הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

הפקת לקחים משמעותית בפסטיבל הבירה: תנועת רכבים התאפשרה כרגיל על רח׳ הטיילת/מרטין בובר

פסטיבל הבירה מתקיים מזה מספר שנים בסמוך לשפך נחל לכיש ונמשך יומיים, במהלך אוגוסט. השנה, החליטו מארגני הפסטיבל לא לסגור את תנועת הרכבים והדבר אפשר למתחם המסעדות במקום לפעול כרגיל

עלות הכניסה השנה לערב אחד של הפסטיבל : 35 ש"ח לכרטיס.

אתמול (רביעי) הופיעו במסגרת פסטיבל הבירה:אברהם טל ולאחר מכן להקת ״הדג נחש״ הקפיצה את הקהל ללא הרף. הייחודיות בפסטיבל הבירה הוא בכך שהעלות אליו היא סמלית והקהל זוכה לקבל הופעות מלאות של האמנים. בשונה מפסטיבלים ״חינמים״ כמו ״חלון לים התיכון״, אירועי יום העצמאות ודומיו, בפסטיבל הבירה, ההופעות הן מלאות, הקהל מגיע בהמוניו אם כי המקום לא דחוס לגמרי ובדרך כלל, הנוכחים מגיעים ללא ילדים.

השנה, בשונה משנים קודמות בהן נערך הפסטיבל, החליטו לא לסגור את התנועה על שד׳ הטיילת/מרטין בובר ואיפשרו מעבר חופשי של רכבים לצד נוכחות משטרתית במקום ששמרה על הסדר הציבורי. ככל הנראה, ההחלטה הגיעה בעקבות פניה של בעלי העסקים במקום במתחם המסעדות ואולמות השמחה.

בשנים קודמות, הלינו בעלי העסקים, כי סגירת הכבישים מונעת מהציבור להגיע אליהם וכי הדבר כרוך בהפסדים כספיים שלהם. החסימות היו מטרד גם בעבור הדיירים המתגוררים בסמוך ואילו השנה, הוחלט להותיר את הכבישים פתוחים לגמרי לנסיעה חופשית. הפקת לקחים משמעותית ביותר, שבוודאי תגרום לחשיבה מחודשת לגבי כל יתר הפסטיבלים האחרים בעיר.

במקום, היו מגוון דוכנים עם סוגי בירה שונים, דוכני מזון ומקומות ישיבה. אברהם טל פתח את הערב עם קולו הייחודי ושיריו המרגשים. לאחר מכן, עלו להופיע להקת ״הדג נחש״ והקפיצו את הקהל עם שירים מודרניים עם רמיזות ועקיצות פוליטיות בטוב טעם.

בשנים קודמות, נהגו במחלקת האירועים של עיריית אשדוד לסגור מתחם VIP סגור, שכלל אוכל ושתייה חופשי לכל מי שהורשה להיכנס. המורשים היו מקורבים בלבד.

שמחנו מאוד לראות, כי בחרו גם הפעם, בדומה לשנתיים האחרונות, לוותר על המתחם הזה, שבעברו מומן מכספי הציבור.

יישר כח לכל העוסקים במלאכת הפסטיבל. ארגון מוצלח, הפקת לקחים משנים קודמות וחשיבה על הפרטים הקנים הובילו להצלחה גדולה!.

תגובה אחת

  1. ממש בושה אין נגישות לנכים יש שלטים בכניסה לפסטיבל על חניית נכים וכל החנייה ריקה או "למקורבים" השוטרים שמכוונים את התנועה אומרים שהגישה לנכים רק עם כסא גלגלים אבל איזה נכה עם כסא גלגלים יכול להגיע לפסטיבל שאין שבילים והכל חולות. ומה יעשה נכה 90 אחוז עם קביים יצעד 200 מטר במקרה הטוב עד הפסטיבל? ממש בושה בהצהרות על נגישות כולם אלופים בתכלס בושה וחרפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.