השאלות הקשות מפיצוץ המבנה ברחוב מרטין בובר| גלריית תמונות מהמבנה שקרס

בוקר קשה ברחוב מרטין בובר. לאחר הפיצוץ אשר הרעיד את השכונה והעיר כולה אתמול (חמישי) קצת לאחר השעה 19:00, הבוקר, התעוררו תושב השכונה למראות קשים בבית שהתפוצץ אתמול. שני הפצועים קשה הועברו במהלך הלילה להמשך טיפול בתל השומר.

אתמול בערב, פיצוץ מחריש אוזניים הרעיד את השכונה, כאשר מבנה כלשהו, הנראה לחלק מהאנשים לא קשור למבנה הנוף של השכונה הוותיקה, התפוצץ ברעש גדול. ככל הנראה, מדובר בבלון גז שהתפוצץ אך נכון לרגע זה, עדיין אין תוצאות לחקירת צוות כיבוי אש והצלה. 

כוחות ההצלה עבדו אתמול קשה מאוד תחילה בחילוץ שני הפצועים מאתר ההרס ולאחר מכן, סריקה של המבנה לאיתור פצועים נוספים. מהמקום, פונו בסך הכל 2 פצועים במצב קשה מאוד לבית החולים אסותא בעיר. בהמשך הערב העברנו דיווח, כי השניים הוכנסו לחדר הניתוח לצורך טיפול בפצעיהם.

מדובר במבנה הנמצא לצד שביל ציבורי, דרכו חולפים תושבים רבים. שעת הפיצוץ היא בדרך כלל שעה שבה אנשים עדיין בתנועה ברחובות העיר ורק במזל נמנע אסון גדול הרבה יותר.

לאחר הוצאת הפצועים והעברתם לטיפול, המשיכו כוחות ההצלה לעבוד במשך שעות רבות במטרה לאתר את מקור הפיצוץ ולוודא, כי המבנה ההרוס לא יהווה סכנה נוספת. 

למקום הפיצוץ הגיע גם ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי. נכון לשעות הבוקר, טרם יצאה הודעה מטעם ראש העיר או עיריית אשדוד על מקרה פיצוץ המבנה על ידי האחראי על מבנים מסוכנים בעיריית אשדוד או מי מטעמו. האם המבנה הוגדר כמבנה מסוכן? במידה והמבנה לא נבנה כחוק, האם נעשו פעולות כדי למנוע מגורים במקום?

מי הבעלים של המבנה? האם נעשו במקום ביקורות בטיחות או בניה? האם יש טופס 4 לאכלוס המקום? שאלות אלה ועוד נוספות בוודאי עוד תשאלנה ואנחנו נמשיך לעדכן. 

צילום: אשדוד היום

אולי תתעניין ב...

שלמה בן סימון נמצא ללא רוח חיים בביתו

שלמה בן סימון ז״ל, אברך חרדי, נמצא הערב (ראשון) ללא רוח חיים בביתו ברח׳ יד …

תגובה אחת

  1. העבירו לתל השומר ונותחו לאסותא אשדוד , מה זה בחלקים? ה' ישמור עליהם אמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים