הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הצפות ענק ברחבי העיר: חילוץ תושבים מרכבים שוקעים

במהלך הלילה, פעלו לוחמי האש של מחוז דרום במספר אירועי חילוץ של אזרחים אשר נלכדו עם רכבם בהצפות ונזקקו לסיוע

באשדוד, פעל צוות לוחמי אש בחילוץ של 2 אזרחים מרכב ברחוב בני ברית. האזרחים חולצו ללא פגע.

לצערנו, אין מדובר באירועים חריגים אלא בכאלה שכבר ראינו החורף הזה. מדובר באירועי הצפות שלישיים החורף הזה והחורף רק התחיל.

במהלך הלילה: גשמים ירדו לפנות בוקר וגרמו להצפות חוזרות במקומות המוכרים לכולנו. בעיריית אשדוד חסמו צירי תנועה. מדוע לא מטפלים בנושא באופן יסודי?

הצפות ברחוב חטיבת הנגב, רובע ג׳, הבוקר:

עיריית אשדוד החליטה במהלך הלילה לפרסם לתושבי העיר מידע אודות צירים חסומים עקב הגשמים. אשדוד של שנת 2020 נאלצת לסגור צירי תנועה, חלקם אף מרכזיים, בשל גשם שיורד, אף כי היה ידוע מראש.

במערכת הגשם הקודמת לפני כשבועיים, ראש העיר נשא נאום במועצת העיר ובו טען, כי מדובר במקרה ״חריג״ וכי החזאים, אשר אליהם עיני עובדי עיריית אשדוד נשואות, טעו בתחזית והכריזו על גשם אחה״צ בעוד הגשם ירד בבוקר. רבים מתושבי העיר זעקו, כי אין כל קשר לשעת הגשם וכי על פניו נראה, שהתשתיות העירוניות אינן מתאימות לאור האוכלוסיה הגדולה בעיר. עוד אמר ראש העיר, כי אין בכוונתו להוציא מיליוני שקלים על ״אירוע גשם חריג שמתרחש אחת לכמה שנים טובות״. יומיים לאחר הנאום, שוב, נחסמו צירי תנועה בשל הגשם ושוב אירועי הצפות קשות היו בעיר. במהלך הלילה האחרון, שוב, הוצפו מספר רחובות בעיר מה שמוכיח, כי גשם שיורד הוא איננו בגדר ״אירוע חריג״ או ״חירום״, אלא עניין שבשגרה במהלך החורף.

בנוסף למפגעי מזג האוויר, במהלך הלילה, נשמעה אזעקה בשעה 2:00 ברבעים הצפוניים בעיר.

מדוע בעיריית אשדוד לא מטפלים בנושא התשתיות באופן יסודי?

באיזו עוד עיר נחסמו צירי תנועה הלילה?

כיצד יתכן, שתושבי העיר אשדוד משלמים ארנונה ומיסים מממיטב כספם ועדיין, נושא התשתיות, לפחות ב כל הקשור לניקוזים, עדיין מוזנח ולא מתקדם?

בעבר, דיווח ראש העיר על תיקון של ניקוזים, בין היתר גם ברחוב הרצל, כיצד יתכן שעדיין בצמתים המובילים להרצל, עדיין יש הצפות ענק בזמן גשם? נזכיר, כי על כביש הרצל, הושקעו כחצי מיליארד שקלים מתוך כספי הציבור.

ובמילים אחרות: איפה הכסף?

לפני כשבוע, כתב ד״ר אלי לחמני, יו״ר האופוזיציה, את הפוסט הבא אשר בו הוא תוהה אודות מצב התשתיות הרעוע שהגשם הראשון חשף עמו.

אתמול, בשעות הערב המוקדמות, ערכנו סקר תושבים אשר השאלה שהועלתה בו הייתה: האם לדעתכם יהיו הצפות הלילה או לא? אומנם לא מדובר במדגם מייצג אלא בסקר המעביר הלך רוח בין גולשי האינטרנט, אך התוצאות בו היו חד משמעיות. 97 תושבים אשר מהווים רוב מוחלט מהמצביעים, חשבו שכן תהיינה הצפות. האם גשם שיורד באשדוד חייב להביא עמו אירועי הצפה מביכים? האם הקונוטציה של ילדי העיר עם גשם מחוייבת להתקשר עם חילוץ מרכב שוקע במים? אירועי הצפות הן לא גורל אלא מחדל, הנובע בעיקר מחוסר טיפול יעיל של הרשות המקומית.

מדוברות עיריית אשדוד נמסר במהלך הלילה:

עדכון מזג אוויר 3:36
כלל הצירים נפתחו
חסימת ופתיחת צירים יזומה👇
צוותי הביטחון והמוקד העירוני בסיוע כוחות הביטחון חוסמים את הצירים . עובדי עיריית אשדוד , נמצאים במקומות במטרה לפעול לשחרור הצירים .
עקב תנאי מזג האוויר הקשים השוררים בחוץ, ולמען ביטחון הנוסעים ברכבים יזמה עיריית אשדוד חסימת צירים עם סכנת הצפה. הציבור מתבקש לנסוע בדרכים חלופיות ולהפעיל את אפליקציית WAZE.

*צירים חסומים נכון לשעה 2:53
✅ שוחרר ( 3:25)בני ברית עובד בן עמי
✅ שוחרר(3:17 )יצחק הנשיא -הרב לוין
✅שוחרר (3:20) ירושלים -מילמן
✅ שוחרר ( 3:17 ) בני ברית -מנחם בגין
✅ שוחרר ( 3:19) בני ברית יצחק הנשיא
✅ שוחרר ( 3:29) משה דיין -הירקון

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים בסמוך למחלף אשדוד: נהג רכב פונה במצב בינוני

כביש 4: נהג רכב נפצע בינוני בתאונת דרכים במחלף אשדוד דוברות איחוד הצלה – מחוז …

2 תגובות

 1. עיריית חבורת הזבל…גנבים מגעילים.
  לסרי ישן טוב במגדלי היוקרה במע"ר…או בפתח תקוה )מה שבא קודם(…
  כל חברי המועצה עברו לרובעים יוקרתיים….והשאירו את התושבים לסבול…
  כן הם יגידו לכם שהם מבינים אתכם….ואחר כך יחזרו לגירות הפאר שלהם…
  מגעילים אחד אחד…
  הביתה כולם ❗❗❗

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.