע מיליון תושבים. גם הקיץ, תושבי העיר אשדוד ייאלצו לצאת מחוץ לעיר לא רק לצרכי עבודה ופרנסה אלא גם גם לצורך בילוי בבריכה ראויה. באותה נשימה, נציין לחיוב את עיריית אשדוד על שיפוץ משמעותי ביותר בבריכת בית לברון הותיקה אך אין הדבר מהווה תחליף ראוי לקאנטרי המעניק שירות מלא הכולל בריכה, חוגים, שירותי ספא ובילוי. 

חברת המועצה הגבר הלן גלבר, שלחה מכתב ליועץ המשפטי של עיריית אשדוד עו״ד רוני עמיר ובתוספת עותק לראש העיר וליועץ המשפטי לממשלה אודות כלשון הקמתו של הקאנטרי בעיר.

עוד הוסיפה גלבר: 

"סיום העבודות והפעלת הקאנטרי עמד לפתחו של ראש העיר לסרי במשך שתי קדנציות מעל 10 שנים. 

לא יתכן שבעיר בעלת ולמעלה מרבע מיליון תושבים לא יהיה קאנטרי פעיל בעוד ששכננו מגן יבנה, יבנה והסביבה נהנים מקאנטרי קלאב כבר שנים רבות. 

זהו כשלון נוסף לצערי, הניסיון לעכב ולהעביר את האחריות חפ"א הלוך- וחזור  הינו נסיון כושל שכל מטרתו בגדר תעלומה שתתברר לציבור בהקדם. 

האחריות לפתיחת הקאנטרי מוטלת על ראש העיר שהבטיח מספר פעמים  שבקרוב  הקאנטרי יפתח , פעם מעל דפי העיתון ובפעם בחוברת בחירות ובפעם במועצת העיר. לאור זאת , סיום העבודה והפעלת הקאנטרי חייבת להתקבל על ידי נבחרי הציבור במועצת העיר בלבד".

בינואר 2019 הבטיח סגן ראש העיר שמעון כצנלסון , כי יוקם קאנטרי בעיר. כחצי שנה לאחר החלפתו אנו עדים לכשלון המהלך, שוב, וכפי שציין בן עדי בדבריו. האם כצנלסון יעמוד במילתו לבוחריו? 

להלן רשומה שהעלה כצנלסון בינואר 2019:

תגובתו של יו״ר חפ״א, עו״ד חנוך דרך-ארליך:

״חפ״א קיבלה לידיה בחזרה את קידום הקאנטרי באשדוד לפני כחודש. מאז, החברה עובדת בשקידה רבה על הפרוייקט הסבוך וקידומו לטובת התושבים״.

עיריית אשדוד טרם העבירה את תגובתה.

תמונה מתוך pixabay

אולי תתעניין ב...

אילן בן עדי זוקף לעצמו הישגים ובורח מביקורת| סיפורו של אתרוג

קיצוץ משמעותי, מסתמן, בחלוקת התקציבים למחלקות עירייה השונות צפוי בשנת 2020, זאת בצל דו״ח מבקר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים