הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

התמונה החינוכית נחשפת: 69 בתי ספר חרדיים מול 41 בחינוך ממלכתי

התמונה החינוכית בעיר אשדוד מעוררת דאגה. באין ניסיונות לצעוד קדימה, לעבר המצויינות, סובלת מערכת החינוך מעמידה במקום והשנה גם רגרסיה באחוז הזכאים לתעודת בגרות

העיר אשדוד הינה עיר חזקה מבחינה כלכלית ולא בכדי עיריית אשדוד זוכה בפרסי ניהול כלכלי שונים. האם מתקיימת השקעה מיוחדת בתחום החינוך? התחושה הכוללת הינה, כי מערכת החינוך צועדת במקום או כדברי הפקודה הצה״לית: ״במקום דרוך״. הירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות השנה הינה בבחינת אור אדום בוהק לקברניטי העיר, שכן באם לא יעסקו בקידום מערכת החינוך, הרי שירידה נוספת צפויה להיות במערכת החינוך בעיר. מערכת החינוך הינה בבחינת שם כולל לטובת ילדינו.

מבחינת תקציבי החינוך נראה, כי עדיף להיות תלמיד בבית ספר ממלכתי-דתי בעיר, שכן זו המסגרת החינוכית אשר זוכה לתקציבי החינוך הגבוהים ביותר (23,509 ש״ח) אל מול החינוך הממלכתי (22,537 ש״ח) כאשר בניגוד לדעת הקהל הבלתי מבוססת, תלמידי החינוך החרדי זוכים להשקעה הנמוכה ביותר ובהפרש גדול מכל היתר (14,626 ש״ח). האם מדובר במגמה של מנהל החינוך בעיריית אשדוד להוביל את מערכת הממלכתי- דתי קדימה על חשבון יתר סוגי הפיקוח בבתי הספר?

אשדוד לא תהיה בני ברק?

היה מי שהתהדר בסיסית הקמפיין הזו, אך הנתונים מראים אחרת. על פי הנתונים הרשמיים של משרד החינוך, מרבית בתי הספר בעיר הינם בפיקוח חרדי. 69 בתי ספר חרדיים אל מול 41 ממלכתי ו-22 ממלכתי-דתי. גם בגני הילדים יש רוב למגזר החרדי (239) אל מול הזרם הממלכתי (187) והממלכתי-דתי (81).

מבחינת ההשוואה ברמה הארצית נראה, כי אשדוד שונה מהממוצע הארצי בתחום החינוך החרדי – 39.1% מול 18.22% ברמה הארצית; וכן בחינוך הממלכתי באשדוד 47.02% אל מול 68.09% ברמה הארצית. אין ספק, כי נתון זה הינו נתון בצמיחה.

האם ילדינו, הלומדים במערכת החינוך העירונית, מעניינים את הנהגת העיר הנוכחית? סביר להניח שכן, אך דרושה תכנית חינוכית מקיפה לפתרון הבעיות הקיימות והצעות המערכת כולה אל עבר המצויינות. רענון בבעלי התפקידים הבכירים העוסקים בחינוך הינו מחוייב המציאות וכפי שבכדורגל, מאמן שלא מביא את ההישגים המצופים מתפטר|מפוטר לאלתר, כך גם וחמור יותר צריך להיות במערכת החינוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.