התושבים התעקשו והמבנה המתחזה לסוכה פורק| שווה קריאה

המבנה המתקרא 'סוכה', שנבנה ברובע טו' באישון ליל ועליו דיווחנו ביום שישי בבוקר, פורק באופן מלא על ידי נציגי עיריית אשדוד. סיפור מקסים על מעורבות חיובית של תושבים ופנייתם למערכת 'אשדוד היום', שהובילה להישג משמעותי ומניעת השתלטות של זרים על שטח עירוני בייעוד לגן ילדים. שווה קריאה.

 

ביום חמישי האחרון (21/9/18), בשעות אחר הצהריים, הבחינו דיירי רחוב תל חי בחומרי בניין אשר הונחו על הקרקע, שייעודה, ככל שידוע לנו, הוא בעבור גן ילדים. בירור קצר, שערכו תושבי הבניינים במקום הוביל לטענה של העובדים, כי מדובר בהקמת סוכה לכבוד חג הסוכות. האומנם?

נציין, כי מדובר בחומרי בנייה, אשר עלותם נאמדת בכעשרות אלפי שקלים ובכל אופן, יקרים בהרבה מחומרים של סוכה זמנית, כיאה לחג הסוכות. 'הייתכן שמשקיעים סכומים כל כך גבוהים בבניית סוכה, שאמורה להתפרק בעוד כשבוע?', שאלו את עצמם התושבים והתשובה הייתה די ברורה להם.

האם יתכן, כי עיריית אשדוד אישרה בקריצה את הקמת המבנה הלא חוקי הזה בסמוך לחג הסוכות, במטרה לטשטש את הנעשה? התשובה היא לא באופן חד משמעי, שכן אילן בן עדי/מנכ"ל עיריית אשדוד הגיע למקום בעצמו, עם צוות פקחים ואכן ניתנה הוראה לפרק.

ביום שישי בבוקר, הגיע מנכ"ל עיריית אשדוד אילן בן עדי לשטח עם צוות פקחים ונראה, כי ניתנה הוראה שלו לפרק את 'הסוכה'. לפי מיטב ידיעתנו, כאשר בן עדי רוצה משהו – הוא גם דואג שיתקיים ולכן לא מן הנמנע שהמבנה המתקרא 'סוכה' יפורק לאלתר. ואכן כך היה. בתוך כשעה, המבנה המתקרא בשגגה 'סוכה' פורק, אחר כבוד, וכל ניסיונות מארגני הבניה להבטיח את פירוקו בתום חג הסוכות, עלו בתוהו.

ידוע, כי לראש העיר קיימת סמכות לחתום על צו הריסה לכל מבנה לא חוקי באשר הוא, אם וכאשר הוא חותם עליו בתקופה של עד 90 יום מיום שנבנה.

בן עדי בשטח ביום שישי בבוקר:

 

יום חמישי האחרון, אחר הצהריים, ברחוב תל-חי:

 

 

'סוכה' ומגדל ברובע טו', בוקר יום שישי:

השטח חזר לייעודו המקורי וכך הוא נראה הבוקר (ראשון):

אולי תתעניין ב...

גיבור היום: קובי לויטן נפצע כאשר זינק לעבר ילדה והציל אותה מפגיעת רכב קשה

כונן מד"א-הצלה דרום הגן על ילדה מתאונה ונפצע כונן מד"א-הצלה דרום קובי לויטן הבחין הערב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים