דף הבית > פוליטיקה > הקבלן יואל ישראל הודה בתשלום של כמיליון שקלים ליצחק דרי

הקבלן יואל ישראל הודה בתשלום של כמיליון שקלים ליצחק דרי

בהמשך לכתבות שפרסמנו בעבר ב"אשדוד היום", בעניין פרשת השחיתות באשדוד. התקבל היום מידע במערכת, לפיו הקבלן יואל ישראל הודה בתשלום שוחד על סך כמיליון שקלים ליצחק דרי, חבר מועצת העיר לשעבר, במסגרת הסדר טיעון. הכסף שולם, כך נטען, במטרה שדרי יסייע באישור תוספת יחידות דיור בפרויקט. הכסף הזה נכלל כהוצאה בספרי החברה וההרשעה היא גם על עבירת מס.

פרקליטות מחוז דרום (פלילי), הגיעה להסדר טיעון, לפיו יודה הקבלן יואל ישראל בעובדות כתב האישום ויוטלו עליו 6 חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות, או 100 אלף שקל במקום – במידה והוא יהיה בלתי כשיר לעבודות השירות. כמו כן הוסכם שטובת ההנאה שצמחה לישראל תחולט לטובת אוצר המדינה. בשל מצבו הרפואי של ישראל, הוא נמצא לא כשיר לביצוע עבודות השירות ולכן נדון לקנס.

החברה בבעלותו של יואל ישראל לא הורשעה, אומנם, אך חולט ממנה סכום של 3,558,777 שקלים.

בנוסף, תישא החברה בחבות מס בגין חשבונית פיקטיבית של כ- 962,000 ש"ח.

כתב האישום שהוגש נגד הקבלן יואל ישראל הוא חלק מפרשת השחיתות בעיריית אשדוד, אשר במסגרתה נכללים כמה אנשי ציבור לשעבר כמו: שלמה אלבז ועמרם כנפו וקבלנים אחרים המוכרים אף הם בעיר.

בכתב האישום נטען, כי יואל ישראל זכה במכרז לרכישת קרקע באשדוד והתכוון לבנות עליה יחידות דיור. לאחר שזכה במכרז, כך לפי כתב האישום, חבר המועצה לשעבר יצחק דרי, פנה לקבלן יואל ישראל והציע לו את שירותיו. דרי וישראל חתמו ביניהם על הסכם ויואל ישראל שילם ליצחק דרי, דרך החברות שבבעלותו, על השירות שניתן לו.

אולי יעניין אותך גם-

פרשת השוחד באשדוד: הקבלן יואל ישראל ישלם מעל 3.5 מיליון שקלים קנס

 

בדוק גם...

בן 70 נפצע באורח בינוני בתאונת דרכים

למוקד 1221 של איחוד הצלה התקבל דיווח על הולך רגל שנפגע מרכב ברחוב הרב הרצוג …

שינוי גודל גופנים