הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

השטח בוער – לסרי בלחץ

כידוע, לסרי הוא ראש העיר של אשדוד משנת 2008. במשך כל כהונתו, 9 שנים כבר, שדלתו של ראש העיר סגורה לפניות הציבור, לקהל או למפגשים עם תושבי העיר.מה הסיבות שלו,אם כך, להפציץ אותנו בפוסטים בפייסבוק שלו? הרי הוא כבר הוכיח שנים ארוכות שהציבור ממש לא מעניין אותו.

לאחרונה, התחיל ראש העיר לתפעל את עמוד הפייסבוק שלו באופן תדיר, כולל תשלום עבור פוסטים ("מימון"), במטרה שהרבה אנשים יצפו בהם. כמות הלייקים, המעידה על אהדתו בציבור, נמוכה מאוד, בדרך כלל, בטח ביחס לראש עיר מכהן בעירו ומשקפת את השטח הבוער המשווע להחלפה בבחירות הקרובות.

התשלום עבור מימון הפוסטים הוא על חשבון הציבור.

צורם ביותר הפוסט האחרון של לסרי, בו הוא "מעדכן" את התושבים בכך שאושרה הפקדת תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה ו"קרית ספורט". למה הוא צורם? משום שקיימות בתכנית זו בעיות רבות ואופן קבלת ההחלטות בה שנוי במחלוקת וזאת בלשון המעטה. את השאלות בעניין התכנית עוד נציג בהמשך. עד היום לא מצא לנכון ראש העיר לעדכן בשום תכנית בניה כלשהי או פיתוח, הדיר את עצמו מקבלת החלטות ברובע המע"ר ועד היום הוא משמש אתר בניה בלב העיר, סגר את דלתותיו בפני כל תושב. מה גורם, אם כך, לראש העיר "להפציץ" את עמוד הפייסבוק שלו בפוסטים? הפעולות האלה משדרות לחץ ומורא מהבחירות הקרובות ובוודאי קיימות לכך סיבות טובות.

שעור ראשון בתקשורת פוליטית – מדיה דיגיטלית לא מחליפה פעולות בשטח.

מדיה דיגיטלית גם לא מחליפה יחס טוב לאנשים. הערכה לפעילים. שמירה על קשר רציף עם הציבור. שקיפות שלטונית. קבלת החלטות "מלמטה למעלה". יחס הוגן לעובדי העירייה המשרתים את הציבור נאמנה.

נראה, כי לסרי מצא לו זירה נוחה למדי, בה ניתן להסתתר בקלות מאחורי המקלדת ויש סבירות לשער, שהוא לא כותב את הפוסטים כלל. הכל על מנת להתחיל את העבודה ששקעה בשינה עמוקה בשנים האחרונות. מעט מדי? מאוחר מדי? הציבור יגיד את דברו בעוד קצת יותר משנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.