הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הציוץ הלא שגרתי של יחיאל לסרי כנגד ״השמאל״ והתקשורת

אומנם הבחירות לרשויות המקומיות תיערכנה רק בעוד שלוש שנים אך עובדה זו לא מנעה מראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי לפרסם ציוץ תמוה, אשר, על פניו, אמור להיות לו הסבר פוליטי. ראש העיר מחמם מנועים לקראת הבחירות? יצאנו לבדוק

ד״ר יחיאל לסרי מכהן כראש העיר זו הקדנציה השלישית. לא סוד, שהבחירה שלו לראשות העיר בפעם השלישית, באוקטובר 2018, הינה בעיקר בזכות תמיכת החרדים בו לראשות העיר.אלמלא התמיכה של החרדים הן ממפלגת ש״ס והן מאגודת ישראל בד״ר לסרי, הרי שלא היה נבחר לכהן כהונה נוספת.

צעד מפתיע ביותר עשה ד״ר יחיאל לסרי, כאשר במשא ומתן הקואליציוני, הקפיד לשמור את חברי מפלגת ש״ס לסוף, הותיר להם מעט תפקידים, באופן יחסי לכמות המנדטים שהביאו (6), ועד לרגע כינון המועצה, לא היה ברור אם יגיעו לערב החגיגי או לא. עדות לכך הן שורות הכסאות אשר הוקצו לחברי ש״ס ובני משפחותיהם, אשר נותרו די ריקות בלב המשכן.

שתי סולחות מתוקשרות נעשו בין ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי לממלא מקומו, אבי אמסלם, יו״ר ש״ס בעיר. אחת מהן אף נערכה בלשכתו של שר הפנים, הרב אריה דרעי. מקורבים לשניים סיפרו, כי יש ביניהם מערכת יחסים קרה, אם בכלל. מישהו זוכר בכלל שאבי אמסלם, ממלא מקום ראש העיר, הוא יו״ר הדירקטוריון של המשכן? או שהרב מני אזולאי הוא יו״ר הדירקטוריון של הרשות למניעת התמכרויות? מפלגת ש״ס ממקדת את עיקר העשייה שלה באמצעות המרכז למורשת, שהקים אמסלם לפני שנים וללא קשר לתפקידו כסגן ראש העיר וזאת בניגוד להיותם המפלגה הגדולה ביותר.

ד״ר יחיאל לסרי מקפיד לאורך כל שנותיו כראש עיר, להתרחק מכל אמירה פוליטית חד משמעית בנושא פוליטיקה ארצית מתוך רצון ומחשבה, לא להרחיק ממנו מצביעים פוטנציאליים. בבחירות האחרונות, תמך ד״ר לסרי בראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואף ערך כנס גדול לכבודו.

לכל אורך הדרך, הקפיד ד״ר לסרי להשאיר את הפוליטיקה הארצית מחוץ לתחום העירוני. אם כך, מה גרם לראש העיר לצייץ את הציוץ מעורר התהיות בטוויטר? די להכיר ולו במעט את ד״ר לסרי בשביל להעלות שאלות רציניות בנוגע לעצם כתיבת הציוץ: האם ד״ר לסרי כתב אותו? כמובן, שכל מה שעולה בטוויטר שלו הינו על דעתו ועל כן אין זה כל כך משנה מי כתב. האם ד״ר לסרי בחר לבקר באופן נוקשה את מדיניותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אשר בו תמך בבחירות האחרונות? מי אלה אותם ״פוסט-יהודים״ שהוא מדבר עליהם? האם לדעתו מצביעי ״שמאל״ הם לא יהודים? האם לדעתו התקשורת לא מבצעת היטב את תפקידיה? האם הרצון של ד״ר יחיאל לסרי יותר מהכל הוא להראות שהוא ״בעד החרדים״ היום? וגם אם כן, האם התמיכה בחרדים חייבת להיות לצד התרסה כנגד ״השמאל״ וה״תקשורת״?

דבר אחד הוא לתמוך באוכלוסיה החרדית ודבר אחר ושונה לגמרי הוא לצאת כנגד מדיניותה של המדינה אשר הוא בעצמו תמך בעומד בראשה, ראש הממשלה בנימין נתניהו.

להלן הציוץ המלא:

לא מן הנמנע, כי ד״ר יחיאל לסרי, מנסה בכל כוחו לחמם את יחסיו הקרים עם ההנהגה החרדית בעיר, לקראת הבחירות לראשות העיר. צו השעה הנוכחי, משבר הקורונה, גרם לרבים לבקר בביקורת קשה את התנהלות החרדים כאילו שהם אינם חפצי חיים בדיוק כמו כולם. באופן תמוה מאוד בחר ד״ר לסרי לתמוך בהם, שעם זה כמובן אין שום בעיה, אך השאלות עולות כאשר לצד התמיכה מגיעה התרסה בולטת כנגד ״השמאל״ וה״תקשורת״.

מקורב לראש העיר אמר ל״אשדוד היום״ מיד כשהציוץ פורסם: ״לפי דעתי, ראש העיר מנסה להתחנף לדרעי על חשבון נתניהו. אנחנו כבר ראינו שהוא יודע לסובב את עצמו לפי מה שנוח אבל הציוץ הזה לא ברור ובהמשך עוד נראה מה עומד מאחוריו״.

אבי אמסלם, יו״ר ש״ס בעיר, משתף את הציוץ של לסרי:

צילום תמונה ראשית: פבל טולצ׳ינסקי

8 תגובות

 1. ככה זה שמנהלים עיר גדולה בישראל בצורה מופקרת…לא רחוקות השעות שגם את האזורים של החשוכים באשדוד יסגרו ואני מקווה שלתמיד.
  אלה כתות שהדבר האחרונה שמעניין אותן זה אלוהים…
  ועשרת הדיברות זה משהו שהם לא מכירים.

  נהץיהול שערוריתי, שנשלם עליו במחיר דמים כבד ביותר.

 2. לסרי כנראה שכח את "מחאות השבת" והחהינה שחרידים נתנו לו.
  תזכורת: הוא נבחר ב41% מהקולות בזכות 28% של חרידים. לולא הליקוק לחרידים היה יושב באופוזיציה עם 13 % העלובים שלו…
  תתפלל שקובע בה וזה לא יהפכו לורד מגיפה בעיר ובגיבוי שאתה נותן לחרידים.

 3. ישר כוח ד"ר לסרי
  צודק ב 100%
  דיי עם השנאה לאחינו החרדיים.

 4. האדמור החמור היושב בקומה 5

  מה אפשר כבר עוד להגיד על הקודקטד האטום ןהמנותק של אשדוד.
  רק דבר אחד בטוח:
  מזל שהוא ראש עיר ולא עובד כרופא.
  אילו היה רופא,הנזק שהוא היה גורם היה פי כמה וכמה מאשר מעולל כראש עיר.

  לא ברור איך האפס הזה הפך לרופא ועמד בבחינות. מי ששמע אותו פעם מנסה לדבר אנגלית ושמע תורכית… הרים גבה.
  מאחר והוא נחש בעור כבש ופיו מפיק לכאורה דברי דבש ולמעדה רעל טהור,מבין שיש משהו מסריח באיש הרקוב הזה.

 5. ציוץ מסכן ועלוב
  שמאל פוסט יהודי
  כזו השוואה מסכנה
  לא ידעתי שאברי גלעד פוסט יהודי….

 6. למה מחתקם את תגובתי? תמי אברהמי? תתביישי לך!

 7. תמי אברהמי תתביישי לך וגם אתה שמוליק בוליק מי אתה בכלל? שבו בשקט ותפסיקו לעשות רעש לא ביקשנו את דעתכם !!!!….

 8. אלמוג, אף אחד לא מוחק את התגובות שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.