הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

התהפך עם רכבו בדרך לקבר רבי שמעון בר יוחאי ויקבל פיצוי של מיליון שקלים

תאונת הדרכים הקשה שעבר גבר כבן 40, בדרכו לקברו של רבי שמעון בר יוחאי, גרמה לכנותו בשיעור של 35%. בתביעה שהגיע נחתם הסכם פשרה על סך של מיליון שקלים פיצוי

גבר כבן 40 שהתהפך עם רכבו בדרך לביקור בקיברו של רבי שמעון בר יוחאי במירון, זכה לפיצוי של מעל מיליון ₪, למרות שהנכות שנקבעה לו עומדת על 35% בלבד. כך עולה מהסכם פשרה שנחתם עם חברת הביטוח שומרה, בעקבות תביעה שהוגשה באמצעות עו"ד דותן לינדנברג, לבית המשפט המחוזי מרכז, נגד חברת הביטוח שבטחה הרכב.

חברת הביטוח שומרה ביקשה בכתב ההגנה לדחות התביעה על הסף, בטענה כי התאונה לא קרתה בדרך לקברו של הצדיק, אלא בדרכו לעבודת שיפוצים בצפון הארץ.

מהתביעה עולה כי לפני כשלוש שנים בשעה שנסע עם רכב מסוג קיה, התהפך בכביש 22 ופונה לבי"ח רמב"ם כשהוא מורדם ומונשם לאור פגיעה רב מערכתית. כתוצאה מהתאונה אובחן כי הוא סובל מדימום ונזק מוחי, שבר בשתי חוליות בגב ומצלקת במרפק שמאל.  

מומחה אורתופדי שמונה ע"י בית המשפט קבע בחוות דעתו כי הוא סובל מנכות לצמיתות בשיעור של 10  אחוזים בגין שבר בשתי חוליות בגב וכי בבדיקת עמוד השדרה נמצאה הגבלה קלה ביישור הגב. מומחה מתחום הנוירולוגיה שמינה בית המשפט, קבע לו נכות לצמיתות בשיעור של 25 אחוזים לאור ליקויים בתחום הזיכרון, החשיבה והלימוד שהתבטאו גם בקושי בשטף המילולי ובקריאה. 

בא כוחו עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות ניזקי גוף, טען בתביעה כי מאז קרות התאונה, האיש לא שב למסלול עבודה וכי הפגיעות הקשות מהן הוא סובל, כתוצאה ישירה מהתאונה, ילוו אותו כל ימי חייו ויטילו צל כבד על יכולתו להשתכר בעתיד ולנהל חיים תקינים ונורמליים.

הוא תבע מבית המשפט לפסוק לו פיצוי עבור הפסדי שכר, אובדן זכויות סוציאליות ופנסיה, כאב וסבל, טיפולים רפואיים  ועזרת צדג'.

חברת הביטוח שומרה טענה כי הביטוח הלאומי קבע לו נכות כללית לצמיתות בשיעור של 25 אחוזים בלבד וכי אין כל מגבלה תפקודית.

כאמור במסגרת הסכם פשרה, שנחתם בימים אלה, נקבע כי אין מדובר בתאונת עבודה וכי חברת הביטוח שומרה שבטחה הרכב, תעניק לו פיצוי כולל של כמיליון ₪. יצוין, כי בשיעור נכות של 35%, מקובל לפסוק פיצוי נמוך יותר, אבל הפשרה נסמכת על כך שהנכות אכן משליכה על תפקודו.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.